• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A drop checker használata - CO2 teszt

Hígítani kell, a képen szereplő cucc más mint ami most van. 4kh-s vízbe kell tenni. Most én is azzal szenvedek hogy belőjem a keverési arányt, de eddig nem sikerült.
 
Sajnos a raktárba véletlenül bekerült egy tömény DC reagens. Ez az ominózus piros cucc, ami landigabinál is van.
Ezt hígítani kell. A 4 KH-s víz elkészítésének receptje:

  • 1 liter deszt vízhez keverünk 6g szódabikarbónát. (200 KH-s oldatot kapunk)
    Ebből az 1 literből kimérünk 10ml-t, amit hozzáöntünk tiszta 490ml deszt vízhez.
    A kapott oldat 500ml, és 4KH keménységű. ;)
    Töltsük fel a DC-t félig 4 KH-s vízzel és cseppentsünk bele 2csepp reagenst
    Kész!
Akinek most ilyen reagense van - az azokkal szemben, akiknek a bekevert egy életre elég kék oldata van - , két életre elegendőjük lesz :D
 
Állítólag havonta kellene, ezért én 4 havonta cserélem, de amúgy már feleslegesnek tartom, de ha már van, hagyj rontsa a látképet.... :D
 
Nigro said:
Sajnos a raktárba véletlenül bekerült egy tömény DC reagens. Ez az ominózus piros cucc, ami landigabinál is van.
Ezt hígítani kell. A 4 KH-s víz elkészítésének receptje:

  • 1 liter deszt vízhez keverünk 6g szódabikarbónát. (200 KH-s oldatot kapunk)
    Ebből az 1 literből kimérünk 10ml-t, amit hozzáöntünk tiszta 490ml deszt vízhez.
    A kapott oldat 500ml, és 4KH keménységű. ;)
    Töltsük fel a DC-t félig 4 KH-s vízzel és cseppentsünk bele 2csepp reagenst
    Kész!
Akinek most ilyen reagense van - az azokkal szemben, akiknek a bekevert egy életre elég kék oldata van - , két életre elegendőjük lesz :D

Gondolom egyenes arányosság. 0,5l vízhez akkor csak 3g kell?. És akkor mindennek a felét veszem.
 
Re: Diffúzor

Kérdezni szeretnék mégpedíg: vásároltam egy Drop Checkert üveg, és a hozzá tartózó indikátor oldatot azt szeretném megtudni hogy kell üzembe helyezni hány csepp oldat kell stb. Most kezdek foglalkozni a CO-val minden információ érdekel.
 
Hali a kérdésem az lenne hogy bekevertem Nigro utasítása szerint a 4dkh-s vizet 2ml hez tettem 2 csepp indikátort.
Hol rontottam el?(nem színeződik egyáltalán olyan 13 körül raktuk be)
 
Sid said:
Hali a kérdésem az lenne hogy bekevertem Nigro utasítása szerint a 4dkh-s vizet 2ml hez tettem 2 csepp indikátort.
Hol rontottam el?(nem színeződik egyáltalán olyan 13 körül raktuk be)

A behelyezés után viszonylag lassan reagál. És attól függően hol van az akidban lehet hogy kicsi a co2 koncentráció. Érdemes lenne a beoldáshoz tenni és később áthelyezni.
 
Oksa egyik oldalon volt a diffi aztán a másik oldalra beraktuk a checkert megpróbálom hátha úgy sikerül :)
 
Esztétikai okokból nyugodtan használhatsz kisebbet, ha jól látod a nano méretet is :) Nincs jelentősége működése szempontjából.
 
Sid said:
Sajna még semmi változás ha több indikátort rakok bele az jót tesz neki?
Nem, attól csak erőteljesebb színe lesz. Ha túladagolod félő, hogy még nehezebben változik a színe. Én 1.5ml 4dk-s vízhez 3 csepp reagens adok. Ha nem akar színeződni lehet, hogy kevés a co2? ;)
 
Megvan a problem forrása ioncserélt vízzel csináltuk apu mondta hogy miért nem ugyan az mint a desztillált mondom nem nem ugyanaz :lol:
Lement patikába hogy kéne vagy 2l erre aztmondták neki hogy már csak kis adagba lehet csak venni de az meg méregdrága.
A kérdésem az lenne hogy valaki meg tudna dobni 4 dkh-s vízzel? Vagy desztillált vízzel kb 2l el?
 
Back
Oldal tetejére