• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A drop checker használata - CO2 teszt

Nem :) pedig csak élesztős co2 megy bele :D Akkor ez már a sárga után van értem :D. Nincs benne se hal se garnéla, szóval egyenlőre nem baj ez az érték.
 
BenyA said:
Hello!
Tegnap óta ilyen színben pompázik a drop chekkerem:
4277074572_288b349111_m.jpg
Ez mit jelent ? :D

nem lehet, hogy higítás nélkül tetted bele a tesztfolyadékot?
mert annak alapból kb. ilyen a színe
 
outro said:
Halihó!
Néhány napja sikerült beszereznem egy üveg co2 tartóstesztet. Lenne hozzá egy kérdésem, ti biztos tudtok segíteni. Az aukciós link moderálva-ról rendeltem meglehetősen jutányos áron, így nem vártam egy ADA minőséget :) Az árhoz képes végül is teljesen korrekt. Az angol nyelvű rövidke leírásban az szerepel, hogy a kis üveg gömb kb félig legyen tele vízzel, illetve hogy a reagens folyadékból 3-4 cseppet adjunk hozzá. Én így is tettem de a folyadék színe meglehetősen világos lett. Itt azt értem, hogy nem igazán tudtam kivenni a színeket. Ezért tettem még bele két cseppet. Így már frankón kék volt a kék, illetve később használat közben zöld volt a zöld. (Egyszer sárga is lett :D de még időben közbeléptem :D ) A kérdés. A reagens mennyisége befolyásolja a mérő pontosságát, vagy ilyen egy két cseppes eltérés a használati utasítástól még nem mérvadó?


Szerintem tett bele vizet, írta is. ;)
 
BenyA said:
Hello!
Tegnap óta ilyen színben pompázik a drop chekkerem:
4277074572_288b349111_m.jpg
Ez mit jelent ? :D
Ahogy ngabko és nigro írják. Tömény reagens.
Ez így önmagában soha nem fog elszíneződni.
4dKH-s vízzel kell higítani, akkor be fog kékülni.
 
Sziasztok!
A DC-be lehet használni ioncserélt vizet vagy csak a desztillált víz jó bele?
 
gelo said:
Sziasztok!
A DC-be lehet használni ioncserélt vizet vagy csak a desztillált víz jó bele?
Ha elolvasod a Proci által belinkelt leírást,akkor ott desztillált szerepel,de ioncserélt vízből is kikeverheted a 4dkh-s oldatot a reagenshez.Nekem működik ezzel is.
 
zsotyi said:
gelo said:
Sziasztok!
A DC-be lehet használni ioncserélt vizet vagy csak a desztillált víz jó bele?
Ha elolvasod a Proci által belinkelt leírást,akkor ott desztillált szerepel,de ioncserélt vízből is kikeverheted a 4dkh-s oldatot a reagenshez.Nekem működik ezzel is.
Köszi zsotyi, lehet, hogy félreértettem akkor gelot és nem 1:1-ben azt akarta beletölteni:)
Amúgy a 4dk-s folyadékot 0-ás ioncserélt víz és 6dk-s csapvizem megfelelő arányú összekevérésel csináltam. Majd neptun keménység teszttel leellenőriztem. Hajszálpontosan 4 volt :)
 
Sziasztok!
Valószínűleg én fogalmaztam kevésbé konkrétan. ;)
De a választ mindenképpen megkaptam.Köszönöm mindkettőtöknek.
 
Sziasztok.Nem tudja valaki hogy a cal aqua labs indicator refill co2 folyadékot kell higítani vizzel vagy egyből mehet a drop checkebe.?egyébként 60ml és kék színben pompázik alapból.
 
A kék folyadékokat általában nem kell higítani. A tömény reagens pirosas színű.
Kezdd el használni, és ha nem hajlandó egyáltalán elszíneződni, akkor higítani kell.
 
hedzug said:
Én igazándiból egy bugyuta ámbár nekem fontos kérdést tennék fel. Amit a Green Aqua árul saját tartós tesztet.
http://www.greenaqua.hu/green-aqua-co2- ... ecker.html
Miben különbözik az ADA által gyártott üveg co2 tartós teszttől?
Másfajta az üveg ? Vastagabb , vékonyabb vagy ugyanolyan üvegből készül.
Remélem tud valaki segíteni:D

Hát ha pontos képet szeretnél kapni, akkor azt mondanám, hogy ezeket az üveg cuccokat az ADA találta ki. Ő vezette be a kereskedelembe annak idején.
Igaz ők a maximalizmust tűzték ki az üvegek terén. Ezért egy rendkívül nagy tisztaságú üvegből készítik termékeiket és üvegmesterek készítenek minden ADA üveg terméket kézzel.

A GA Drop Checker a piac egy válasza volt az ADA sikereire. Nem kellett sokáig várni, hogy távolkeleti cégek lemásolják a formákat és néhány üveg terméket tömeggyártásba tegyenek. Persze az másoló cégeknek mind1 volt milyen üveg és a formának sem kellett 100%-ra hasonlítania.

Szóval a GA teszt egy tömeggyártásban készülő nem nagy tisztaságú üveg.
Míg az ADA egy kézi gyártású, nagy tisztaságú üveg amit egész más kézbe venni az anyaga és a formája miatt.

Az ADA szép csomiban is jön mellécsomizva a reagens és a tappancsok. A GA egy nejlonzacsiban és reagenst venned kell ;)

Mindkettő ugyanúgy végzi a dolgát. De amikor a két dolog a kezedben van jól látható a minőség az ADA javára. És nem csak a rászitázott ADA logó miatt.
 
Sziasztok!

Életemben először most tettem fel drop checker-t.
Kérdésem, jó-e ez így, ahogy van?
IMG_0142.jpg


A másik kérdésem:
GA-tól rendeltem reagenst, amit a leírás szerint nem kell higítani. De más-más színe van mindkettőnek:
IMG_0143.jpg


Jó ez vagy higítanom kell?

Köszi a segítséget!
 
Back
Oldal tetejére