• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A csigák világa

Akkor jó a "diagnózisom";) : "Hölgyem Magának Maláj tornyos csigája van":)
Kicsit fakó, de az.:D
 
Utoljára módosított:
A szökésre visszatérve, nekem az akváriumtól több méterre a parkettán találta meg a feleségem a hagymacsigát. Eszerint tüdős?
 
A szökésre visszatérve, nekem az akváriumtól több méterre a parkettán találta meg a feleségem a hagymacsigát. Eszerint tüdős?
Nem tüdős, csak a kopoltyújához raktároz valamennyi vizet, azzal bír pár métert haladni. Hosszabb idő után így már csak a háza díszít..
 
Szerintem azért lépett le mert valami vízaraméter kilengés lehetett és megsértődve elindult jobb helyre.
 
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne: létezik olyan, hogy egy teljesen normális, világos alapon barna csíkos maláj tornyoscsigának teljesen FEKETE utódai legyenek?
Sajnos képet nem tudok feltölteni, így nem tudom megmutatni. Nagyon fura! Még ilyennel nem találkoztam...
Lehet nem is maláj tornyoscsiga o_O
Viselkedése, formája, a házon lévő barázdák teljesen megegyezik a malájéval.
Köszi!
 
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne: létezik olyan, hogy egy teljesen normális, világos alapon barna csíkos maláj tornyoscsigának teljesen FEKETE utódai legyenek?
Sajnos képet nem tudok feltölteni, így nem tudom megmutatni. Nagyon fura! Még ilyennel nem találkoztam...
Lehet nem is maláj tornyoscsiga o_O
Viselkedése, formája, a házon lévő barázdák teljesen megegyezik a malájéval.
Köszi!

Persze... így lesz a red cherrynek kék/fekete utódja - spontán mutáció. A fekete maláj egy létező, bár kevésbé elterjedt változat.
 
Persze... így lesz a red cherrynek kék/fekete utódja - spontán mutáció. A fekete maláj egy létező, bár kevésbé elterjedt változat.
Köszi a választ!
Tehát mutánsaim vannak :) Szépek, nekem tettszenek, csak ritkán lehet őket látni
 
Sziasztok! Helena csigát szeretnék tartani, de nem csigainvázió miatt, hanem mert tetszik.... Ha nincs csiga, mit eszik? Halkaját vagy neki esik a növényeknek? :bored:
 
Ha nincs élelem, akkor beássa magát a talajba,nem fogod látni. Még sosem láttam őket csigán kívül mást enni.
 
Ha nincs élelem, akkor beássa magát a talajba,nem fogod látni. Még sosem láttam őket csigán kívül mást enni.
Ajaj...ez nem jó hír.... vagy gyűjtsem be mindig a környék csiga állományát? Úgy is mindenki csak szabadulni akar tőle, ő meg bezabálhatná
 
Azért a Helena csiga nem egy Terminátor.:) Szerintem is szép csigák, és nem szaporodnak túl gyorsan. Egyesével teszik le a petéket,amik kocka! alakúak.
Pontosan nem tudom,de nem hiszem,hogy napi 2-3db csigánál többet megeszik.
 
Sziasztok! Helena csigát szeretnék tartani, de nem csigainvázió miatt, hanem mert tetszik.... Ha nincs csiga, mit eszik? Halkaját vagy neki esik a növényeknek? :bored:

Szia Orsi!

Én szerencsésnek mondhatom magam a 7 db. Helena-val, amiket a hólyagcsigák megfékezésére vásároltam. Teljes sikerrel eliminálták az ellenséget, és azóta is szaporodnak.
A halak etetésekor az első sorban tolakodnak a kajáért. Folyamatosan kerülnek elő kis növendékek is, azaz sokasodnak rendületlenül (no nem fékevesztett nyúl üzemmódban).
A halakat - ékfoltos razbóra, izzófényű pontylazac, Stiphodon sp. algaevő géb, panda coryk - 3 napos ciklusban a következőkkel etetem (amivel táplálék csiga híján a Raptorok is igen jól elvannak):
-"fagyi" nap: cyclops; artemia, tubifex
- "Tetra" nap: Wafer Mix, Pro Colour, Pro Energy, Pro Crisps
- "Dennerle" nap: Dennerle Cookies Special Menu, Dennerle Complete Gourmet Menu

Pár darabot szívesen adok. Van normál és néhány deszantos is. Utóbbiak háza zöld pontalgával fedett (fogalmam sincs hogy csinálták).

Üdv,
Verhó
 
Szia Orsi!

Én szerencsésnek mondhatom magam a 7 db. Helena-val, amiket a hólyagcsigák megfékezésére vásároltam. Teljes sikerrel eliminálták az ellenséget, és azóta is szaporodnak.
A halak etetésekor az első sorban tolakodnak a kajáért. Folyamatosan kerülnek elő kis növendékek is, azaz sokasodnak rendületlenül (no nem fékevesztett nyúl üzemmódban).
A halakat - ékfoltos razbóra, izzófényű pontylazac, Stiphodon sp. algaevő géb, panda coryk - 3 napos ciklusban a következőkkel etetem (amivel táplálék csiga híján a Raptorok is igen jól elvannak):
-"fagyi" nap: cyclops; artemia, tubifex
- "Tetra" nap: Wafer Mix, Pro Colour, Pro Energy, Pro Crisps
- "Dennerle" nap: Dennerle Cookies Special Menu, Dennerle Complete Gourmet Menu

Pár darabot szívesen adok. Van normál és néhány deszantos is. Utóbbiak háza zöld pontalgával fedett (fogalmam sincs hogy csinálták).

Üdv,
Verhó
Szia, ezt jó volt olvasni :) köszönöm a felajánlásod, de látom pesti vagy és nem tudom mikor megyek pest felé.... lesz itt is a környékemen remélem :)
 
Hahó. 2 db van belőlük.
Tevezek ma további 2-3 db csigát. Ugyanilyent kell keresnem ? Igye ők sem szaporodnak akvában ( édesvizi ) ? Igaz, hogy meglógósak, és kimásznak ? Nekem simán van 6-7 centi, vagy több is felül, nyitott az akvám. Halak nem ugrálnak, hisz hatalmasat kéne nekik ( felső keret ) Csigák miatt nem szeretném betakarni. Jellemző ez ?
 

Attachments

  • IMG_20170513_084437.jpg
    IMG_20170513_084437.jpg
    119 KB · Megtekintések: 7
Azért a Helena csiga nem egy Terminátor.:) Szerintem is szép csigák, és nem szaporodnak túl gyorsan. Egyesével teszik le a petéket,amik kocka! alakúak.
Pontosan nem tudom,de nem hiszem,hogy napi 2-3db csigánál többet megeszik.
Szeretném módosítani hozzászólásomat, miszerint a Helena csigák nem Terminátorok. Igenis azok tudnak lenni.
Íme. A növény szőnyeg alatt volt.
DSC_1904.jpg DSC_1903.jpg
 
Back
Oldal tetejére