• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A csavargó akvárium

mrgod007

Főkertész
Sziasztok :)
Arra a döntésre jutottam, hogy csak indítok egy naplót az akváriumomnak, bár nem akkora csodamasina ám mint amiket itt láttam. Na de falun jó ez...
Szóval az előtörténet: Mikor még budapesten laktam az akvarisztika Mekkájában, a lakótársammal egy rendes akvárium berendezésére adtuk a fejünket. Volt egy akvárium a lakásban, de az minden volt csak nem rendes... Az internetnek köszönhetően pikk pakk rá is akadtam a megfelelő üvegre, szekrénnyel világítással szűrővel :) Mivel a fővárosban minden van, nem volt nehéz beszerezni a hozzávalókat. Azt hittem mélyen eltemettem magamban a mocskos csavargó énemet és rendes dolgozó emberré avanzsáltam de a körülmények másképp döntöttek. Nyár elején felmondtam a munkahelyemen, vettem egy függőágyat egy sátrat meg egy hálózsákot aztán uccu neki mindent hátra hagytam. Az akváriumot megette az alga, az élővilágot egy huszárvágással elintézte a lakótársam... Mikor haza kerültem Vásárosnaményba a nyár végén, nem bírtam ki és össze raktam egy 10 literes kis miújságot. Persze itt szinte mindenki tudja, hogy ha elkapja az embert a gépszíj akkor aztán nincs megállás. A 96 literes a garázsban egyre hangosabban szólongatott így egy idő után rászántam magam és beüzemeltem újra. Így most majd 300km-rel odébb ismét hadba állt. Na ez lesz az ő naplója :)

A rendszer:
Akvárium- 60x40x40 96 liter
világítás- odyssea 2x24w
szűrés- Atman 3335 600l/h
co2- citromsavas házi tákolmány
talaj- JBL manado felső réteg manaballal keverve
növények- na ez a későbbiekben lesz elregélve :)
jószágok- 2db anci (Apci és Diesel)
2db ramirezi (J ügynök és K ügynök)
2db albínó páncélosharcsa (Albert és Veronika)
4db nápó páncélos (A kisegerek)
10db neon (Csak egynek van neve, ő Jolán)
6db amanda lazac
5db kolibrihal
4db amano garnéla
2db olajfoltos harcsa
 
TF macro 3,5ml
Tf planter 1ml
Liqui carbo 1,5ml
Még a lakótársam számolgatta ki, hogy miből mennyit kell. Remélem jól adagolok :D
 
Hétvégi vízcsere alkalmával tettem be 6db égertobozt a vízbe.
Úgy besárgult tőle mint ha egy vesebeteg macska belevizelt volna.
Meg kell hagyni, elég jól néz ki így :D Sajnos a telefonos kép nem adja vissza a fantasztikus látványt :(
TVKClz_7lYZWCxRS6pXd2Zm032X6lRXlIGaZFhGmbTwzT2qSnCV6j9mkyAf07etIUqIIR4mc5axaBcNh6U=w1369-h770-no.jpg
 
Lehet én adok neked :D Ha a tündérrózsám ilyen ütemben növekszik akkor nemsokára át kell rendeznem a soraikat.
 
A pánik kerülget drága feleim. :(
A növényeim olyan szőrösek mint a Jeti valaga... És nem hormonzavarról van ám szól, ó nem. EZ ALGA!
A co2 pár napja nem üzemel. Ez az ellenség malmára hajtja a vizet? A carbo adag napi 2ml.
Jöhetnek a tanácsok és az együttérző hozzászólások. Meg persze pár zsepi amivel felitatom könnyeimet.
 
A pánik kerülget drága feleim. :(
A növényeim olyan szőrösek mint a Jeti valaga... És nem hormonzavarról van ám szól, ó nem. EZ ALGA!
A co2 pár napja nem üzemel. Ez az ellenség malmára hajtja a vizet? A carbo adag napi 2ml.
Jöhetnek a tanácsok és az együttérző hozzászólások. Meg persze pár zsepi amivel felitatom könnyeimet.
Ugyan nekem nincs CO2 rendszerem, de a forumon sokszor olvastam hogy a CO2 adagolas segiti az alga elleni kuzdelmet, szoval siman lehet hogy volt egy kis algad es most hogy megszunt a CO2 adagolas felerosodott.
Carbos fecskendezes nalam megoldotta a szoralga/agancsalga kerdest. :)
 
Úgy nem is lesz túl könnyű összerakni :D
Sajnos most úgy állok, hogy időből van a leg kevesebb. Aki elhanyagolva, világítás projekt áll, co2 projekt áll. Este mire haza érek, fáradt vagyok nincs kedvem semmihez sem. Ha eszembe jut adok kaját a halaknak, tápozok. Így sajnos nem lesz előre jutás.
 
A halnevelés folyamatban. 12 nápó páncélos garázdálkodik az új helyén :)
A ramirezik persze eleségnek nézik az apróságokat, de pórázt és szájkosarat raktam rájuk és kikötöttem őket az egyik kőhöz...
Na persze ez nem igaz :) A kicsiket vettem körbe egy titkos erőtérrel ami távol tartja a többi halat.
Az erőteret ferrero rocher doboznak hívják ;)
NmNPx53_JauArYtK2UgLXs7NjNp9NHFFXlKHWpMsndmR-6kYth29XnXb3OSAHiO0DSHysQcxJydy1D7U3A=w1369-h770-no.jpg
 
Nagymamámnak hála lett egy új akváriumasztalom :) Örök hála az öreglánynak.
Még vágatnom kell egy bútorlapot a tetejére és felszerelni. Szerintetek nagyobb legyen az akváriumnál és legyen egy pakolós pereme vagy egyezzen meg a mérete és legyen letisztult a látványa az akváriumra fókuszálva.
Ezen kívül még vár rá egy homokfúvás ami letakarítja a rozsdát meg a régi festéket aztán festés :) Szerintem fekete lesz minden.
Ő lenne az említett asztal :)
E8DbO6Y0b_2YWAaSQ6OIqvT7NpBNFpRatXd1DxMAkRgPP4yTAwLgF8cDhZ-Q79svZBfKgV3BFRnqyyguciF=w434-h770-no.jpg
 
Back
Oldal tetejére