• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma A 160-as

Öröm és boldogság! A 16. helyezést sikerült elérnem a 160-as első berndezésével, továbbá az év felfedezettje különdíjat is nekem ítélték. Nagyon örülök, mert hihetetlen erős volt a mezőny, nem is számítottam ilyen jó eredményekre. Remélem a következő versenyen sikerül közelebb kerülnöm a sor elejéhez. Egy biztos, mindent elkövetek, hogy így legyen! Az első 4 helyezett akváriumtól koppant az állam a pdlón! Gratulálok mindenkinek, szép volt!
477aceea47f0bf9b486e117f57b69157.jpg
 
Sajna nem fenékig tejfel az élet. Elég jól rámtelepedett az ecset.

Lehet az is baj, hogy ürül a palackom és nem konstans a nyomás. Leganéztam a chihiros doctort is hátha segìt, bár annyira nem hiszek benne, de a plusz o2 biztos nem fog ártani. A szűrőn is fojtottam már, szóval amit lehet megtettem. Annyira mondjuk nem gáz, mert csak a köveken van, még nem döntöttem el, hogy tetszik-e vagy szimplán csak idegesìt:)

Ma csinálok egy nagyobb vìzcserét és agyalok egy hidrogénperoxidos lefecskendezésen is.

Hamarosan eléri végleges formàját, szóval lefotózom és kezdődik a sakkozás a következő berendezésen.

164b4b7fb4a735effa6d34f8925a279f.jpg
ed0a47767921f06745d78c22c4427179.jpg
7f53527095bf784e643f80f35dc76cec.jpg
e85c04282c0a52219fe0b25456205ebf.jpg
9765363084c0a2ff7aed2bcde75a826e.jpg
4a691001ae3a487e1e8b98b89e16a0a5.jpg
3a5f1d6cdbf2534b51a6a7712d6940e4.jpg
8651b83b8a803465aede81fdad8edcbd.jpg
 
Ezeknek a minimalista berendezéseknek egyetlen rákfenéje az ecset. Nagyon kell figyelni melyik tápból mennyit adsz, és vasat legfőképp mérni. Persze fontos a CO2 is, de a vas ne legyen túltolva, én ebbe hibáztam a GA tápnál hogy több ment a kelleténél. Visszavettem és pár hét elteltével nem jött tovább, amanok csipegetik amennyire kedvük tartja. :) Szerintem érdemes lenne egy mérés a vasra :) (és persze co2 palack csere :D )
 
Ezeknek a minimalista berendezéseknek egyetlen rákfenéje az ecset. Nagyon kell figyelni melyik tápból mennyit adsz, és vasat legfőképp mérni. Persze fontos a CO2 is, de a vas ne legyen túltolva, én ebbe hibáztam a GA tápnál hogy több ment a kelleténél. Visszavettem és pár hét elteltével nem jött tovább, amanok csipegetik amennyire kedvük tartja. :) Szerintem érdemes lenne egy mérés a vasra :) (és persze co2 palack csere :D )

Vasat nem tudok mérni sajna. Lehet csökkentem a microt. Pont ezért váltottam GA tápra mert az ML-ben állìtólag sok a vas. A palackot holnap cserélem.

A kővetkező berendezésnél, mindenképpen csempészek be stemet, hogy valami zabálja a tápot.
 
Tápozás helyett az ecset okát máshol keresném.

Minimál akváriumodban akadály nélkül száguld a víz az előző stemes akváriummal szemben.
Lehet ugyanaz a forgatás megy. Sokkal kevesebb a növény és sokkal jobban tudja kavarni az aljzatot a szűrő.

Én biztos ezen változtatnék. A GA tápban nincs annyi vas ami ecsetet produkálna. Arra tömény kegészítő vastáp kellene rendszeresen.
Táptalaj legyen fedve, ne legyen sok csupasz terület. Minimál miatt jobban kell porszívózni és az áramlatok is nagyobb szerepet játszanak.

A kövekről könnyű lekaparni célszerszámmal. Utána egy nagy vízcsere. És a fentieken érdemes változtatni.
 
Tápozás helyett az ecset okát máshol keresném.

Minimál akváriumodban akadály nélkül száguld a víz az előző stemes akváriummal szemben.
Lehet ugyanaz a forgatás megy. Sokkal kevesebb a növény és sokkal jobban tudja kavarni az aljzatot a szűrő.

Én biztos ezen változtatnék. A GA tápban nincs annyi vas ami ecsetet produkálna. Arra tömény kegészítő vastáp kellene rendszeresen.
Táptalaj legyen fedve, ne legyen sok csupasz terület. Minimál miatt jobban kell porszívózni és az áramlatok is nagyobb szerepet játszanak.

A kövekről könnyű lekaparni célszerszámmal. Utána egy nagy vízcsere. És a fentieken érdemes változtatni.

Felére fojtottam a szűrést, lehet még a master vasa van feltorlódva, de nem mértem még mi a szitu. Táptalajom nincs,m. Vagy itt a csupasz amazoniára gondoltál? Remélem ki tudom nyìrni. Lehet holnap adok nekik fecskendővel hidrogénperoxidot. Szerencsére csak a köveken van. Csináltam egy nagy vìzcserét, kipucoltam a szűrőt, megoldom a CO2 cserét is holnap.
 
Öröm és boldogság! A 16. helyezést sikerült elérnem a 160-as első berndezésével, továbbá az év felfedezettje különdíjat is nekem ítélték. Nagyon örülök, mert hihetetlen erős volt a mezőny, nem is számítottam ilyen jó eredményekre. Remélem a következő versenyen sikerül közelebb kerülnöm a sor elejéhez. Egy biztos, mindent elkövetek, hogy így legyen! Az első 4 helyezett akváriumtól koppant az állam a pdlón! Gratulálok mindenkinek, szép volt!
View attachment 52682

Gratulalok az elert eredmenyert! Olvasom boszen a naplokat, a szebbnel szebb "gyermekek szuleteset". MOTIVALTOK! :)
 
Back
Oldal tetejére