• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma A 160-as

Rövid sztori. Márciusban indítottam életem első akváriumát (a gyerekkori bénázást nem veszem ide), nagyon hamar felpörögtek az események, egyre többet és többet akartam, folyamatosan fejlesztettem. Most ott tartok, hogy van egy növényekkel kitömött 72 literes Hig-tech akváriumom 10 ezer lumennel.

photo.php

Lassan világossá vált,hogy nagyobbra kell váltanom. Nem férek el, nem tudok olyan scapet kialakítani, amit szeretnék. A kis méret miatt rengeteget kell vele foglalkozni.

A kiválasztott méret 100x40x40 lett. Nagyon tetszenek az arányai és pont mgfelelő ez az űrtartalom nekem. Az akvárium 1centi vastag optwhite üvegből van. A talaj ADA Amazonia light lesz(erre nemsokára kitérek). A dekort seiryu kövek és különféle gyökerek alkotják. Bizonyos helyekre powder light Amazonia kerül, máshova ADA dekor kavics, ösvénynek pedig ADA sandot szórok.

Azért döntöttem a light mellett, mert szeretném azonnal indítani az akváriumot. A növények, a halak és a szűrés átkerül a mostaniból. Nincs lehetőségem mind a két akváriumot üzemeltetni, ezért kell azonnal indítani. Akkor állok neki, ha összeállt totál a hardscape. Minden nap pakolgatom, aztán, ha kész, mehet a start. A LED lámpát rakom össze és elvileg minden megvan.

Adatok:
Üveg: 100x40x40, 160liter, 10mm-es optiwhite
Szűrés: Hydor prof 250 tökig tömve siporaxxal és matrix troppal. (remélem elég lesz, ezen izgulok)
Fény: Saját gyártású 6500 kelvines lámpa, 13000 lumen, plusz 2 méter piros szalag. Programozható napfelkelte-napnyugta elektronikával.
Talaj: ADA Amazonia light 22 liter + 4 liter powder
Dekor: mocsári fenyő gyökér, seiryu kő, kb. 16 kg.

Hamarosan jövök a részletekkel és posztolgatok. Addig valaki segíthetne, hogy tudok ide képet pakolni :)
 
Ma a szűrés parám is megoldódott. Jártam a GA-ban és meggyőztük egymást, hogy jobb lenne nekem egy nagyobb szűrő, szóval újítottam egy OASE Biomaster 600-at elég jó áron :) Hoztam hozzá egy lilyt is, nem bírtam otthagyni. Kíváncsi leszek rá, hogy mit tud. Első blikkre elég minőségi darab. Az ajándék 2 liter Seachem Matrixnak marhára örülök.
 
Ma ismét pakolgattam a scapet és egyre jobban kezd tetszeni. Lassan nekilátok a lámpának is. Várom, hogy leteljen a 25 hozzászólás meg a 2 hét, hogy tudjak végre képet felrakni. Lenne mit mutogatnom. Addig csak koptatom a billentyűzetet. A 72 literesben szívok a cérna algával, amit jó lenne minél hamarabb visszaszorítani, mert szeretném áttelepíteni a 160-asba a növények nagy részét. Egyik nagy kedvencemtől, a rotala rotundifoliától megválok. A macrandra lehet marad pár szál erejéig. Terveim szerint a Blyxa, polaris, pogostemon, pinnatifida, rotala bonsaiból elég sokat telepítek. Gondolkozom a ludwigián is. Kéne azért valami szín. Reinickii minim is van jó pár tő. Meglátjuk, alakítom majd folyamatosan. Persze majd töltök fel képet, ha végre tudok.... Ebben az akváriumban elég sok moha lesz, mivel a hatalmas gyökerek kívánják :) Szőnyeget most nem tervezek, inkább természetes kavics előtér, esetlegesen néhány blyxával megszórva.
 
Elkezdtem összerakni a lámpát, de természetesen ismét nem úgy alakult, ahogy szerettem volna. Semmi gond, megoldódik ez is. A 72 literesben megvolt a hidrogénperoxidos algagyalázás, ahogy nézem talán nyerek. Amint kész a lámpa és a másikban is helyrejöttek a növények, indulhat a 160-as. A hardscape 90%-ban kész, már csak finomítanom kell.
 
Ééééés, elkészül a függesztett pilács. 13 ezer lumennyi led, pirossal kiegészítve. Már csak a napfelkelte-napnyugta elektronikát kell programozni. Szétkaptam a hardscapet, mennek a seiryuk sósavas fürdőbe. Hamarosan élesben épül az akvárium. Izgatott vagyok :)
 
Ééééés, elkészül a függesztett pilács. 13 ezer lumennyi led, pirossal kiegészítve. Már csak a napfelkelte-napnyugta elektronikát kell programozni. Szétkaptam a hardscapet, mennek a seiryuk sósavas fürdőbe. Hamarosan élesben épül az akvárium. Izgatott vagyok :)

Látom hogy te is a "megyéből" vagy :-D
Miért savazod a köveket?
 
Látom hogy te is a "megyéből" vagy :-D
Miért savazod a köveket?
Szia! Igen, győri vagyok. A savval úgy voltam, hogy ártani biztos nem fog. Leszed a kövekről mindent, ami esetleg nem odavaló. Ha esetleg van meszes lerakódás, azt is. Elvileg így kevésbé fogja a vizet keményíteni, gyakorlatilag meg ki tudja. A GA-s srácok is ajánlják ezt az eljárást. Amikor beöntöttem a vízbe a sósavat, pezsegtek rendesen a kövek.
 
A savval úgy voltam, hogy ártani biztos nem fog. Leszed a kövekről mindent, ami esetleg nem odavaló. Ha esetleg van meszes lerakódás, azt is. Elvileg így kevésbé fogja a vizet keményíteni, gyakorlatilag meg ki tudja. A GA-s srácok is ajánlják ezt az eljárást. Amikor beöntöttem a vízbe a sósavat, pezsegtek rendesen a kövek.

Az nem túl jó ha savra pezsegnek a köveid, mert pontosan azt jelenti, hogy meszes. A savpróba azért kell, h ez kiderüljön, mert ha adagolsz co2-t a savas víztől kiválik és 1. keményedik a vized, 2. egy idő után elfogy a kő is. Az mondjuk nem hátrány ha lemaratsz mindent a kövekről, de ha azután is pezseg, h tiszta akkor nem ajánlott akváriumba tenni.

U.i.: most látom ahogy vissza olvastam, h seiryud van. Ez esetben nem szóltam. :)
 
Utoljára módosított:
Az nem túl jó ha savra pezsegnek a köveid, mert pontosan azt jelenti, hogy meszes. A savpróba azért kell, h ez kiderüljön, mert ha adagolsz co2-t a savas víztől kiválik és 1. keményedik a vized, 2. egy idő után elfogy a kő is. Az mondjuk nem hátrány ha lemaratsz mindent a kövekről, de ha azután is pezseg, h tiszta akkor nem ajánlott akváriumba tenni.

U.i.: most látom ahogy vissza olvastam, h seiryud van. Ez esetben nem szóltam. :)
Már majdnem megrémültem :) Azért szomorú lennék, ha nem lenne jó a kő. Egy vagyont fizettem érte :)
 
A seiryu amúgy keményít, de h meszes-e azt nem tudom. Szerintem ez a savteszt inkább a természetben gyűjtött "ismeretlen" kövek esetében ajánlott procedúra, hogy kiderüljön fog-e mállani a savas víztől vagy nem. Kép mikor lesz? :)
 
A seiryu amúgy keményít, de h meszes-e azt nem tudom. Szerintem ez a savteszt inkább a természetben gyűjtött "ismeretlen" kövek esetében ajánlott procedúra, hogy kiderüljön fog-e mállani a savas víztől vagy nem. Kép mikor lesz? :)

Még kell X hozzászólás, hogy végre tölthessek fel képet :)
 
Ma végre át tudom hozni az üveget a helyére. A 72-es megy a földre a szekrény mellé. 1-2 hetet ott fog tölteni, míg újra össze nem rakom a 160-ast. Ha minden ok, költöznek a növények és idővel a halak is. Izgi lesz feljuttatni az a nagy üveget az 5. emeletre.
 
Nos. Kész a hardscape. A szűrés is a helyére került. A lilyvel és a csővel megküzdöttem rendesen, eleredt az orromvére míg felhúztam rá, de csak sikerült. Várok egy kisebb pakkot a GA-ból és indulhat az ültetés és a feltöltés. Lassan elérem a szükséges kommentszámot és tudok végre képet feltölteni. Jó sok lesz, mert mindent dokumentáltam. Igazából az elős hetek lesznek izgalmasak és kérdésesek. A növényeket még nem érzem 100%-ban, de csak sikerül valami frankó beültetést kanyarítani. Kicsit tartok tőle, hogy nehéz lesz nem fullra tömni.
 
Dobpergés! Végre bemutathatom mit mókoltam az elmúlt időszakban.

Összefoglalom újra:
Üveg: 100x40x40 10mm-es Optiwhite
Világítás: DIY LED lámpa, kb 12 ezer lumen. 6500K és piros kiegészítés. Programozható napfelkelte-napnyugta elektronika.
Szűrés: OASE Biomaster 600, 2liter Seachem Matrix és 2 liter Matrix Trop
Talaj: 22 liter ADA Amazonia Light, 4liter Amazonia Light powder a tetejére, 4kg ADA aqua gravel dekorkavics
CO2: nagynyomású rendszer, 5kg-os palack
Dekor: kb 10kg seiryu kő és mocsári ciprusgyökér
RO vízlágyító

A képek közt láthatjátok a jelenlegi 72 literesem, ami most le is köszön. Belőle jön a növények, halak, garnélák és a szűrőbacik nagy része:)

A napokban indulhat az ültetés :)

Köszi a figyelmet!
 

Attachments

  • IMG_1902.jpg
    IMG_1902.jpg
    252.2 KB · Megtekintések: 21
  • IMG_2047.JPG
    IMG_2047.JPG
    77.2 KB · Megtekintések: 21
  • IMG_2138.JPG
    IMG_2138.JPG
    142.9 KB · Megtekintések: 18
  • IMG_2129.JPG
    IMG_2129.JPG
    173.1 KB · Megtekintések: 18
  • IMG_2132.JPG
    IMG_2132.JPG
    171.1 KB · Megtekintések: 17
  • 25189093_1652957144724765_8993897696251152995_o.jpg
    25189093_1652957144724765_8993897696251152995_o.jpg
    116.8 KB · Megtekintések: 16
  • IMG_2128.JPG
    IMG_2128.JPG
    157.7 KB · Megtekintések: 18
  • IMG_1875.JPG
    IMG_1875.JPG
    191.6 KB · Megtekintések: 20
  • IMG_2127 (1).JPG
    IMG_2127 (1).JPG
    123.1 KB · Megtekintések: 22
Back
Oldal tetejére