• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 96l, túl sok lehetőség

Nincs fenyagyum, de szamoljunk azzal, akkor napi 5-6ml elegendo kellene legyen. A napi 7ml-vel is eleg alacsony a nitrat foszfat szintem. A nitrat 5, foszfat 0.5ppm.
Csak kiváncsiságból, a növényeken is meglátszott ez az alacsony nitrát, foszfát szint, vagy a tudat zavart, hogy ilyen alacsony? Nem akarom nagyon félrevinni a topicot, csak tényleg érdekel mert nekem egy 200 literesbe 8 ml macro megy pedig van felette fény rendesen meg növények is vannak bőven(mondjuk van alatta macro tápanyagos talaj ez is hozzátartozik)
 
Csak kiváncsiságból, a növényeken is meglátszott ez az alacsony nitrát, foszfát szint, vagy a tudat zavart, hogy ilyen alacsony? Nem akarom nagyon félrevinni a topicot, csak tényleg érdekel mert nekem egy 200 literesbe 8 ml macro megy pedig van felette fény rendesen meg növények is vannak bőven(mondjuk van alatta macro tápanyagos talaj ez is hozzátartozik)
Lehet erezni is a novenyeken, pl nem olyan intenziv a fejlodes. Ilyenkor merek, szukseg eseten modositok a napi adagokon. Ha nincs semmi problema, akkor is havonta egy ellenorzo merest szoktam vegezni, hogy lassam hogy allnak az ertekek.
 
Lehet erezni is a novenyeken, pl nem olyan intenziv a fejlodes. Ilyenkor merek, szukseg eseten modositok a napi adagokon. Ha nincs semmi problema, akkor is havonta egy ellenorzo merest szoktam vegezni, hogy lassam hogy allnak az ertekek.
Olvasgatok hasonlókat mint amilyen cipőben járok, nekem is ezt írtad a mikro-makroról. Most én emeltem 10ml-re a 162 literhez, ami még mindig kevés lehet.
Szereztem nitrát, vas, és KH tesztet, a foszfátot és a szűkskálájú (6-7,6) PH-t még nem vettem meg.
Ebből az 5 "alapkőből" kb. mennyi lehet az ideális érték alsó határa egyenként? A túladagolás tényleg csak anyagi következményekkel jár, vagy van káros hatása is? Pl. vasnál opálos víz, stb...
Köszönjük
 
Van alapvetően egy olyan vonala is a tápozásnak, hogy direkt alacsony tápanyagszinteket tart az ember, ideális értéket nehéz meghatározni, inkább a hangsúly az arányokon van, hogy megfelelő nitrát foszfát kálium arány legyen, és ehhez megfelelő arányú micro tápanyagok. Működhet10 nitrát 1 foszfáttal is és működhet 5 nitrát 0,5 foszfáttal is, nyilván mindkettőnél más mennyiségű micro adagolás kell. Nyilván ha alacsony tápanyagszintekkel operál az ember, jobban oda kell figyelni, nehogy boruljon a dolog, magasabb tápanyagszinteknél erre kisebb az esély és gyorsabb a növekedés is. Alacsonyabb szinteket egyébként például piros növények színének kihozására alkalmaznak(persze ennek más összetevői is vannak mármint a szinek kihozásának) alacsonyabb nitrát szintnél a zöld növények is hajlamosak pirosodni. A PH-t is érdemes alacsony szinten tartani de ott azért azt figyelembe kell venni, hogy a biológiai szűrés 6-os ph alatt gyakorlatilag megáll, bár ezen a ph-n már ammónium van nem ammónia ami kevésbé mérgező a halakra. Szerintem 6-6,5 között jó a növénnyeknek és bár itt is lelassul a biológiai szűrés de egyrészt nem leáll másrészt itt is igaz, hogy nem ammónia van hanem ammónium. A Kh meg gyakorlatilag a PH puffere, a savas tartományú víz bontja a Kh-t szóval 1-2 között érdemes a cserevízbe tartani, hogy ne legyen nagy ph ingadozás.
 
Olvasgatok hasonlókat mint amilyen cipőben járok, nekem is ezt írtad a mikro-makroról. Most én emeltem 10ml-re a 162 literhez, ami még mindig kevés lehet.
Szereztem nitrát, vas, és KH tesztet, a foszfátot és a szűkskálájú (6-7,6) PH-t még nem vettem meg.
Ebből az 5 "alapkőből" kb. mennyi lehet az ideális érték alsó határa egyenként? A túladagolás tényleg csak anyagi következményekkel jár, vagy van káros hatása is? Pl. vasnál opálos víz, stb...
Köszönjük
Vas 0.1-0.5ppm, nitrat 10-30ppm, foszfat 1-1.5ppm, kalium 10-30ppm, ph6.5, co2 20-30mg.
Alacsonyabb tapanyag szinttel is lehet sikert elerni, csak az aranyok legyenek jok. Felesleges tul sok tapot adagolni, azaz a felso erteket atlepni, mert a novenyek mar nem tudjak elfogyasztani. Viszont az also ertekeket erdemes elerni, mert pl egy 10-es nitrat alatt eheznek a novenyek.
 
Beköltöztek az első halak. 15 db neon.

Nyilván az élelmük meg az ürítésük miatt változtatni kell majd a tápozáson.

Kérdés: érdemes kb. 2 hetet várni a következő halcsapat betelepítése előtt, hogy ezzel az állománnyal kialakuljon egy stabil rendszer?

Vagy zúdítsam be a 15 guppit és majd velük együtt állítgassam a tápozást?

IMG_20200309_172002.jpg

Marha kicsik, laikusként azt mondanám, jöhetnek a guppik is...
 
Beköltöztek az első halak. 15 db neon.

Nyilván az élelmük meg az ürítésük miatt változtatni kell majd a tápozáson.

Kérdés: érdemes kb. 2 hetet várni a következő halcsapat betelepítése előtt, hogy ezzel az állománnyal kialakuljon egy stabil rendszer?

Vagy zúdítsam be a 15 guppit és majd velük együtt állítgassam a tápozást?

View attachment 88848

Marha kicsik, laikusként azt mondanám, jöhetnek a guppik is...
Én azért egy hetet várnék, az eleve szülők sokat sz@rnak 😂
Én a 105 literesben vártam két haladag között egy-két hetet, azok csak 8-9 darabosak voltak.
 
Felvetődött bennem egy kérdés:
Ha elunnám az RO vízes mókázást, 23/28 Gh/KH--tehát szikes-- vízben teljesen esélytelen akár a legigénytelenebb növényt is tartani?

Pontosabban inkább úgy kérdezném van olyan kő, fa, aktív talaj, ami jelentős mértékben ÉS tartósan csökkenteni tudná a Kh-t a Gh alá?

Előre is kösz!
 
Felvetődött bennem egy kérdés:
Ha elunnám az RO vízes mókázást, 23/28 Gh/KH--tehát szikes-- vízben teljesen esélytelen akár a legigénytelenebb növényt is tartani?

Pontosabban inkább úgy kérdezném van olyan kő, fa, aktív talaj, ami jelentős mértékben ÉS tartósan csökkenteni tudná a Kh-t a Gh alá?

Előre is kösz!
Szerintem hessegesd el a kerdest, visszafele nem szabad fejleszteni. 😋
 
Szerintem hessegesd el a kerdest, visszafele nem szabad fejleszteni. 😋
Még egy kérdés.

Az 1cm/1l víz szabályt tartom. Viszont a guppikkal kissé túlmennék a számomra ideális 80cm-en. Kb. 95-100-ra.

Feltételezhetem, hogy a már beállt növényzet segít annyit a szűrésben, hogy ez ne okozzon gondot? 1,9l szűrőkapacitásom van.
 
Még egy kérdés.

Az 1cm/1l víz szabályt tartom. Viszont a guppikkal kissé túlmennék a számomra ideális 80cm-en. Kb. 95-100-ra.

Feltételezhetem, hogy a már beállt növényzet segít annyit a szűrésben, hogy ez ne okozzon gondot? 1,9l szűrőkapacitásom van.
Azert ennyire nincs kobe vesve semmi. A rendszeres vizcsere, a mulmozas ne maradjon el, es ne etesd tul oket.
1.9l milyen tolteted van?
 
Back
Oldal tetejére