• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 96l, túl sok lehetőség

kaposznyak

Főkertész
Bruttó 96l-be tervezem a növényzetet.
Dennerle táptalaj, Tropica fedőréteg.
CO2 beoldás NINCS. Gh20, Kh24, RO szűrő van, szikesség miatt gondolom a Gh visszasózás lesz a jó megoldás.
Fény LED 54 watt, 6400k, 9000lumen teljes mértékben szabályozható.
Szűrő Seachem Tidal 75.

Állatok: RC garnéla és nanohalak, indítás után 6-8 héttel hoznám őket.

Előtér: Micranthemum Monte Carlo, Parvula mini és/vagy Marsilea
Közép: Staurogyne repens, Ludwigia Rubin, Rotala indaca, Jávai moha, cryptocoryne x willisii
Háttér: Ambulia, Hygrophila polysperma, Cryptocoryne wendtii, Ceratopteris thalictroides

Van, ami nem jó ezek közül? Esetleg más, ami jobban megfelel a körülményekhez? Nem akarom, hogy minden marha gyorsan nőjön, de 1-2 intenzívebben fejlődő példányt akarok.

Az indítást az itt olvasott Hardscape indítás módszerrel tervezem: https://www.aqualine-aquarium.com/igy-koennyitsd-meg-az-akvariuminditast-aktiv-talajjal/

Előre is kösz!
 
Nem akarom, de hogyan tudnám feltámasztani? A többi növény nő, új leveleket hoz.
Sajnos nem értek a növényekhez és MH-em sincs, de biztosan vannak itt, akik tudnak tanácsot adni. A naplódat követve, nem láttam, hogy milyen és mennyi tápot használsz? Ne nekem írd meg — mert én nem tudom, hogy megfelelő-e — hanem annak, aki tud valamit kezdeni az info-val. Akár mit is használsz, lehet hogy kevés, és az "igénytelenebb" növények elszipkáznak a HM elől bizonyos összetevőket. ... vagy éppen túl sok van valamiből és arányeltolódás van. Ez szerintem csak vízteszttel deríthető ki, vagy szigorúan EI szerint haladsz.
Még pár dolog:
- 13 nap, a növényeknél semmi.
- ami ki akar pusztulni, az kipusztul magától is (mivel állat nincs benne, az ammóniától nem kell nagyon félni)
- néha egy-egy info arról is felröppen, hogy bizony a G.A. frissen összeállított bemutató akváriumaiban is elolvad pár növény vagy éppen az alga ellen küzdenek. De valahogy, mindig megoldják. 🍀
 
Nem akarom, de hogyan tudnám feltámasztani? A többi növény nő, új leveleket hoz.
Csak egy tipp: valahol olvastam, hogy elég macrotáp igényes tud lenni, főleg induláskor. Nem tudom mivel tápozol, lehet érdemes lenne egy kis macro emeléssel próbálkozni.
Én a napokban szedtem fel a HM előteret, iszonyat gyorsan nőtt (84l-ben 4ml macroval naponta).
 
Kösz mindkettőtöknek! Tudom, a türelem a legfontosabb, még gyakorolnom kell ezt az erényt😀
Én csak 2ml TF macrot adagolok...

Viszont a világítást csökkentem. Eddig 8 órát ment 100%-on (5850 lumen). Az bruttó 96-ra számolva is 60lumen/l, netto 80-ra meg még több.
Leveszem 80%-ra és az időtartamot is csökkentem 7 órára.
 
Szia!

Ebben a hobbiban semmi esetre se legyél türelmetlen. Meg kell tanulni várni. Minden egyes módosítás hatással van az aksira, de ennek eredménye csak napok, hetek után válnak láthatóvá.
Egyébként meg ha a MH fel akarja adni, úgy is feladja. Annyit tehetsz, hogy a szenvedő részeket levágod. Végül az is lehet, hogy majd a beállt akváriumba ültesz egy új adaggal. Ha mindenáron szükséged van rá.

Viszont visszatérve. Sok összetevő egyszerre törénő állítása ritkán vezet sikerre. Értem ez alatt a fény mennyisége, időtartama, a tápozás, stb. Haladj lassan és kis lépésekben. Az eredmény meg elemezd és élvezd ki az akvárium mionden pillanatát :)
 
Kösz mindkettőtöknek! Tudom, a türelem a legfontosabb, még gyakorolnom kell ezt az erényt😀
Én csak 2ml TF macrot adagolok...

Viszont a világítást csökkentem. Eddig 8 órát ment 100%-on (5850 lumen). Az bruttó 96-ra számolva is 60lumen/l, netto 80-ra meg még több.
Leveszem 80%-ra és az időtartamot is csökkentem 7 órára.
A macro önmagában semmit nem ér (ugyan úgy, ahogy a mikro se). A mikro elemek segítenek a növényeknek felvenni a makro-t meg a szenet. Nem fogalmaztam szakszerűen, bocs minden Hozzáértőtől. De a lényeg kb. ez.
A (túl)világítástól szerintem egyik növény se ment még tönkre, legfeljebb alga bumm lett a vége.
 
C
Kösz mindkettőtöknek! Tudom, a türelem a legfontosabb, még gyakorolnom kell ezt az erényt😀
Én csak 2ml TF macrot adagolok...

Viszont a világítást csökkentem. Eddig 8 órát ment 100%-on (5850 lumen). Az bruttó 96-ra számolva is 60lumen/l, netto 80-ra meg még több.
Leveszem 80%-ra és az időtartamot is csökkentem 7 órára.
Egyenlőre, csak a egyiket változtasd meg, ne 2.egyszere. Vagy a % vagy a idő, de ne mind 2.
 
Ismét kösz mindenkinek.
Igen, kissé összemostam a hozzászólást. A világítást kezdődő algásodás miatt csökkentem.

A HM-et rosszul is ültettem, legalábbis most láttam egy videót, ahol a nagy gyapotkockának csak levágták az alját, ahol nincsenek gyökerek, majd a maradékot kis adagokra osztották és a gyapotot rajtahagyva nyomták le.
Én meg leszedtem mindet, a gyökérzet egy részével együtt...
 
Ismét kösz mindenkinek.
Igen, kissé összemostam a hozzászólást. A világítást kezdődő algásodás miatt csökkentem.

A HM-et rosszul is ültettem, legalábbis most láttam egy videót, ahol a nagy gyapotkockának csak levágták az alját, ahol nincsenek gyökerek, majd a maradékot kis adagokra osztották és a gyapotot rajtahagyva nyomták le.
Én meg leszedtem mindet, a gyökérzet egy részével együtt...
Gyapotot semmiképp nem szabad rajtahagyni. Óvatosan le lehet hámozni róla úgy, hogy a gyökérzet ne sérüljön. Egy-két szál gyökér a gyapotba szakadhat, az nem para. De összességében nem lesz semmi baja, kicsit pepecs munka, de muszáj.

Szerk.: akkor meg is van miért szenved, gyökér nélkül hosszabb a regen., de így is rendbejön szerintem, csak idő kell neki.
 
Back
Oldal tetejére