• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

93,79 liter

Én használtam ezt a követ egy kis akváriumban elég sokáig, s nem volt semmi probléma vele, azon kívül, hogy kevés volt belőle, s sehogy nem nézett ki.
Amit használhatsz még: bazalt, andezit, gránit, vagy bármit amit ha kicsit megcsepegteted sósavval, nem pezseg...
 
  • Like
Reactions: VIP
Sokat nézegettem és az lenne a kérdésem, hogy ez a fakő nevű dolog mennyire használható akváriumban. Több kőkereskedésben is árulják és nekem tetszik, mert nagyon hasonlít a megkövesedett fához, csak nem vagyok éppen milliomos és úgy tervezem, hogy nagyon nagy mennyiségre lenne szükségem a projekthez.

Nézd meg ezt a naplót, és dönts el, hogy mennyire éri meg ezt a követ használni: Növényes - The new era | Magyar Akvakertész Fórum (spiler altert: megéri. :D )

@Evereka azért többet tudna mesélni róluk. :)
 
Nézd meg ezt a naplót, és dönts el, hogy mennyire éri meg ezt a követ használni: Növényes - The new era | Magyar Akvakertész Fórum (spiler altert: megéri. :D )

@Evereka azért többet tudna mesélni róluk. :)

Nagyon faja, ezekszerint volt, aki gyorsabb volt és kiszúrta már ezt a követ :)
Bár én más stílusban szeretném majd használni, de ez legalább így meggyőzött és többet már nem kell agyalnom rajta, csak elmegyek és megveszek sok sok kilót.
Én inkább valami teraszosan emelkedő dologra gondoltam, de majd meglátjuk. Főleg ez a kép inspirált:
se5erazu.jpg

Köszönöm a segítséget!
 
Nagyon faja, ezekszerint volt, aki gyorsabb volt és kiszúrta már ezt a követ :)
Bár én más stílusban szeretném majd használni, de ez legalább így meggyőzött és többet már nem kell agyalnom rajta, csak elmegyek és megveszek sok sok kilót.
Én inkább valami teraszosan emelkedő dologra gondoltam, de majd meglátjuk. Főleg ez a kép inspirált:
se5erazu.jpg

Köszönöm a segítséget!
Ezt a képet néztem én is ,viszont én most nem akartam bele stem-et,és mohát is csak keveset(riccardia):)
 
  • Like
Reactions: VIP
Megkaptam a levelet és 1293. lettem :)
Majd a következő jobb lesz! De így is majdnem a felét megelőztem :D
Túl sok minden nem történt, továbbra sem nagyon foglalkozok sajnos az akival és így a jávai moha elég durván átvette a hatalmat, ami amúgy nekem tetszik a belefektetett energia függvényében (0).
Ki kéne mennem egy nagyon távoli kőkereskedésbe, hogy elkezdhessek komolyabban tervezgetni!
 
Hát nem sikerült kijutni semmiféle kőkereskedésbe, de úgy voltam már vele, hogy rendelek 30 kilót, mert ez már tarthatatlan. A bolt ahonnan venni akartam már több mint egy hónapja nem kap belőle, ezért látatlanban kellett vásárolnom... Elég batár nagy darabokat kaptam, majd kiderül, hogy mennyire lehet tördelni, ha egyszer kétszer véletlenül leejtem, vagy egy nagy kalapáccsal nekiállok. (jó nagy kalapács kéne)
De íme, ezekből kell majd valamit kihoznom (elképzelés az van, már csak a köveket kéne hozzáformálni, főleg méretben)
download.php

Folytatás remélhetőleg jövőhéten.
 
Ezek tényleg nem apró darabok! Most rendelhetsz egy nagy kalapácsot is;)
Kíváncsian várjuk mit hozol ki belőle.
 
Na nem kell így fennt akadni a tolómérőn :D
Bántani sem kell! +-1-2 százados pontossággal amúgy szerintem használható, bár itthon erre ritkán van szükség (soha).
De a méretarányok szemléltetéséhez azért még máshol is jó lehet..
 
Na nem kell így fennt akadni a tolómérőn :D
Bántani sem kell! +-1-2 százados pontossággal amúgy szerintem használható, bár itthon erre ritkán van szükség (soha).
De a méretarányok szemléltetéséhez azért még máshol is jó lehet..

A +/- 1-2 százados pontossága miatt alkalmas pont a tizedes mérésre! [emoji106]
 
Back
Oldal tetejére