• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

93,79 liter

VIP

Kertész szaki
Sziasztok!
Ez lett a második növényes akváriumom.
A nyári szünet végére sikerült hozzájutnom egy új üveghez. (100 széles, 30 magas, 34 mély)
És Augusztus végén, Szeptember elején sikerült beindítani.
Szűrés: Atman Cf-600, 740l/h

Világítás: T5 2*30Watt, házi készítésű

CO2 tápozás: házi élesztős (cigaretta filteren keresztül nyomva, bevezetve a kimenő ágba)

Vízcsere gyakorisága: heti 2x25 liter

Tápozás:
naponta
Green Aqua Micro 1,5ml
Green Aqua Macro 1,5ml
Easylife Easycarbo 2,5-3ml
illetve vagy 10 darab tápgolyó került a talajba, valamit minimális mennyiségű táptalaj indításkor

redmoor gyökér, talált kövek

Növények:
hemianthus callitrichoides
hemianthus micranthemoides
pogostemon stellatus
pogostemon helferi
rotala rotudifolia
ophiopogon kyoto
cryptocoryne wendtii brown
ludwigia repens
taxiphyllum barbieri

Élőlények:
Neonhal -8db
Red Cherry -20-30db
(illetve el vagyok látva planáriával jelenleg, bár kezdenek fogyatkozni, de ha valakinek kell, szívesen adok)

Így, hogy majdnem 4 hónapos az aki, megmutatom képekben az eddigi fejlődést, ömlesztve, sorban :)
download.php

download.php

download.php

download.php

download.php

download.php

download.php

download.php


Mostantól ide tudom majd végre írni, ha bármilyen probléma van.
Kösz, hogy benéztél ;)
 
Szia, kár, hogy nem az első pillanattól naplózod, de sebaj. Talaj micsoda? Bazaltnak nézem telefonon.
 
Szia, kár, hogy nem az első pillanattól naplózod, de sebaj. Talaj micsoda? Bazaltnak nézem telefonon.
A talaj bizony gagyiság és, hogy pontosan mi, azt nem lehet tudni. Valószínűleg festett, mert széttörve a belseje fehér :S Eddig akadályokba nem ütköztem miatta, remélem nem is fogok.
fressnapf... :D
 
Na egy pár kép, hogy ne csak szemből látszódjék, valamint csináltam egy timelapse gif-et a hc gyep fejlődéséről.
download.php

A követ lassan eltünteti, úgyhogy lehet, hogy ki fogom venni.
download.php

Jobb oldalról:
download.php

download.php

És most egy időre befejeztem a képek feltöltögetését, mert közel végtelen van belőlük :D
 
A HC ha megkap mindent akkor nincs mi megällitja!Nekem a vegen mikor kiszedtem akkor kerültek elö a re elfeledett kövek,szepen eltüntette az egeszet.2-3 hetente nyirtam,IMÄDTAM.
 
Én is most nyírtam másodszorra és próbálkozok a levágott saláta visszaültetésével... Jobb hátsó sarokban próbálom egy kis edényben nevelgetni a gyeptéglát, valamint most legutóbb megpróbáltam az összegumizós, leültetős módszert. Utóbbi eredményeire még várok ;)
 
Sziasztok
Nem sok minden történt... Meghalt egy petés RC (ez már a második), a petéket kimentettem belőle és egy kis zsákocskában fel vannak akasztva az áramlatba, hátha kikelnek majd.
Az agancsalgán meg pár hete kipróbáltam a tömény carbo-s kezelést egy kis pipettával, ma a vízcserénél simán le lehetett már szívni. Ez volt a teszt, mostantól nyomok mindenhová, ahol csak érem :sneaky:
Csináltam egy képet metszés után fekete háttérrel, meg egy makrót a szigetről.
download.php

download.php
 
10 nap telt el, végre vége a szorgalmi időszaknak, úgyhogy belefér egy kis update. Egyre több kis RC van, már nem lehet számon tartani, de olyan 50 darabra becsülöm a létszámot.
1-2 kép az egyik büszke anyukáról:
download.php

A következő generáció
download.php

Éppen így néz ki az aki. A levágott HC-t visszaültetgettem, próbálom kicsit kiterjeszteni a mezőt jobbra és balra is. (Tudom, hogy zajos a kép, ez van :D)
download.php

Ismeretlen növény virágzik a szigeten, ami bele volt keveredve a HM-be (egyetlen egy 3-4 mm-es levélke volt és egy ekkora bokor nőtt belőle a szabad levegőn).
download.php

És végül a HM is virágzik már itt-ott.
download.php
 
Sziasztok, Boldog új évet mindenkinek!
Egy kicsit elhanyagoltam a dolgot, nem cseréltem vizet kb másfél hétig és volt, hogy 2-3 napig elfelejtettem tápozni.
Kicsit elvadult a dolog, de ma végre rávettem magamat és kiszedtem 2kg zöldséget. Alga szerencsére még mindig csak az üvegen van.
A HC szépen benőtte mára az összes neki szánt helyet, mostmár meg vagyok elégedve vele.
1 neonhal kiugrott (meg egy garnéla is, de az gyakran előfordul... szerencsére sokkal gyorsabban termelődnek, mint ahogy megszűnnek)
Dzsungelesen:
download.php

Rendezetten:
download.php

Metszés előtt a "kis" sziget:
download.php

download.php
 
Kezdem megunni a jobb első HM-bokrot... Mi lenne, ha bevetném ott is HC-vel? A következő metszésből keletkező hulladékkal pont be tudnám ültetni és szerintem jobban nézne ki. Azt is lehetne, hogy egészen a wenditii brown-okig kiírtom és akkor jobb oldalt is lesz egy szép nagy placc (+1-2 tenyérnyi).
Már nagyon töröm a fejemet a következő berendezésen, amiben a fák nem lesznek benne, csak hegység mindenhol, de amíg ez marad (nyár végéig) próbálok minél több gyepet szaporítani, meg alakítgatni ezt, hogy nehogy megunjam.
Szerintetek? (igen fejlett photoshop skilljeimmel megpróbálom bemutatni az elképzelést)
download.php

download.php
 
Üdvözlet
Megint eltelt majdnem másfél hónap. Nem mondom, hogy rendesen foglalkoztam az akival, mert hazudnék. Szerencsére jól tolerál és nem algásodott !szanaszéllyel!, csak egy kicsit poralgával megtelt az üveg. Ezt lehúztam, vizet cseréltem, szűrőtakarítást is be fogok iktatni. Valamint megpróbálok megint erőt venni magamon és jobban fogok vele foglalkozni.
A cuba gyep kicsit rámijesztett, mert nagyon hagytam megvastagodni és gyanúsan puha volt... Jól visszavágtam és bizony az üvegnél lehet, hogy nem, de hátrébb eléggé csúnyán ki volt alatta rohadva. Még mindig tartok tőle, hogy fel fog jönni az egész, vagy legalábbis hátul egy nagy rész, de ha így lesz, majd visszatelepítem és legközelebb jobban fogok rá vigyázni. Talán ez vette el egy kicsit a kedvemet is tőle.
Mindenesetre a radikális cuba visszametszés után eléggé csúnyán lyukas lett 1-1 terület, de ez már a képeken nemigen látszik. A lemetszett cuccból meg szépen beültettem a jobb-első részt is, most már majdnem teljesen benőtte azt is.
A kis szigeten meg már szinte teljesen átvette az emers változata az uralmat.
A rákokat még mindig nehéz számon tartani, de mostmár valahogy 80 körülire saccolom őket.
Az üdítő palackos módszerrel kiírtottam szerintem olyan 100 darab planáriát, mert megint túl sok kezdett lenni, ilyenkor megcsappannak egy időre.
Nehéz lesz nyár végéig kibírnom, de már sok tervem van. A meleg előtt nem akarok semmit sem újítani, mert már egyszer pórul jártam, inkább ez rohadjon majd szét, mint valami vadi új alkotás, mert megint elmegy egy évre a kedvem az egésztől :D
akkor 1-2 kép:
download.php

download.php

Kössz, hogy benéztél ;)
 
Nem javult a helyzet. Minden második levél elsárgult kb 1 hete a gyepen, úgyhogy gyorsan összeszedtem magamat, legalább a heti egyszeri vízcserére és a rendes tápozásra visszaállítom magamat.
Illetve próbálom lent marasztalni a talajon, hogy újra legyökerezhessen. Gondoltam, hogy köveket teszek rá, de az árnyékolná, fémet nem lehet. Úgyhogy fogpiszkáló darabokat hasítottam szét, kb olyanok, mintha kis csipeszek lennének... aztán ezekkel végülis a talajhoz tűztem 10-15 ponton, hátha könnyebben ottmarad majd.
Meg rájöttem, hogy tényleg fontos a CO2, így 1-2 hónap után minden növényen meglátszott a hiánya, a hc-nek is ez tehetett be. Így 1 hét után már érzékelhető a hatása.
Viszont a rákoknak van mit enni, takarítják befelé magukba az elsárgult leveleket rendesen, sőt volt amikor 15-20 új kicsit is lehetett számolni, úgyhogy ők nem bánják annyira a helyzetet :D
Így most képet nem is teszek ki, mert csak visszafelé volt a fejlődés...
 
Nem javult a helyzet. (...)
Viszont a rákoknak van mit enni, takarítják befelé magukba az elsárgult leveleket rendesen, sőt volt amikor 15-20 új kicsit is lehetett számolni, úgyhogy ők nem bánják annyira a helyzetet :D
Hogyne lenne fejlődés: egy (másik) ökoszisztéma van kialakulóban... ;)
 
  • Like
Reactions: VIP
A hc kb 70%-át elfelejthetem, de próbálom visszaültetni, illetve írtani ezt a hülye jávai mohát mindenhonnan. Garniból már biztos van vagy 140, nagyobb etetéseknél nagyjából meg lehet számolni őket :)
Az akiról csak egy gagyi telefonos kép metszés előtt-után, kicsit hagytam kinőni ezt a piros növényt, aminek már nem emlékszem a nevére.
download.php

download.php

A rend kedvéért 1-2 garnéla makró :)
download.php

download.php
 
Helyzetjelentés
Nagyon sok a zöld poralga egyes növényeken és nem tudok vele mit csinálni... A ludwigia repens (tóalma) levelei egyszerűen megtelnek zöld poralgával, ugyanígy a wenditii brown levelei és főleg csak stagnálnak, kilyukadnak, visszanézve a képeket tök jól néztek ki régen. Cserébe viszont a pogostemon helferik indultak meg brutális módon. Régen mindig elfehéredtek és meghaltak, most meg akkorák lettek, hogy majdnem eléri 1-1 helyen a vízfelszínt. Bár szépnek nem mondhatóak :)
Itt a fórumon szereztem fissidens mohát, ami már kezd alakot ölteni. Mindenhol erre cseréltem le az általam nagyon megutált jávait, ami kiírthatatlan és ellehetetlenítette szépen lassan a gyepszőnyegemet. Nagyon tetszik, hogy ilyen lassan nő és szép kis gömbök lesznek belőle, a következő akiban már csak ilyen moha lesz.
A RC-k száma már alulról súrolja a 200-at. A következő akiba majd csak a legszebb 30-40-et fogom kiszelektálni, úgyhogy a család összes akváriuma tele lesz velük.
A víz felszínén megint elkezdett kialakulni az a vékony hártya, lehet, hogy mert egy kicsit melegebb van, de legalább így folyton cserélgetem a vizet, amikor leszedem.
Lassan 1 éves az aki, úgyhogy nem várok már el sokat tőle, csak szeretném minél egészségesebb állapotban megőrizni a növényeket a következőhöz...
Már gondolkodtam, csak pénzt is kéne gyűjteni hozzá. Rendes JBL talajt szeretnék, illetve több táptalajt, mert ezt csak éppen meghintettem egy kis maradékkal. Az emelésekhez - kitöltésekhez a mostani meg jó lesz, valamint a HC mellett megpróbálkozom majd a monte carlo-val, hátha beleszeretek. Illetve ha már véletlenül bekerült az akváriumba egy szál és így elszaporodott, mozgatható riccia bokrokat is tervezek (hogy majd lehessen vágni belőle szemetelés nélkül is).
download.php


Sokat nézegettem és az lenne a kérdésem, hogy ez a fakő nevű dolog mennyire használható akváriumban. Több kőkereskedésben is árulják és nekem tetszik, mert nagyon hasonlít a megkövesedett fához, csak nem vagyok éppen milliomos és úgy tervezem, hogy nagyon nagy mennyiségre lenne szükségem a projekthez. Nem fogok több mint 1000 forintot fizetni semmilyen kő kilójáért, hacsak az nincsen aranyból, ez nálam elvből ki van zárva :)
erről lenne szó:
kep001_105.jpg

De szívesen fogadnék bármilyen alternatívát, hogy mit érdemes használni, ami lehetőleg nem akvarisztikai boltban kapható :p
Az előzőeket is gyűjtögettem, csak azt egyrészt unom, másrészt eléggé nagy támfalakat fogok építeni, amihez alkalmatlanok a méretük és alakjuk miatt, ezért is tetszett meg nagyon ez a "fakő".
Lassan el szeretném majd kezdeni az előkészületeket.
 
Back
Oldal tetejére