• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

92 literes növényes

Tegnap beszereztem 3db Crossocheilus siamensis-t.
Gondoltam, hogy most már ideje őket is hadrendbe állítani a maradék alga eltávolításához.

Olvastam, hogy szeret ugrálni, de nem gondoltam volna, hogy ennyire. Nem is értem, hogy egyesek miként tudják fedetlen akiban tartani.

Este betettem őket a medencébe, de még ment a CO2. Rögtön a víz tetején voltak, majd elkezdtek lefelé bukdácsolni. Végül mire sikerült kiszednem őket addigra már csak a talajon feküdtek az oldalukon.

Gyorsan visszatettem őket a kis üvegbe és kaptak oxigén cseppet is. Ettől kb: 2 perc alatt helyrejöttek annyira, hogy már rendesen úsztak.

Ezután kénytelen voltam beüzemelni a 30 literes akimat, és abba beletenni őket reggelig. Láthatóan jól viselték az éjszakát, így reggel ismét visszatettem őket a nagy medencébe. Most rendesen úszkálnak, és már a leveleken lévő alga iránt is mutatnak érdeklődést. Sajnos csak 1db kicsit (kb: 4cm) és két nagyobbat sikerült venni (kb:7-8cm), így egy kicsit nagynak tűnnek a neonok mellett.
 
:oops:
Tarakos said:
Tegnap beszereztem 3db Crossocheilus siamensis-t.
Gondoltam, hogy most már ideje őket is hadrendbe állítani a maradék alga eltávolításához.

Olvastam, hogy szeret ugrálni, de nem gondoltam volna, hogy ennyire. Nem is értem, hogy egyesek miként tudják fedetlen akiban tartani.

Este betettem őket a medencébe, de még ment a CO2. Rögtön a víz tetején voltak, majd elkezdtek lefelé bukdácsolni. Végül mire sikerült kiszednem őket addigra már csak a talajon feküdtek az oldalukon.

Gyorsan visszatettem őket a kis üvegbe és kaptak oxigén cseppet is. Ettől kb: 2 perc alatt helyrejöttek annyira, hogy már rendesen úsztak.

Ezután kénytelen voltam beüzemelni a 30 literes akimat, és abba beletenni őket reggelig. Láthatóan jól viselték az éjszakát, így reggel ismét visszatettem őket a nagy medencébe. Most rendesen úszkálnak, és már a leveleken lévő alga iránt is mutatnak érdeklődést. Sajnos csak 1db kicsit (kb: 4cm) és két nagyobbat sikerült venni (kb:7-8cm), így egy kicsit nagynak tűnnek a neonok mellett.
 
viktorlantos said:
A CO2 miatt szoktatni kell a halakat is. Főleg ha rendesen adagolod is.

Most szoktatom őket. Reggel óta megy a CO2 igaz, hogy csak alacsony dózissal. Kb: 2 óránként tekerek rajta egy keveset, és közben figyelem a tartós tesztet meg a halakat.
 
Valószínű, hogy tényleg szokniuk kell a co2 szintet.
Két napja vettem törpe szívó harcsákat, másnap az egyik a hátán feküdt a többi is szaporán lélegzett, a pepitelláknak semmi baja. 50%-os vízcsere, kicsit visszavettem a co2-t, most úgy tűnik rendben vannak.
 
NZoli said:
Valószínű, hogy tényleg szokniuk kell a co2 szintet.
Két napja vettem törpe szívó harcsákat, másnap az egyik a hátán feküdt a többi is szaporán lélegzett, a pepitelláknak semmi baja. 50%-os vízcsere, kicsit visszavettem a co2-t, most úgy tűnik rendben vannak.

Ma estére sajnos az egyik nagyobb Crossocheilus siamensis-nek megpecsételődött a sorsa.
Ugyan az aki tetején van egy üveglap aminek a 3 sarka le van vágva. (szűrő be-ki illetve co2-nek). Nos addig-addig ugrált szegény amíg az egyik lyukon feljutott. Reggel még nem volt ott, de az esti etetésnél már csak a fénycsövek által kiszárított tetemét találtam meg.

Béke poraira.
 
Holnap lesz egy hete, hogy nem piszkáltam a co2 idejét, a világítást 4 órán tartottam, és az algám látványosan elkezdett visszahúzódni. Heti egyszer 10l és egyszer 30liter vízcsere mellett, rögtön visszatápozva.

Most nagyon örülök, bár zöld pontalgák jelentek meg a front üvegen.
 
kisszsu said:
Szép az akváriumod, van alatta valami polifon? Vagy csak én nem látom? :roll:

Van csak a frontüveg egy kicsit lejjebb van (ragasztási probléma) és emiatt nagyon össze van nyomódva elől.
 
Két napja vettem észre, hogy a lány sügér valamit nagyon őriz.

Jobban megnézve néhány (talán 8db) kis sügér éli az életét a társas akiban. A lány nagyon harcias, mindenkit elkerget a környékükről.

Kíváncsi vagyok, hogy életben maradnak-e.
Jó lenne, ha legalább 1-2 felnevelődne.
 
Sziasztok!

Ezt az akváriumot a tegnapi nappal (2010.06.09) szétszedtem!

A Co2 palack kifogyott, majd a takarítás alkalmával a tető leesett, víz ömlött bele és a két fénycső a leérkezéskor felrobbant.
Az algásodást egyszerűen nem tudtam leküzdeni. A szűrő elhelyezésén nem tudtam változtatni, és mivel pont az átellenes oldalon volt a sok növény így az áramlat nem jött vissza rendesen a beszívó oldalra. Emiatt a Co2 beoldás is nehézkes volt...


Az összes növényt fogkefével letakarítottam és az egészet egy remélhetőleg jóval könnyebben kezelhető formában tettem össze.
(a víz maradt, a talajt átmostam, Co2 palack töltése folyamatban)
 
Huh hát nem vagy egy szerencsés alkat ;) Időnként velem is megesik az ilyesmi talán ezek nélkül az "izgalmak" nélkül nincs is növényezés.
Kitartás a továbbiakra. Az újrakezdés pedig lehet sokkal jobb lesz, mint amit szét kellett szedned. :thumbup:
 
Sziasztok ismét!

Jó régen írtam utoljára, de most képet is teszek fel.

Szóval a technika nagyrészt maradt, bár az előző összeállításnál kimaradt növény táptalaj most végre bekerült a manado alá.
(megjegyezném, hogy ennyi hónap ázás után sem porladt szét, pedig 3* mostam már át teljesen)
A növényekből az előző algásodás óta nem sok maradt, de lassan kezdenek magukhoz térni. Az üveg diffuzor természetesen eltört, talán holnap végre átvehetem az újat.(bár az előző sajnos igen kevéssé volt hatásos szerintem a nem teljes felületű porlasztása miatt.)

A talajt próbáltam domborzatossá alakítani, de sajnos a szűrő az átellenes sarokban reggelre átrendezi a fél akváriumot. :)
Most raktam oda növényeket így megállni látszik az erózió.


A GA tápok elfogytak, így áttértem az easy tápra és mellé a carbora.Hetente adok még egy black box tápot is.(50% vízcsere mellett)

Ja, és a tönkrement világítás!
Most egy 300-as félbevágott pvc csövet használok az alábbi csövekkel:
- 1db 24W-os 8000K-es T5,
- 1db 14W-os 6500K-es T5,
- 1db 24W-os 4200K-es T4-es

(4,5 órát világítok csak.)

És most a képek:







Ja, és még valami:
A szűrőbe vettem kimérten 2kg láva követ. Ezt kiválogattam, hogy a törmelékeket ne tegyem bele, de még így is maradt vagy két maréknyi közepes méretű.Ezt belekevertem a manadoba így már nem annyira homogén a talaj. Szerintem jó lett!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére