• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

75x41x41 növényes készülőben

w-rig

VIP kertész
Sziasztok!

Ismét rászántam magam és harmadszor is nekifutok, megpróbálok egy elfogadható akit összehozni. Aki nem tudná az első 250lityis teljes kudarc, a 64l iwagumi ,kezdeti sikerek után elhibáztam, bár a mai napig műkszik nem vagyok elégedett vele (ja és kicsinek bizonyult) bár a legtöbb tapasztalatot szereztem vele, és sikerélményem is volt, ez azért kevés nekem.
-A koncepció lényege: a növényezés alappilléreire építve, egy álltalam is kivitelezhető layout (mint tudjátok a design-el hadilábon állok) egészséges dús növényes aki. Tehát nem szanaszét egy-egy növény ,legyen benne koncepció de mereven egy stílushoz sem tudok ragaszkodni /törekvéseim ellenére nem tudom összehozni.

Na akkor ízelítőül:
-aki 75 hossz 41 mély 41magas egyedi gyártás, átlátszó ragasztó 126 l.
-szűrő 1db Tetra EX 1200
-világítás 150w HqLI 6500K1db ill. 2db 36w compact 8000K-szakaszosan.
-talaj ADA táptalaj,
-aljzat ADA Africana és Saravak kombináció ?-ez lett.
-Red moor fák.
-Co2 nagynyomású Tmc. difivel.
-Táp TPN, Green Aqua Macro Easy Carbo
-növények:amik még nem biztosak
-Glosso,Staurogyne repens,Rotala sp. ''green'',Alternanthera reineckii 'Pink' ,Hydrocotyle verticillata,Didiplis diandra
-Élőlények: nincs döntés.
-indítás módja, bejáratott szűrő, Seachem-vízkezelők
Tervezett indítás 2010.12.hó
egyenlőre ennyi amint alakul jelentkezem vele.
 
Re: 80x45x40 terv

Sziasztok!
-A mai nap megtörténtek az első lépések. Némi módosítás után az aki megrendelésre került pontos mérete 75X42x43 merevítés nélküli, átlátszó ragasztással, csiszolt üvegből/az élekre értendő/ egyedi gyártásban.

A koncepció elképzelés szintjén összeállt "folyópart" forma elrendezés.-Ezt az ötletet teljesen elvetettem!

Egyenlőre ennyi, folyamatosan gyűjtögetem az ötleteket ha valakinek van elfekvőbe folyópartról fényképe amolyan inspirációnak, szívesen látnám!
 
Re: 75x41x41

Sziasztok!

Hát ebben a nagy év végi hajtásban azért sikerült összehozni az akit meg egy gyors fotót róla ami tényleg kapkodva és helyhiánnyal küzdve készült / nagyon közelről kellett fényképezni és a technika is ordít benne bocsi érte.De gondoltam megosztom veletek.
Ma 5 napos a kicsike "bejáratás alatt" jelenleg és 2 vízcserén is túl van.
Növények később kerülnek telepítésre tanulva az eddigiekből , álljon be az akiba a biológiai egyensúly aztán ültetgetünk.
A tervezett növények is változtak ami már tényleg biztos:Staurogyne repens,Weeping moss,
Cyperus helferi,Microsorum pteropus 'Windelov', talán még kiegészül de nem szeretnék sok féle növényt.
Hát remélem sikerül a növényesítés után jó összhatást elérnem most még csak az aki "váz"-a látható az előtéri homok sem lessz ilyen szabályos de a körvonalát meg kellett határoznom meghát el kell választani a talajtól.

És a kép:
k%C3%A9p%20189.JPG
 
Re: 75x41x41

Nekem tetszik, de nem értem, hogy miért nem ültettél bele növényeket, az egyensúly könnyebben beáll, ha vannak benne növények, és később nehezebb lesz ültetni a talajba, ha nem engeded le a vizet.
Szép lett a dekorhomok és a talaj elválasztása. Viszont amíg nincsenek halak, és ha nem kézből fotózol, leljebb viheted a zársebességet, így világosabb lesz a kép.
De növényekkel, és hozzá illő halakkal ütős lesz a kép. :thumbup:
 
Re: 75x41x41

inadsz said:
Nekem tetszik, de nem értem, hogy miért nem ültettél bele növényeket, az egyensúly könnyebben beáll, ha vannak benne növények, és később nehezebb lesz ültetni a talajba, ha nem engeded le a vizet.
Szép lett a dekorhomok és a talaj elválasztása. Viszont amíg nincsenek halak, és ha nem kézből fotózol, leljebb viheted a zársebességet, így világosabb lesz a kép.
De növényekkel, és hozzá illő halakkal ütős lesz a kép. :thumbup:

A növényhiánynak két oka van :amíg nem szaporodik el a szűrőbaci és nem oké az ammóniaszint addíg nem ültetek a 64lityisemben is bejött nem volt algám, meg az ember jobb szeret egy szépen berendezett galériában vásárolgatni ;)-a GA.-s fiuk tanácsát is kikérve, úgyhogy inkább kivárok.
A fényképezés még a zársebességnél is gyorsabban lett fotózva :lol: - legközelebb jó képeket töltök de köszi a tippet!
 
Back
Oldal tetejére