• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 73,5x50x50 -es, 180L low tech

Hát általában az emberek a high-tech-et nem a low-energy akvárium mögötti high-technikára értik :)
Nem biztos egyébként hogy ki fogom használni mind a 4 adagolót, de a postaköltség miatt inkább vettem négyet, mint kevesebbet. Akkor is jó hasznát veszem majd, ha csak hetente fogok tápozni. Az ilyen repetatív meg kell csinálni feladatokat csinálja csak a gép, nekem ez a véleményem.
Nálam a panel erkélyén is automatizált szivattyú locsolja a növényeket, egy az egyik egyedi virágláda alá beépített 30 L-es tartályból. :)
Nagyon profi a berendezés! Azért így már végképp érdemes napi tápozást alkalmaznod. akár lehet naponta többször is, oldódjon fel rendesen a macro mire bekerül a micro, stb :D
Egyébként én is villamosmérnök vagyok, így megnyugtatnám a többieket, hogy amit csinálsz az nem egyedi jelenség :)
Én sajnos/nem sajnos ezekből már kiégtem. túl sok kódot írtam már, túl sok tranzisztor füstöltem el ahhoz, hogy hobbi szinten is ezt űzzem.
Ezért csodálom amit csinálsz, jó látni, hogy vannak még igazi megszállott mérnökök :) bízom benne ha beindul minden, a "biológia" is olyan profi lesz mint az elektronika :)
 
Egyébként én is villamosmérnök vagyok, így megnyugtatnám a többieket, hogy amit csinálsz az nem egyedi jelenség :)
Én sajnos/nem sajnos ezekből már kiégtem. túl sok kódot írtam már, túl sok tranzisztor füstöltem el ahhoz, hogy hobbi szinten is ezt űzzem.
Az egyedi gyártás maceráját én is sokkaltam már, ezért van ennyi gyári panel külön külön (relé panel, rgb jeleerősítő mint meghajtó áramkör, stb.). Mondjuk így legalább moduláris, ha később át kell variálni.
"Programozni" meg nagyon könnyű ezzel a YAML leírónyelvvel, ami rögtön integrálja is a házvezérlésbe mindenféle cókmók nélkül.
 
Amíg várok a lapszabászatra, addig is pár kép, az akváriumról, a mai GA-s bevásárlásról, a vezérlő online felületének jelenlegi kinézetéről, és a már beállított telefonos értesítésekről. :)
 

Attachments

  • IMG_20210920_151545616.jpg
    IMG_20210920_151545616.jpg
    141.9 KB · Megtekintések: 88
  • Clipboard04.jpg
    Clipboard04.jpg
    110.2 KB · Megtekintések: 53
  • Screenshot_20210920-213354.jpg
    Screenshot_20210920-213354.jpg
    27 KB · Megtekintések: 78
Alakul :)
Bent a seiryu-t nem kell nezni, az csak a talajt helyettesiti :)
Hat a hardscape koltsegeket erosen alulbecsultem :D Beirtam magamnak elore 10kg kovet meg egy XL-es vasfat, ehhez kepest lett 19kg ko, es 3kg fa :D Nagy feature, hogy ahogy pakolod ra a merlegre a koveket, porog a sok tizezres a kijelzon :D :D
Amikor neztem az asztalon, hogy mit raktam ossze, meg aggodtam is, hogy nem lesz meg a 10kg,nem fog jarni a 10%... :D
 
Érdekes lesz látni, hogy valóban ez lesz e a végső scape majd otthon...nekem speciel teljesen más jön ki, mint amit eredetileg tervezek :D

Szorítok, hogy így maradjon, mert jól néz ki. De a valóság és a terepasztal mást fog mutatni :)
Próbáltam nagyon sok fotót csinálni, meg videót, amin beszélek magamhoz hogy mi hol csatlakozott. :D
Címkenyomtatóval nyomtattam egy csomó papírcímkét is, hogy mindent feljelölők meg lerajzolok, de persze nem ragadt meg semmi a poros köveken.... :D
 
Azért képzeld oda a növényeket is, ha tudod. Ez a hardscape mizére olyan aranyos. Megy a "művészkedés", aztán a növények mindent megváltoztatnak. Sok akváriumban a hardscape gyakorlatilag teljesen eltűnk vagy elveszíti a jelentőségét. Welcome to the real world of aquascaping :)
 
Azért képzeld oda a növényeket is, ha tudod. Ez a hardscape mizére olyan aranyos. Megy a "művészkedés", aztán a növények mindent megváltoztatnak. Sok akváriumban a hardscape gyakorlatilag teljesen eltűnk vagy elveszíti a jelentőségét. Welcome to the real world of aquascaping :)
Valamennyire próbálgattam berajzolni, meg scape-it-en tervezgetni, de amúgy pont ez az egyik problémám, hogy hiába olvasgat/nézeget az ember mindent, fogalmam sincs melyik növény hogy fog kinézni, hogy fognak kinézni együtt, stb.

A lapszabászat viszont nem akarja hogy haladjon az akvárium sajnos, elég csúnyán dolgoztak...
Még gondolkozom hogy küzdjek-e velük, vagy rakjam össze így.
 
A lapszabászat viszont nem akarja hogy haladjon az akvárium sajnos, elég csúnyán dolgoztak...
Még gondolkozom hogy küzdjek-e velük, vagy rakjam össze így.
Ismerős történet. Évekig nem volt gond,(Veszprém, Polcbolt) majd lecserélik a nagygépet és nem megy a beállítása. Utolsó rendelésemben 12db tök egyforma polclap egyoldali élzárással 2 mm eltérést is adott. Persze az eltérés csak azon az oldalon volt, ahol kértem élzárást. A "csak" vágott lapok mérethelyesek lettek...
 
Ismerős történet. Évekig nem volt gond,(Veszprém, Polcbolt) majd lecserélik a nagygépet és nem megy a beállítása. Utolsó rendelésemben 12db tök egyforma polclap egyoldali élzárással 2 mm eltérést is adott. Persze az eltérés csak azon az oldalon volt, ahol kértem élzárást. A "csak" vágott lapok mérethelyesek lettek...
Jaj hát itt még nem is járok hogy mm pontosan lemérjem a lapokat hogy jók lettek-e :D
Nekem a 2mm-es ABS élzárások lettek nagyon rosszak. Szinte fekete a lap, és a marásnál ami leggömbölyíti az ABS-t, nagyon sok helyen kifehéredett az ABS. Meg 1-2 helyen mintha megbillent volna az anyag, mert túl van marva.
 
Jaj hát itt még nem is járok hogy mm pontosan lemérjem a lapokat hogy jók lettek-e :D
Nekem a 2mm-es ABS élzárások lettek nagyon rosszak. Szinte fekete a lap, és a marásnál ami leggömbölyíti az ABS-t, nagyon sok helyen kifehéredett az ABS. Meg 1-2 helyen mintha megbillent volna az anyag, mert túl van marva.
Na, akkor ott is lecserélték a régi jól bevált gépet egy csilivilire. Az ABS legalább merőlegesen van a lap síkjára? Nekem olyan is volt, amit nem tudtam élére állítani borulás nélkül, annyira ferde volt.
 
Na, egyelőre nem ölt meg egyik szomszéd sem a flexelésért (a lamellózó gép tulajdonképpen szinte egy flex), kimartam az összes lyukat, 2-ig lehet hangoskodni nálunk szombaton.
Sajnos addig-addig forgatgattam az egyik oldallapot hogy a hibás részek belülre meg hátra kerüljenek, hogy a rossz oldalába martam be a kekszeket... sajnos nem felcserélhető a két oldallap, és a balost martam ki jobbosnak...
Mindenesetre befejeztem a marásokat, legfeljebb gyakorlok, és ebéd után összerakom szárazon, és eldöntöm hogy mennyire zavar (és/vagy megéri-e várni egy hetet, hogy vágassak újra egy lapot).
 
Van. Amikor magadnak vágod a táblásított fenyőt és nem egybeanyagos lakatos derékszöggel mérsz, hanem a azzal az összeszegecselttel... Csak addig mér egyformán, amíg meg nem fordítod. 🙄
Nekem a Wolfcraft derégszög bevállt, bár annak is pluszban csavarozva van az "alja". Lehet hogy csak nem mértem rá, hogy mennyire rossz... :D
 
Természetesen a tervek eddig nem jöttek be maximálisan, ma/holnap lett volna a nagy nap, de addig jutottam, hogy kevés lett az egy zsák Amazonia... :(
 
Back
Oldal tetejére