• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 73,5x50x50 -es, 180L low tech

Ha nem láttad élőben akkor igen. Én először a zöldsávos törpét néztem ki, de nem tetszett mert fele akkora mint a kubotai
Az amanda lazac+kubotai törberazbóra kombót a GA-ban láttam a paludáriumban. Való igaz, hogy kb. fele akkorák voltak mint a neonok.
Ők hárman amúgy megférnének egymással? Mondjuk nem tudom mennyire mutatnának együtt.
 
Ennyi uszonyossal azt is csinálhatod, hogy csak carbo-t és micro tápot adagolsz, amivel a halak által termelt nitrátot és foszfátot felveteted. Ha így teszel, olyan micro-t vegyél amiben kálium is van.
Ha ez nem válik be, még mindig áttérhetsz másik tápozási rendszerre. Viszont minden esetben a mennyiségeket neked kell kitapasztalni...
Ilyen micro táp a Profito. Az meg ugye... :) :)
Akkor már inkább micro+macro+mérés :)
 
És mellé még az Easy Carbo?
Jól látom, hogy a micro-macro lowtech adagolása a fele a "rendesnek"? Tehát 0.5ml/20L/nap. Nem sok az egy kicsit?


Tehát Profito + Easy Carbo + Fosfo?


Tudtam hogy valamit kihagytam :D
Szóval az élőlény lista:
-40db zöld neonhal, vagy 20-20db Amanda lazac és Kubotai törperazbóra (de lehet hogy még teljesen meggondolom magam, de nagyjából 40db 2,5 centis hal kb. :D)
-6db ötrpe szívóharcsa
-6db süncsiga
Ne érts félre, nem kötözködni akarok :) A kiszemelt halak közül egyik sem kimondottan csapvízbe való. Lehet, hogy bírnák, de ez nem biztos.
 
Ilyen micro táp a Profito. Az meg ugye... :) :)
Akkor már inkább micro+macro+mérés :)
Ennyire rossz táp a Profito?
Micro+Macronál, akkor a nitrátra és a foszfátra kell odafigyelni ha jól értem, hogy a halak+táp miatt ne legyen túl sok, ugye?

Ne érts félre, nem kötözködni akarok :) A kiszemelt halak közül egyik sem kimondottan csapvízbe való. Lehet, hogy bírnák, de ez nem biztos.
Ezt szomorúan hallom. :( Pedig régen is volt neonom, abszolút halas akváriumban. Csapvíz, műanyag növény, vízkezelő táp nuku. :)
 
Ne érts félre, nem kötözködni akarok :) A kiszemelt halak közül egyik sem kimondottan csapvízbe való. Lehet, hogy bírnák, de ez nem biztos.
Ez mondjuk szép észrevétel :) a Kubotai talán papíron még elmegy budapesti vízben, nem?
Természetes élőhelyükön valószínűleg nem találkoznak 7 feletti PH-val és 10 körüli vagy felett KH-val.
Viszont olvastam egy beszélgetést itt valahol ami azt firtatta, hogy mennyire életszerű, hogy a tenyésztők és a legtöbb kereskedő visszasózott RO vízben tartja őket. :) :)
Úgyhogy én kíváncsi lennék gyakorlati tapasztalatokra ezügyben.
Ezt szomorúan hallom. :( Pedig régen is volt neonom, abszolút halas akváriumban. Csapvíz, műanyag növény, vízkezelő táp nuku. :)
A zöld neon azért nem ugyanaz a faj mint a "sima" neon. utóbbit ráadásul már nagyon régóta tenyésztik csapvízben, megszokta. eredeti élőhelyén meg max 6-os PH-ban úszott...
 
Ennyire rossz táp a Profito?
Micro+Macronál, akkor a nitrátra és a foszfátra kell odafigyelni ha jól értem, hogy a halak+táp miatt ne legyen túl sok, ugye?
Nem feltétlenül rossz. Halas (enyhén túltelepített) akváriumokra van kitalálva. Ha nincs elég állat, nem keletkezik kellő mennyiségű nitrát és foszfát. A foszfát valószínűleg így is kevés lesz, pótolni kell.

Ezt szomorúan hallom. :( Pedig régen is volt neonom, abszolút halas akváriumban. Csapvíz, műanyag növény, vízkezelő táp nuku. :)
A közönséges neonhal szinte bármit elvisel. A zöld neonhal egy másik faj, jóval kényesebb. Nem azt mondom, hogy esélytelen a dolog, de mindenképpen érdemes lenne jobban körüljárni. Nekem is van olyan halam (rubin tetra), ami a leírások szerint extrém lágy vizet igényel. Ennek ellenére nálam másfél éve remekül elvannak csapvízben.
 
Ez mondjuk szép észrevétel :) a Kubotai talán papíron még elmegy budapesti vízben, nem?
Természetes élőhelyükön valószínűleg nem találkoznak 7 feletti PH-val és 10 körüli vagy felett KH-val.
Többféle vízparamétert olvastam. Nem tudom, melyik valós. Szerintem fokozatosan hozzá lehet szoktatni keményebb vízhez is. A problémát inkább abban látom, hogy ez is viszonylag új faj az akvarisztikában. Nem biztos, hogy jó ötlet különleges halakkal kezdeni. Sokkal nagyobb a váratlan problémák lehetősége.
 
A zöld neon azért nem ugyanaz a faj mint a "sima" neon. utóbbit ráadásul már nagyon régóta tenyésztik csapvízben, megszokta. eredeti élőhelyén meg max 6-os PH-ban úszott...
A zöld neonhal egy másik faj, jóval kényesebb.
Köszi, ezt nem tudtam.

A problémát inkább abban látom, hogy ez is viszonylag új faj az akvarisztikában.
Mármint a zöld neon, vagy a másik "duó"?
 
Nem feltétlenül rossz. Halas (enyhén túltelepített) akváriumokra van kitalálva. Ha nincs elég állat, nem keletkezik kellő mennyiségű nitrát és foszfát. A foszfát valószínűleg így is kevés lesz, pótolni kell.
Igen igen, azt nem biztos, hogy kiemeltük, hogy az elején, főleg ha aktív talaj van kell a plussz foszfát és érdemes mérni is.
A profito mellé meg szerintem amúgy is. Szóval bármelyik mellett döntesz, plusz foszfátot is vegyél, persze ebből sem javaslom elsőre a literest :)
(egyébként már túlbeszéltük, de tényleg ne vegyél nagy kiszerelést, mert ha nem válik be rosszabbul jársz. áll itthon pár flakon mindenféle amit nem használok már... és még csak nemrég kezdtem :D )
 
Igen igen, azt nem biztos, hogy kiemeltük, hogy az elején, főleg ha aktív talaj van kell a plussz foszfát és érdemes mérni is.
Tehát akkor írjak egy foszfát tápot meg egy csepptesztet is a listára? :)
Melyik lenne a jobb, az EasyLife Fosfo, vagy a Seachem Phosphorus? Ahogy nézem az első az csak foszfát, a második kálium foszfát.
Azt is írta valaki, hogy olyan micro-t nézzek amiben van kálium, ami pl. a GA-s Microban nincs. De lehet jobban járnék akkor a GA-s Micro-val a Profito helyett plusz egy kálium-foszfát táppal? Abból van száraztáp is ahogy nézem, ami kicsit gazdaságosabbra jönne ki ha jól tudom, mint a Seachem. :)

(egyébként már túlbeszéltük, de tényleg ne vegyél nagy kiszerelést, mert ha nem válik be rosszabbul jársz. áll itthon pár flakon mindenféle amit nem használok már... és még csak nemrég kezdtem :D )
Csábító volt, hogy a literes jobban megéri a kicsiknél, de maradon a 100-250ml-es kiszerelésnél kezdésnek.

A kubotai razbórára gondoltam, de a többi kinézett hal sem számít kommersznek. Ez nem feltétlenül baj, de jó lenne, ha valaki leírná a tapasztalatait a csapvizes tartásukról.
Akkor felírtam egy újabb témát olvasgatni, a csapvizes haltartást. :)
 
Utoljára módosított:
Tehát akkor írjak egy foszfát tápot meg egy csepptesztet is a listára? :)
Melyik lenne a jobb, az EasyLife Fosfo, vagy a Seachem Phosphorus? Ahogy nézem az első az csak foszfát, a második kálium foszfát.
Azt is írta valaki, hogy olyan micro-t nézzek amiben van kálium, ami pl. a GA-s Microban nincs. De lehet jobban járnék akkor a GA-s Micro-val a Profito helyett plusz egy kálium-foszfát táppal? Abból van száraztáp is ahogy nézem, ami kicsit gazdaságosabbra jönne ki ha jól tudom, mint a Seachem. :)


Csábító volt, hogy a literers jobban megéri a kicsiknél, de maradon a 100-250ml-es kiszerelésnél kezdésnek.


Akkor felírtam egy újabb témát olvasgatni, a csapvizes haltartást. :)
Azért annyira nem kell parázni! Egy hal minden vizben elvan, mindegy, hogy csapvíz vagy lágyvíz. Régen nem volt lágyvíz mégis éltek a halak, max nem él addig ameddig élnie kell, de 4-5 év is hosszú idő, csak klór mentes legyen a vízed. Pl. amit már írtak, hogy ne egyből 50db.-ot vegyél hanem egy párat, hogy lásd, hogy bírják az általad létrehozott lakóhelyet.
 
Tehát akkor írjak egy foszfát tápot meg egy csepptesztet is a listára? :)
Melyik lenne a jobb, az EasyLife Fosfo, vagy a Seachem Phosphorus? Ahogy nézem az első az csak foszfát, a második kálium foszfát.
Azt is írta valaki, hogy olyan micro-t nézzek amiben van kálium, ami pl. a GA-s Microban nincs. De lehet jobban járnék akkor a GA-s Micro-val a Profito helyett plusz egy kálium-foszfát táppal? Abból van száraztáp is ahogy nézem, ami kicsit gazdaságosabbra jönne ki ha jól tudom, mint a Seachem. :)

Én azért vennék-öntenék bele inkább kálium-foszfátot, mert alapvetően egy halas akváriumban a lebontófolyamatoknak köszönhetően nitrát és foszfát keletkezik alapból is, míg a káliumot csak külső forrásból tudunk bevinni. A káliumot nem is nagyon fogod tudni túladagolni, a Seachem Phosphorussal biztos nem...mindig a foszfát hiánya vagy többlete fog előbb jelentkezni. Amíg a kálium szintje nem emelkedik 20-25 ppm fölé, addig semmi baj nem lehet. De szerintem egy idő után a dús növényzet miatt inkább még több kálium kell, mintsem kevesebb.
 
Tehát akkor írjak egy foszfát tápot meg egy csepptesztet is a listára? :)
Igen, és szerintem ezt nem csak én javaslom. gondolom ezzel mindenki egyetért.
Melyik lenne a jobb, az EasyLife Fosfo, vagy a Seachem Phosphorus? Ahogy nézem az első az csak foszfát, a második kálium foszfát.
"A Kálium-Foszfát (KH2PO4) adagolással kisebb mértékben Kálium (K) és nagyobb mértékben Foszfát (PO4) összetevőket juttatunk az akvárium vizébe."
Tehát a Kálium-Foszfát nem fogja fedezni a teljes káliumot, mert Káliumból kb annyi kell mint Nitrátból. Ahogy @Tommi írta, nem kritikus a pontosság itt. Nitrát-Foszfátból meg 10:1 és 15:1 közötti arányban jó.
Azt is írta valaki, hogy olyan micro-t nézzek amiben van kálium, ami pl. a GA-s Microban nincs. De lehet jobban járnék akkor a GA-s Micro-val a Profito helyett plusz egy kálium-foszfát táppal?
A fentiek miatt nem jó a Green Aqua Micro + Kálium-Foszfát. A Profito több káliumot tartalmaz, az tudja fedezni a teljes igényt. Ha meg elvették a kedved a Profitotól akkor kezdj inkább a többek által preferált GA mic+mac tápokkal + Foszfát (szerintem mindegy melyik a kettő közül).
Vagy nézd meg a 2hr tápokat. Bár nem sok tapasztalat gyűlt össze velük, mivel viszonylag új termék itthon. így nem biztos hogy bárki meri még ajánlani. én sem.
Mindenesetre kezdetben javaslom inkább maradj egy márkánál, rendszernél. Nekem is ezt tanácsolták, és belegondolva van benne igazság.
Abból van száraztáp is ahogy nézem, ami kicsit gazdaságosabbra jönne ki ha jól tudom, mint a Seachem.
Kezdésnek nem javasolnám, később ha ráérzel majd meglátod. nem ezen fogsz hatalmasat spórolni a kezdésnél.

Még egy észrevétel a korábbi hozzászólásaidhoz: a carbora ne tekints úgy mint az elengedhetetlen micro és macro tápokra. kicsit segít a növények fejlődésében, de nem tápanyag és nem folyékony CO2.
Szinte mindenki használja mert nem kerül sokba és valóban segít, de anélkül is van élet. ha részletesebben érdekel nézd meg Nagy Viktor carbo videóját.

És kérlek kezeld az én hozzászólásaimat inkább elméleti tudásként. gyakorlatban még nincs annyi tudásom mint itt a többieknek. Csak leírom kicsit részletesebben a dolgokat mert segíteni szeretnék, hogy kevesebbet szívj mint én :D
 
Back
Oldal tetejére