• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 73,5x50x50 -es, 180L low tech

scape-it-en erre jutottam.
Egeria densa helyett Rotala Green-t, Ceratopteris thalictroides helyett pedig Bolbitis heteroclita "difformis"-t használtam, ezek a növények nem voltak, és képről ezek hasonlítottak a legjobban.
Tapasztalat nélkül mondjuk nehéz ezzel az átméretezős módszerrel az arányokat belőni. :)
 

Attachments

  • myscape_scape-it.jpg
    myscape_scape-it.jpg
    86.1 KB · Megtekintések: 20
Én most 90cm-ben gondolkozom, de még mindig nagyon kacérkodom vele, hogy visszamegyek 100-ra.
Engem most élőben is nagyon zavart a GA-ban, hogy bőven szemmagasság alatt vannak az akvák, és állva fura őket nézni. Oké hogy belétni felülről is, de ha közelebb hajolok akkor már a lámpát látom tükröződni. Meg a torzítás miatt felülről is furcsa nézni, meg a frontüvegen keresztül is felülről.
Lehetetlen belőni az optimális magasságot. Nem mindegy, hogy ülve vagy állva nézed az akváriumot. Ha túl magas, akkor a kanapéról nézve zavaró lehet a lámpából oldalra kilépő fény.

Hát ez most leginkább arra kellett, hogy tudjam mennyi növényt kéne vegyek egyáltalán, hány félét, ilyenek.
Csapvízben ezekkel van kedvező tapasztalatom:
- Cryptocoryne félék
- Hygrophyla félék (kivéve a pinnatifida)
- Rotala félék
- Anubias félék (van, amelyik elég nagyra nő)
- HM
- Bacopa monnieri
- Ludwigia repens
- Pogostemon helferi
- Lobelia cardinalis
- Egeria densa
- Vallisneria félék
 
scape-it-en erre jutottam.
Egeria densa helyett Rotala Green-t, Ceratopteris thalictroides helyett pedig Bolbitis heteroclita "difformis"-t használtam, ezek a növények nem voltak, és képről ezek hasonlítottak a legjobban.
Tapasztalat nélkül mondjuk nehéz ezzel az átméretezős módszerrel az arányokat belőni. :)
A Ceratopteris szép nagyra meg tud nőni. A Ludwigia repens nálam mindig elpusztult. De amennyi növényt összeválogattál, simán tudod pótolni az elpusztult növényeket a többiből, ahogy nőnek.
Biztos vagy benne, hogy akarsz homokos részt?
 
A Cryptocoryn-ból van barna levelű is, wendtii brown néven. Akkor lenne bal oldalt is egy növény, ami nem zöld.
Ez jó ötlet, hogy van ugyan abból a fajtából más árnyalat is, köszi!

Tetszik a terv, én több fát tennék bele, de amúgy szuper! 😉✌️
Lesz majd több szerintem majd élőben, szerencsére szinte séta távolságra van a Green Aqua, szóval megyek majd legózni. :)
 
Ahogy a kövek méretét elnéztem a boltban, legalább 10 centi magas lesz ez az emelés. Literben ez a rajzom alapján erősen becsülve 16L körül lenne.
Szerintetek az működhet, hogy egy 9L-es talaj, plusz 2,5L táptalaj, a maradéknak meg bevágom alulra a bogyókat/golyókat/szivacsot amit kitúrt a Matrix a szűrőből?
 
Ahogy a kövek méretét elnéztem a boltban, legalább 10 centi magas lesz ez az emelés. Literben ez a rajzom alapján erősen becsülve 16L körül lenne.
Szerintetek az működhet, hogy egy 9L-es talaj, plusz 2,5L táptalaj, a maradéknak meg bevágom alulra a bogyókat/golyókat/szivacsot amit kitúrt a Matrix a szűrőből?
Szerintem simán jó lehet, csak rakd bele valami zsákszerűségbe, hogy ne keveredjen össze-vissza a talajoddal.
 
Tetszik a terv, én több fát tennék bele, de amúgy szuper! 😉✌️

Ezt a kettőt nem ajánlanám co2 nélküli medencébe :unsure:

Ahogy a kövek méretét elnéztem a boltban, legalább 10 centi magas lesz ez az emelés. Literben ez a rajzom alapján erősen becsülve 16L körül lenne.
Szerintetek az működhet, hogy egy 9L-es talaj, plusz 2,5L táptalaj, a maradéknak meg bevágom alulra a bogyókat/golyókat/szivacsot amit kitúrt a Matrix a szűrőből?
Én most úgy csináltam az emelés, hogy a semmire sem használt kerámiagyűrűket tettem szűrőzsákba, és úgy tettem alulra.
Közben Tommi is írt.
 
Akkor a következő lenne a növénylista:
Kezdésnek elég lesz ennyi szerintetek?
A csatolt képen a nagyobb méretű karikák (mint pl. a Ceratopteris thalictroides) 10 centis átmérőjűek, a kép méretarányos (persze a dekor csak tipp).

Illetve a tápozásban kérnék még segítséget, hogy mivel és mennyit érdemes. Én a Profito-t meg az Easy Carbo-t néztem ki, de a GA-ban azt mondták, hogy ne vegyek litereset a Profito-ból, merrt később át kéne majd térni valami komolyabbra.
 

Attachments

  • myscape_felul.jpg
    myscape_felul.jpg
    74.7 KB · Megtekintések: 7
Akkor a következő lenne a növénylista:
Kezdésnek elég lesz ennyi szerintetek?
A csatolt képen a nagyobb méretű karikák (mint pl. a Ceratopteris thalictroides) 10 centis átmérőjűek, a kép méretarányos (persze a dekor csak tipp).

Illetve a tápozásban kérnék még segítséget, hogy mivel és mennyit érdemes. Én a Profito-t meg az Easy Carbo-t néztem ki, de a GA-ban azt mondták, hogy ne vegyek litereset a Profito-ból, merrt később át kéne majd térni valami komolyabbra.
Ennyivel simán lehet indítani, aztán úgy is dúsul minden 😉.
Saját tapasztalatból mondom, szerintem micro-makro kombóval indíts. Persze low adagolással.
 
Ennyivel simán lehet indítani, aztán úgy is dúsul minden 😉.
Saját tapasztalatból mondom, szerintem micro-makro kombóval indíts. Persze low adagolással.
Annyival egészíteném ki hogy ha csapvizes marad akkor a nitrát szinttel vigyázni kell. A macro táppal együtt magas lehet. De lehet hogy tévedek.
Ha a csapvíznél és a profitonál maradsz, akkor mellé mindenképp javasolnék Fosfo-t, hogy ne legyen foszfát hiány. Egy darabig én is így csináltam. És igen, nem biztos elsőre érdemes elkötelezned magad egy literre.
A 2hr complete-t próbálom én most, az alacsony nitrát tartalma miatt.
 
Akkor a következő lenne a növénylista:
Kezdésnek elég lesz ennyi szerintetek?
A csatolt képen a nagyobb méretű karikák (mint pl. a Ceratopteris thalictroides) 10 centis átmérőjűek, a kép méretarányos (persze a dekor csak tipp).

Illetve a tápozásban kérnék még segítséget, hogy mivel és mennyit érdemes. Én a Profito-t meg az Easy Carbo-t néztem ki, de a GA-ban azt mondták, hogy ne vegyek litereset a Profito-ból, merrt később át kéne majd térni valami komolyabbra.
A Profito akkor működik, ha sok hal van. Nem tartalmaz nitrátot és foszfátot, ezt a halak anyagcseréje hivatott pótolni. Én is litereset vettem, a 2/3-a évek óta megmaradt, mert rájöttem, hogy nem ez a legjobb táp :)
 
Saját tapasztalatból mondom, szerintem micro-makro kombóval indíts. Persze low adagolással.
És mellé még az Easy Carbo?
Jól látom, hogy a micro-macro lowtech adagolása a fele a "rendesnek"? Tehát 0.5ml/20L/nap. Nem sok az egy kicsit?

Ha a csapvíznél és a profitonál maradsz, akkor mellé mindenképp javasolnék Fosfo-t, hogy ne legyen foszfát hiány.
Tehát Profito + Easy Carbo + Fosfo?

A Profito akkor működik, ha sok hal van. Nem tartalmaz nitrátot és foszfátot, ezt a halak anyagcseréje hivatott pótolni.
Tudtam hogy valamit kihagytam :D
Szóval az élőlény lista:
-40db zöld neonhal, vagy 20-20db Amanda lazac és Kubotai törperazbóra (de lehet hogy még teljesen meggondolom magam, de nagyjából 40db 2,5 centis hal kb. :D)
-6db ötrpe szívóharcsa
-6db süncsiga
 
És mellé még az Easy Carbo?
Jól látom, hogy a micro-macro lowtech adagolása a fele a "rendesnek"? Tehát 0.5ml/20L/nap. Nem sok az egy kicsit?


Tehát Profito + Easy Carbo + Fosfo?


Tudtam hogy valamit kihagytam :D
Szóval az élőlény lista:
-40db zöld neonhal, vagy 20-20db Amanda lazac és Kubotai törperazbóra (de lehet hogy még teljesen meggondolom magam, de nagyjából 40db 2,5 centis hal kb. :D)
-6db ötrpe szívóharcsa
-6db süncsiga
Ennyi uszonyossal azt is csinálhatod, hogy csak carbo-t és micro tápot adagolsz, amivel a halak által termelt nitrátot és foszfátot felveteted. Ha így teszel, olyan micro-t vegyél amiben kálium is van.
Ha ez nem válik be, még mindig áttérhetsz másik tápozási rendszerre. Viszont minden esetben a mennyiségeket neked kell kitapasztalni...
 
És mellé még az Easy Carbo?
Jól látom, hogy a micro-macro lowtech adagolása a fele a "rendesnek"? Tehát 0.5ml/20L/nap. Nem sok az egy kicsit?


Tehát Profito + Easy Carbo + Fosfo?


Tudtam hogy valamit kihagytam :D
Szóval az élőlény lista:
-40db zöld neonhal, vagy 20-20db Amanda lazac és Kubotai törperazbóra (de lehet hogy még teljesen meggondolom magam, de nagyjából 40db 2,5 centis hal kb. :D)
-6db ötrpe szívóharcsa
-6db süncsiga
Az amanda és a kubotai olyan kicsik (1cm), hogy 180L.-nél kevés a 40db. Nálam 60L.-nél lesz 30.
 
Ha ez nem válik be, még mindig áttérhetsz másik tápozási rendszerre. Viszont minden esetben a mennyiségeket neked kell kitapasztalni...
Akkor a lényeg igazából az elején, hogy max egy 250ml-eset vegyek, hogy ne rohadjon rám ha nem válik be. :)

Az amanda és a kubotai olyan kicsik (1cm), hogy 180L.-nél kevés a 40db. Nálam 60L.-nél lesz 30.
Hmm, azt írják, hogy 2,5 centire nő. Ez erős túlzás akkor?
 
Back
Oldal tetejére