• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 72es első igényes próbálkozás

Arra gondoltam hogy keresek egy jó üvegest és csináltatok vele pár darabot akár kicsit vastagabb üvegből. Meg egy olyat is szeretnék ami a difitől tart egy darabka kis csővel az összekötés miatt egészen ki az akvariumból a bubiszámlálóig.
Csak nincs ötletem milyen üveges csinálja meg ezt nekem Pécsen.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Azon agyaltam, hogy Te is meg tudod csinálni elméletben. Régen, még kezdő (csóró) vegyész koromban, úgy 15 évesen a szemcseppentő volt a mindenség. Gázlángban megmelegítve, simán lehetett belőle kapillárisokat húzni, hajlítani, stb. Patikában annyi van, hogy el is adják. Valami tizenhuszon forintokért.
 
Az a baj hogy nincs propán fáklyám. Ami annál hidegebb az nem jó nem olvad az üveg. :(



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Meg szerencse hogy a villany tűzhely nem ég! Szép is lenne [emoji23][emoji23][emoji23] a kazán meg zárt égésterű :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Az esti képek! Egyik nap elpepecselek pár jó kép készítésével, most nem volt lelki erőm a fehéregyensúllyal játszani. Sok a szín meg nem is éles igazán, de remélem tetszik :) DSC_3803.JPG

Amano barátom is előmerészkedett
DSC_3656.JPG



DSC_3751.JPG


Imád pózerkedni, csak ő hagyja hogy fényképezzem. A többiek vállalhatatlanul cikáznak.
DSC_3759.JPG

És a téglás difi, ami megszégyenítően jól működik. Majd csinálok egy sokkal szebbet is.
DSC_3778.JPG

Kicsit túllőttem a foszfátot jön az alga, de ki kell bírnia holnapig mert ma már tuti nem cserélek vizet :)

Illetve nem tudom, mert a zöld jön de nem merek több foszfátot tenni, holnap megmérem a szintet.
 
Az üveg lily pipe is használatba került.
Sajnos vettem egy Ista max mix reaktort. Hiba volt. Annyira hangos meg akkor is ha nincs benne gáz hogy nem használom, nem tudom más jobb nevű reaktorok is ilyen hangosak-e. De ez nem jött be. Meg az járt a fejemben hogy kiszedem a rotorjait beleteszem a difit a belsejébe és úgy próbálom ki.
Sajnos a képen látható diy difim el durrant. túl vékony volt a tégla csiszolat és mire hazaértem felrepedt. Most készül a következő vastagabb anyagból.
 

Attachments

  • IMG_1529.JPG
    IMG_1529.JPG
    145.4 KB · Megtekintések: 2
Kis változás néhány téren. A csapat bővült 19re így már jobban betöltik a teret. A lily mintha tényleg jobb lenne, szerintem egyenletesebben nagyobb az áramlás. Nem pontszerű hanem jobban kavarog a víz de lassan komótosan ahogy kell, nincs álló terület és tornádó sem. Most olyan 130bpm el megy a co2 így szép lime estére, tehát korábban kell indítanom mert nagy a holtidő. Nyitott az akva és a skimmer sokat mozgat a felszínen.
Már eléggé kezdtem elkeseredni a hetekben mert az MC sehogy sem nőtt. Nem satnyult nem barnult de egy mm nem sok annyit nem nőtt. És most egyszer csak mint akit álmából ébresztettek rohamtempóban hozza az új hajtásokat. A már meglévők összetöppedtek és bebarnultak kicsit, aszt hiszem ennyire sok idő kellett a levélváltáshoz. Napi szinten látható a növekedés most. És az új levelek harsányabbak, kicsit nagyobbak és szépen nyomulnak az aljzatba. Egészen feldobott a dolog, egy valami zavar még mindig, mégpedig hogy sok a zöld algám az üvegen és a köveken.
Most csináltam egy víz tesztet.
Nh3/No2 - nem mérhető
NO3 - 25 ppm
PO4 - 1.7+ de nincs 2
ph 7.0
nk - 11
kh -8
Mást nem mérek.
 
Nem sok változás történt mostanában. Van pár bosszantó dolog sajnos mint az egy két pamacs ecsetalga ami nem akar múlni sehogy sem. Most emeletem a világításon mert szegény Marsilea eléggé le van pontalgásodva... Remélem segít dolgon. És emellett még egy 3-4 nap blackout is tervben van. Ez szerintem ha kedvem úgy hozza hétfőn fog kezdődni.
Mi lehet a pont/zöld alga oka a marsilean, eddig nem volt és most szegény minden levelén ott van. :(
 
Restart történt :) Meguntam a manadoval szerencsétlenkedést így mindent szétkaptam és kapott az akva egy réteg táptalajt és ISTA aljzatot. A növények egy jó részét már megkapta az alga mivel tápanyag hiányában nem akartak nőni, így ők kikukázásra kerültek. (tudom sok minden menthető de mérges lettem kivágtam) Ami maradt: A Fissidens, lomariopsis, és a garnélák. A Galaxy csapat az előzőekben eladásra került bár most fáj értük a szívem nagyon. A növények (MC, parvula, tripartia, ammania sp. Bonsai) majd szerda környékén érkeznek akkor be is kerülnek. Remélem mire itt az újév már egy kicsit erőre is kapnak.
Kiderült hogy azért fogyott ez az áramlás a tetrából ennyire mert az egyik csapja megszorult. Amikor a karja nyitott állásban volt akkor a golyó belül még 1/3 ban zárva vagy még jobban is inkább félig. Szóval a rendszer fojtva üzemelt. Most ezt megszüntettem. Teljes nagy takarítás is volt, csövek, lily pipe, fűtő, maga a medence is pucolásra került. Most már csak a Co2 tartályt kell megtöltetnem.
 
Karácsony alkalmából még tegnap 23án megejtettem egy jó restartot. Manado kuka!!
Ista talajt kapott az akva 11litert és alá ment egy kis zsák aquabasis plus. A növények egy jó részét el tudtam adni, kicsit mérges voltam mindenre így új garnitúrát akartam, meg kicsit változatosabb fajokkal. Már meg is érkeztek a héten a GA zselés növények, új fénycső, dc reagens egy kis aljzatindító és a többi.
Az akvárium:
60x40x30 szélxmagxmélx 72liter
Világítás: 4x24W t5 cső 6500K 8 órában
Szűrés: Tetratech ex800plus 3 liter Matrix troppal, 500ml siporaxal és szivaccsal/perlon. Kémiai szűrésként Seachem Purigen 100ml Össz: 4L szürőanyag.
Aljzat: ISTA fekete általános talaj, alatta JBL aquabasis plus.
Berendezés : 5db nagyméretű andezit darab szép pattintott mintájú kb 7-8kg, kis darabok
Növények: Micranthemum Sp. Monte Carlo 4x
Eleocharis accicularis mini 2x
Fissidens fontanus kőre ragasztva
Lomariopsis lineata kőre ragasztva
Ammania Bonsai Tc 1x
Hydrocotyle Tripartia Tc 1x
Élők:
Még kérdés milyen és mennyi hal kerüljön bele.
4 amano
20+ yellow
Tápozás: napi 2-2ml GA mic/mac, 1.5ml Seachem excel, 4ml Seachem Florish Advance, Kiegészítő PO4 tápozás. ADA Phyton Git.
Víz: Heti 20 liter RO. +10L csapvíz.
CO2: 2gk-os palack, Aquario közepes és kicsi difivel váltásban mikor melyik. 10 órában, lámpa előtt 2 órával.

Vízértékek:
pH: 7.0-7-1
gH: 8 nk
kH: 9 nk
NO3: 20+ mg/l
PO4: 1.5 mg/l
Fe: 0.2 mg/l
SiO2:


Az Ista talajba öröm volt az ültetés kb fele annyi idő volt mint máskor. Szépen lent marad minden még az accicularis is elsőre tudta hol a helye.
Képek a folytatásban. :)
 
Az ecset nálam is nagy talány.
Lehet hogy festőnek kell lenni ahhoz hogy rájöjjünk a titkára.:)
Eddig ez az egyetlen amivel nem tudtam mihez kezdjek, de majd figyelek.
Próbálkozni kell hátha vmi használ, ha rájössz,ne habozzon megosztani. A Blackout nem használt nálam 4 napos volt Karácsonykor. Az akvárium is be volt csomagolva ;).
 
A skimmered a lilyhez képest ellentétes irányba - ráadásul éppen a rövid oldalon - nyomja a vizet. Ezáltal lefelé cirkulál a vized, tehát felkavarja az aljzatot. Ez simán okozhatja az ecsetet.

Megint ecset... Kicsit elegem van a dologból. Fogalmam sincs mi okozza.
 
A skimmered a lilyhez képest ellentétes irányba - ráadásul éppen a rövid oldalon - nyomja a vizet. Ezáltal lefelé cirkulál a vized, tehát felkavarja az aljzatot. Ez simán okozhatja az ecsetet.

Köszi megváltoztattam az áramlás irányát. :) remélem lesz javulás.
 
És most a két hét alatti változások :)
A yellow állomány őrületes szaporodásba kezdett, ezzel egyidejűleg kb 6-7 kifejlett példány elhullott. Viszont ma 40 kicsit számoltam és kb van 15-20 kifejlett példány is. Mióta a galaxyk nem irtják őket nagyon szaporák, lassan kell szelektálnom is. Az ecset az egy két helyen van az aljzaton a Monte Carlon, nem tudom hogy állítsam a lilyt hogy kevésbé mozogjon a víz (ha ez a baj). És most a képek. DSC_4151.JPG DSC_4155.JPG DSC_4187.JPG DSC_4199.JPG DSC_4209.JPG DSC_4254.JPG
 
Back
Oldal tetejére