• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 72es első igényes próbálkozás

Valami pici atomizer jó lehet. Nekem a régi up aqua atomizerem van, nem porlaszt úgy, mit egy do! aqua, vagy ada pollen... de majdnem. :)
Esetleg valami jó minőségű in-line difi, vagy ha van tartalék a szűrőben, akkor pl sera reaktor is jó lehet. ;)

Köszönöm! Körülnézek ebben a témában, akkor lehet egy atomizert szerzek be. Mondjuk egy Do'! aqua 15d csak 10 ezer, annyit lehet megér a dolog. Csak úgy hallottam nem porlaszt igazán szebben mint a GA féle "olcsók" Sajnos a flow terén nincs már tartalék a gépben, 310l/h a tényleges ami most kijön belőle 440 ugye a gyárija a 2213nak. Arra is gondoltam hogy beszerzek még egy 2213at és sorba kötöm őket egy vastagabb csövezéssel ki-be. Még meglátjuk.
 
Ma megjelentek a hidrák, nem tudom kell e velük csinálni igazán valamit. Kicsit utána olvastam a dolognak, nincsenek sem kis garnéláim sem ivadék halak.
 
Köszönöm! Körülnézek ebben a témában, akkor lehet egy atomizert szerzek be. Mondjuk egy Do'! aqua 15d csak 10 ezer, annyit lehet megér a dolog. Csak úgy hallottam nem porlaszt igazán szebben mint a GA féle "olcsók" Sajnos a flow terén nincs már tartalék a gépben, 310l/h a tényleges ami most kijön belőle 440 ugye a gyárija a 2213nak. Arra is gondoltam hogy beszerzek még egy 2213at és sorba kötöm őket egy vastagabb csövezéssel ki-be. Még meglátjuk.

Ez a szűrés nagyon kevés lesz ekkora akváriumhoz. Egy fele ekkorához lenne ideális a vízhozama. Illetve a difi is (a do! 15-ös is) nano akváriumhoz való. Ekkora méretet ilyen kis kerámiák nem tudnak ellátni megfelelően co2-vel.

De a legnagyobb gond a szűrésed lesz, ami miatt folyamatosan alga problémáid lesznek: staghorn, illetve ecset algára készülj fel.

Lehet, hogy érdemes lenne elgondolkozni egy kisebb üvegen 30-40 liter környékén.
 
Ez a szűrés nagyon kevés lesz ekkora akváriumhoz. Egy fele ekkorához lenne ideális a vízhozama. Illetve a difi is (a do! 15-ös is) nano akváriumhoz való. Ekkora méretet ilyen kis kerámiák nem tudnak ellátni megfelelően co2-vel.

De a legnagyobb gond a szűrésed lesz, ami miatt folyamatosan alga problémáid lesznek: staghorn, illetve ecset algára készülj fel.

Lehet, hogy érdemes lenne elgondolkozni egy kisebb üvegen 30-40 liter környékén.


Köszi, de a 72 es akváriumban a víz kb 55liter a kövek es magas aljzat miatt. A felszínleszívó csinál meg áramlatot. A biológia szűréssel nincs baj, nitrit ammónia 0, nitrátot tesztel állítom be 25 köré. Most kevés szivacs van csak a mechanikai rész miatt, amúgy egy liter siporax es egy liter mátrix van a tartályban. Eddig csak zöld alga van a köveken meg egy kis barna. De meg jól áll a scapenek a kis zöldülés.

Hogyan javitsak a szűrésen még? Egy tetratech ex800on gondolkodtam meg. Annak a szűrőtérfogata is nagyobb es a tényleges hozama is kell legyen 600lph körül.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Köszi, de a 72 es akváriumban a víz kb 55liter a kövek es magas aljzat miatt. A felszínleszívó csinál meg áramlatot. A biológia szűréssel nincs baj, nitrit ammónia 0, nitrátot tesztel állítom be 25 köré. Most kevés szivacs van csak a mechanikai rész miatt, amúgy egy liter siporax es egy liter mátrix van a tartályban. Eddig csak zöld alga van a köveken meg egy kis barna. De meg jól áll a scapenek a kis zöldülés.

Hogyan javitsak a szűrésen még? Egy tetratech ex800on gondolkodtam meg. Annak a szűrőtérfogata is nagyobb es a tényleges hozama is kell legyen 600lph körül.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

A 800-as tetra már megfelelő lenne.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Egy 2215 öt tudnék szerezni, ami 620lph, 4 liter hasznos térfogattal. Költséghatékony nem 100%os megoldásnak megtenné jól telenyomva matrixal?
 
Ha beraksz a mostani mellé még egy szűrőt az is jó lehet, de ne sorba kösd. :)
A sorba kötéssel mi a baj alapvetően? Mármint értem persze így csak térfogatot lehet duplázni a vízhozam nem nő a duplájára csak kb 1/3al növekszik.
 
Alapvetően nem szokás sorba kötni a szűrőket. Tisztítás, meghibásodás esetén dupla szopás.
Ráadásul két külön szűrővel az áramlással, ki- és befolyók elhelyezésével is sokkal szabadabban játszhatsz, ergo jobb áramlást érhetsz el az akván belül. A vízforgatás megnövelésén túl.

Ha berakod a 2215-öt, azzal együtt már szerintem teljesen rendben leszel. Főleg matrix-szal tömve. :)

Már csak azt kell kitalálnod, hogy hogyan tudod esztétikusan és hatékonyan elhelyezni a ki- befolyókat.
 
+1 jobb áramlás. Egyenletesebb szűrés. (mindkettőbe mechanikai és bio anyagok) Eltolod a takarításukat egymásoz képest így nem egyszerre piszkálod meg a két szűrőt.
 
Ahogy fent is írtátok valóban kikerülhetetlen a szűrővásárlás, mert nagyon kicsit a flow így. A zöld algát nem tudom minek tudjam be a kövem már jól le van algásodva. Egy tetratech ex800plus a kiszemelt. Meglátjuk hogy mi jön össze.
Víz:
NO2 - nem mérhető
NO3 - 20-25 ppm
NH3 - nem mérhető
nk - 11
karbonát - 8
pH - 6.7-7 körül (nehéz pontosan belőni a színt)
PO3 - 1.5 ppm
 
2213 elkelt, Ex800 úton. Már csak az a kérdés hogy a GA hordozórakétái mikorra hozzák meg nekem!

A gyári töltet "kuka" lesz kis túlzással. A 4 liternyi térfogatot a következő képen szeretném kihasználni:
2l Matrix Trop (1 már van) Lehet hogy keverem kicsit majd valamivel (sipo) hogy ne fojtson annyira. Így lesz az 3L
Egy kis szivacs és gyári kerámia gyűrő a legelejére = 1l
a Végére meg megy a Seachem Purigen perlon kettős.

Esetleg valami más tanács lenne? Ne ilyen legyen az összetétel?
Nem baj ha azért van fojtás a szűrőn mert egy Eheim Skim 350 is kavar bent olyan 220-240lph val. Ehhez jön a tetra 800 ami legyen egy kis jóindulattal 550, ami még mindig 8x érték közlében van.
 
Update!

Meg is érkezett a tetra ex800. A gyári töltet azzal a lendülettel landolt is a szekrény mélyén.
Jelen felállásban az
- alsó tálcát a gyári kerámia gyűrűk siporaxal keverve töltik ki, egy réteg szivaccsal
- másodikban 1L Matrix trop
- Hamardikban 1L Matrix trop
- Legfelül Matrix/sipo/szivacs és végül perlon.
Az esőztetőt nem használom, hanem hosszában fúj pont a difire rá így lenyomja a buborékokat. Ezzel együtt ma megjött az új GA - közepes difi is ami már tényleg szépen porlaszt, és egy cserép Marsilea Crenata is bekerült. Holnap ha kicsit kitisztul a víz a felkeveréstől és a matrix maradék porától jön egy két kép is.
Lakók száma jelentősen bővült, 40+ darab yellow garnéla költözött be és mindent tisztára nyaltak.

A Co2 bubiszámon most tovább emeletem olyan 2.5 bps re mert a DC sötétzölt. Kicsit sok a felszín mozgás is. Meglátjuk így elsárgulok-e.

Tetra tapasztalatok. Egyszerű, praktikus, minden klappol. Egyedül a batár szívóoldallal nem vagyok kibékülve, úgyhogy egyre jobban érik az az üveg ki be folyó már. Most az a következő projekt.
Lassan fogy a Co2m el kellene vinni a palackot tölteni bát még van benne folyadék mert jó a nyomás a tartályban.

Skim maradt a helyén, de időkapcsolóra teszem majd, valószínű óránként 5 percet meg majd, annyi elég kell legyen.
 
TECH FRISSÍTÉS

Az akvárium:

60x40x30 szélxmagxmélx 72liter
Világítás: 2x24W t5 cső 2x6500K daylight
Szűrés: Tetratech ex800plus 3 liter Matric troppal, 1L siporaxal és szivaccsal/perlon. Kémiai szűrésként Seachem Purigen 100ml
Aljzat: JBL Manado, táptablettákkal, aquaplant
Berendezés : 5db nagyméretű andezit darab szép pattintott mintájú kb 7-8kg, kis darabok
Növények: Micranthemum Sp. Monte Carlo 2 GA zselés doboz
Marsilea Crenata tropica 2 tő
Eleocharis parvula mini 1tő
Fissidens fontanus kőre ragasztva
Lomariopsis lineata kőre ragasztva
Nymphoides hydrophylla Taiwan még mindig azon gondolkodom hogy kell e nekem ebbe a scapebe
Halak: 13db Galaxy razbóra, sokat nőttek szépen kijött a színük
4 amano
40+ yellow
Tápozás: Napi adagolásban a high és low tech közti adagolással. 1ml/30liter MIcro, macro és Carbo. Kiegészítő foszfát tápozással
Talajba most 20db aquaplant van elrejtve, egyelőre nem tudom érdemes-e drágább terméket venni ha ez is betölti a feladatát.
Víz: Heti 25 liter RO "0"-s csere amég nem lágyul ki a kellő 6-8 nk-ra. Utána meglátjuk mennyit kell kevernem Ro-ból.
pH: még kicsit magas, ha lágyulok majd jön az lejjebb is.
CO2: 2gk ipari palack, ista reduktorral és mágnes szeleppel. GW buborék számláló, ADA visszafolyás gátló, GA közepes diffúzor (készül egy házi tégla csiszolat belsővel ellátott)
ADA DC - benne GA reagens.

Egy hiba még mindig van, a surface scum. A skim ugyan elviszi, de a DC-ben is képződik így nem tudom az mennyire pontos...
 
Ma megejtettem a vízcserét és a nyírást is, sajnos a Fissidens eléggé megsínylette hogy hagytam megnőni. Igaz gyönyörű volt, de most hogy vissza vágtam látom hogy az alsó részeken már teljesen elbarnult jó hogy kapaszkodik a köre. Remélem össze kapja magát mert nem szeretném ha tönkre menne.
Lassan összeáll minden, új szűrő, Co2... már az üveg lilly is úton van a szívó ággal együtt. Ma sikeresen letörtem a kis u alakú csövet amivel a co2 cső fordult az akvárium szélén, sajnos nem beszerezhető Pécsen... Muszáj lesz rendeljek egyet.
 
Az az üveg U alakú cső fogyóeszköz. Amikor még belső diffúzorral oldottam be a CO2-t, eltörtem vagy hármat belőle.
Mint a DC. :D Én most rendeltem óccókínait, egyből 3-at. :D
 
7511d948f1f7dfb527ffcf50c4069ad4.jpg

Gyors telós képek, este teszek rendeset is :)
Diy difi dexkill javaslatára. Vissza kellett vennem mert besárgult a dc. Öröm és bódottá.
Persze van egy két gond is, mint a pontalgásodó lomariopsis aminek az okára nem jövök rá.
Remelem ma megjön az üveg cső had.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Az az üveg U alakú cső fogyóeszköz. Amikor még belső diffúzorral oldottam be a CO2-t, eltörtem vagy hármat belőle.
Mint a DC. :D Én most rendeltem óccókínait, egyből 3-at. :D

Arra gondoltam hogy keresek egy jó üvegest és csináltatok vele pár darabot akár kicsit vastagabb üvegből. Meg egy olyat is szeretnék ami a difitől tart egy darabka kis csővel az összekötés miatt egészen ki az akvariumból a bubiszámlálóig.
Csak nincs ötletem milyen üveges csinálja meg ezt nekem Pécsen.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére