• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 72es első igényes próbálkozás

Én évekig használtam, semmi gond nem volt vele, csak annyi, hogy nagyon drága. Most gyantával lágyitom a vizet, 1 literrel (850 ft) 100 liter (ph 3,5- 4) lágy vizet kapok, ha veszel 100 l ioncserélt vizet az kb. 6-8000 ft.
Ilyen savas pH mitől megy vissza jó esetben 7 köré a gyanta esetében?
 
Én évekig használtam, semmi gond nem volt vele, csak annyi, hogy nagyon drága. Most gyantával lágyitom a vizet, 1 literrel (850 ft) 100 liter (ph 3,5- 4) lágy vizet kapok, ha veszel 100 l ioncserélt vizet az kb. 6-8000 ft.
Eljön még az RO ideje.(y)
 
[QUOTE Riri01, post: 327599, member: 6862"]Ilyen savas pH mitől megy vissza jó esetben 7 köré a gyanta esetében?[/QUOTE]
Egy csipet szodabikarbona;) csodara kepes!
 
Nem találtam az oldalon igazán sehol véleményt, így itt kérdezem meg hátha tudjátok. Van egy oldal co2rendszer.hu egy cseh cég akik a honlap szerint jó ideje ezzel foglalkoznak. Elég korrektnek tűnik, áraik elég jók, sőt sokkal jobbak mint a konkurens boltok. DE nem tudom a minősége milyen lehet a dolgoknak, persze ha jól emlékszem 2 év garancia is jár a dologhoz. Illetve a másik, hogy az ISTA milyen? jó tudom kínai, de ma minden kína. Vállalható minőségű cuccokat adnak el? A palackjuk nem a legjobb ugye? mivel nem ipari hanem akvarosztikai így nem tudom cserélni csak töltetni.
 
Alakulnak a dolgok, szegény Monte Carlo nagyon meg torpanva CO2 nélkül, pedig a srácok a GAban azt mondták mennie kellene. Mellette viszont a Marsiela crenata szépen hozza az új hajtásokat. egy egy 2cm átmérőjű tő már hozott 2-3db 2-3cm hosszú hajtást amiből pár levél nő felfelé. A parvula mini is szépen elindult, már látom az üveg mellett hogy terjednek a gyökrei.
Azon gondolkodtam hogy mi a jobb megoldás, egy GA honlapon lévő co2 szett amit összeválagatok (a pipálós módon) ez olyan 50+palack. Mert van hegesztéssel foglalkozó ismerősöm biztos tudnék szerezni palackot, meg ők töltik is. Vagy a másik opció, hogy veszek valakitől a neten igy már palackkal ennyi. Viszont azok sokszor pl kínai szelepek amik nem tudom hogy bírják az idők során.
 
Beigazolódott az ioncserélt víztől való félelem... Megjelent a barna alga de nagyon szaporán. 1 hét alatt annyi nőtt hogy kézzel vakarom mindenről. Most Cseréltem 50% vizet hogy csökkenjen a szint, de ez így nem lesz jó hosszú távon mert 18körül van a csapvizem keménysége. Van valami mód a barna alga eltűvolításnak, szegény lomariopsis lineata be van "koszosodva". A CO2 szett ha minden igaz lassan megvan!!! Csak beüzemelésre váró állapotban :)
Ja és még valami, mekkora fűtő lenne ideális? 21-22 fok van a szobában, az akvárium nyitott, de az 50Wos régi aquel folyamatosan megy, szinte nem látom megállni, és van hőmérőm tényleg csak 25fok a víz.
 
Újabb update!
Ha minden igaz vasárnap megkapom a Co2-t (dc, difi, mágnes, reduktor, visszafolyás gátló... minden), hétfőn a palack kap egy töltést és már indul is az egész. Hétfőn még veszek egy liter kevert ágyas gyantát is. Szerintetek ha nem a csere vizet lágyítom hanem közvetlenül az akva vizét az is jó? Arra gondoltam hogy egy belső szűrőbe teszem, mondjuk 2-3dl-t. 20nk a vizem, van belőle nettó 60 liter max. Mennyit kellene használjak hogy a kellő 4-6-8 nk ra lejöjjön? Persze mellette a pH-t figyelem. Milyen gyorsan lágyíthatom le? A növények gondolom nem akadnak ki, nem nullás vizet csinálok. Egyelőre csak halak vannak, a galaxy razbórák hogy bírják? gondolom az állandó alacsony keménység nem gond, inkább a hirtelen ugrás.

És meg is kellett nyírjam a Fissidenst mert kezdett akkora lenni hogy féltem felkopaszodik (megtörtént egy kicsit)
 
Ne tedd az akváriumba, mert könnyen baj lehet, elég gyors a változás!

Le is tettem a gyantás lágyításról. Pécsen a víz akár 25nk is lehet így nagyon keveset tudnék a gyantával előállítani.(1L gyanta 3000 forint 25nk vízből csak 50l 0-s lesz, nekem kell egy évben 1000 liter víz, ami gyantával megint csak 60 ezer) Viszont a helyi akvarisztikai boltban van RO víz literre mondjuk 60 forint de nem vészes. Ha heti 20 litert cserélek, akkor az 1200 forint, egy évre (x52) 60 ezer forint. Viszont ha veszek egy RO-t az 25-30, évente töltet csere az 20K. Szóval spóroltam egy tizest, ami nem sok mert a lakásban nem tudom sehova felrakni a garázsban pedig szerelgetni kell le fel minden héten, szóval nem jó.
 
Tap
Tappancsnál van folyamatosan, szerintem ennyiért kár tökölni vele
Tappancsnal vagy ficankaban? Kertvarosban a ficankaban tudom hogy van, azt nem tudtam hogy a tappancsban is. Nem tudod véletlenül ott mennyi?
 
Le is tettem a gyantás lágyításról. Pécsen a víz akár 25nk is lehet így nagyon keveset tudnék a gyantával előállítani.(1L gyanta 3000 forint 25nk vízből csak 50l 0-s lesz, nekem kell egy évben 1000 liter víz, ami gyantával megint csak 60 ezer) Viszont a helyi akvarisztikai boltban van RO víz literre mondjuk 60 forint de nem vészes. Ha heti 20 litert cserélek, akkor az 1200 forint, egy évre (x52) 60 ezer forint. Viszont ha veszek egy RO-t az 25-30, évente töltet csere az 20K. Szóval spóroltam egy tizest, ami nem sok mert a lakásban nem tudom sehova felrakni a garázsban pedig szerelgetni kell le fel minden héten, szóval nem jó.
Csak az elsö adag 3000 ft, a csere már a harmada!!!
 
És újabb fejlemények!

Ma hadrendbe állt a nagynyomású CO2 rendszer. Kis japán nano diffúzorral. 2kg palackkal, mágnesszeleppel. Ma reggel az indításkor 55-65bpm el indítottam a rendszert. Ekkora átfolyással a kis difi is szép apró buborékokat enged, még az akava másik oldaláig is eljutnak, de ott már alig latható méretűek. Dc szép lime zöld lett a nap végére (teljesen ellenkező sarokban van a difitől), Monte Carlo 1 hónapja először elkezdett bubizni, marsiela eddig is növögetett de nem volt valami gyors. Holnap érkezik 4 amano a Lomariopsis barna alga támadásának vissza szorítása érdekében. Még várok pár napot a durvább tápozással, a hét végre felszálló sorban akarom elérni az 1ml/20liter mic-mac tápozást carbo mellett CO2 al. Vízcsere praktikussági okokból csak 20L/hét ami a 72 liteses akváriumban lévő kb 55 liter vízre nézve nincs 50% természetesen, de örülnék ha menne így is az "EI"

A helyzet biztató, már csak várni kell a Montecarlo, Marsiela, Parvula mini gyepet. :)
Minden nap készül kép, remélem látható lesz a megugrás.
 
Egy pár képpel is frissítem az állást, sajnos CO2 nélkül eddig csak vegetálás volt, a Marsiela hajtott egyedül egész szépen, meg a fissidens. Egy képet készítettem az algás Lomariopsisról is, meg az amanok is elbújtak. DSC_3549.JPG DSC_3553.JPG DSC_3558.JPG DSC_3559.JPG DSC_3560.JPG DSC_3561.JPG DSC_3569.JPG DSC_3546.JPG
 
A Co2 szint normalizálódása egyre szebben kezdi rendbe tenni a dolgokat!! A Lomariopsis szépen növekszik, erős harsány kemény lemezeket alkot, a monte kezd megindulni, szépen bubiznak a kis csomók, Marsilea pedig már kis füzéreket alkot.
A napokban még egyel bővült a technikák száma, egy Eheim Skim 350 költözött be szépen teszi a dolgát. Egyelőre egész nap megy és éjjel is, de időkacsolóra teszem majd mert biztos nem tesz jót a Co2 szintnek. Hangtalan és kifogástalan kis leszívó.
Ma a grolux is kikerült az armatúrából és két daylight üzemel, így a látható fény jóval nagyobb, és mintha a bubizás is jobban menne.
A difi ázott egy délutánt JBL Power Clean-ben, aztán Carbóval mostam át a kerámiát. Tűvel a difi belsejébe nyomtam, fejre fordítottam és a folyadékot járattam keresztül a kerámián, most kb atomizerként működik. Brutális a változás :)
Egy Problémám van amin még mindig gondolkozom, mégpedig egy szép üveg ki-be folyó beszerzése. Félek hogy törékeny és könnyű elúsztatni a lakást, ellenben sokat dobna a képen, pont mint egy külső fűtő...

Egy kérdés is megfogalmazódott, mégpedig hogy hogyan álljanak a kifolyó csövek? Kép mindjárt kerül fel.
 
Utoljára módosított:
5bac94d9682d9e909dc81142e52a616c.jpg

Az hozzá tartozik hogy ezzel ez elcseszett áramlással is zöld a DC és nem hullanak a halak.
Sajnos a hosszú oldallal párhuzamosan nem tudom tenni a skmmert mert pont a kőre ragsztott mohára és Lomariopsisra fúr és nagyon lobognak.
Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
A GA - japán nano diffúzor ezennel végleg leszerepelt nálam. Szép aranyos kicsi, de 1bps el csak nagy ballonokat enged amik azonnal húznak a felszínre. Egy Powerclean carbo kezelés után 5 percig kb ködöt csinál nem is buborékokat, de utána kuka. Nem nagyon van hozzá kedvem de muszáj lesz beruházni egy normális difire. Valami ajánlata valalakinek ami nem ADA 30ezerért? :(
 
A GA - japán nano diffúzor ezennel végleg leszerepelt nálam. Szép aranyos kicsi, de 1bps el csak nagy ballonokat enged amik azonnal húznak a felszínre. Egy Powerclean carbo kezelés után 5 percig kb ködöt csinál nem is buborékokat, de utána kuka. Nem nagyon van hozzá kedvem de muszáj lesz beruházni egy normális difire. Valami ajánlata valalakinek ami nem ADA 30ezerért? :(
Valami pici atomizer jó lehet. Nekem a régi up aqua atomizerem van, nem porlaszt úgy, mit egy do! aqua, vagy ada pollen... de majdnem. :)
Esetleg valami jó minőségű in-line difi, vagy ha van tartalék a szűrőben, akkor pl sera reaktor is jó lehet. ;)
 
Back
Oldal tetejére