• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural 72 literes sorban a 3. el natural akváriumom

  • Téma indító Deleted member 4326
  • Esemény kezdete
Ha összehasonlítjuk a nem egészen 2 hónappal ezelőtti képpel, tehát 2 hetes korában, és a mostanit, azért eléggé látványos a fejlődés úgy, hogy kb 1 hónapig, tehát a felel ideig csak 15 wattos volt a fényforrás.

Jó ez a compo sana tóföld.
 
Ha összehasonlítjuk a nem egészen 2 hónappal ezelőtti képpel, tehát 2 hetes korában, és a mostanit, azért eléggé látványos a fejlődés úgy, hogy kb 1 hónapig, tehát a felel ideig csak 15 wattos volt a fényforrás.

Jó ez a compo sana tóföld.

És algát sem látni... ... bár az első kép kicsit élesebb mint a második.
 
És algát sem látni... ... bár az első kép kicsit élesebb mint a második.

A fán van egy kis fonalas zöld, de azt hiszem, mivel bomló anyagról van szó, ez valamilyen szinten természetes. Nincs nagyon algaevő halam. A növények szenvedését jelző algásodás nincs.
 
bár az első kép kicsit élesebb mint a második.

Ezek a facebook-butított képek, legközelebb majd feltöltöm valahova, és onnan teszem fel ide, hogy jobb minőségű maradjon.
 
Kicsit más szögből :)

Ahhoz képest, hogy nem kell a tápozással bajlódnom, néha vizet cserélek, etetem a halakat, vagdosom a növényt időnként, nem kell agyongondozni az akváriumot, szerintem tűrhető az eredmény. :)

2,5 hónapos talán, még elég fiatal.

DSC08636.jpg
 
Bal hátra befogadtam egy tő Echinodorust, illetve raktam be pár szál Heteranthera zoosterifoliát is, és C parva-t is ide-oda, főleg rizómákat. A fákról levettem a mohákat, illetve a Hydro taiwant eléggé megritkítottam, leszaporítottam, hamarosan újult erővel fognak a felszín felé száguldani :)

Kicsit most kusza.

Nem egészen 3 hónapos.




DSC08686.jpg
 
@Z1234

Ebben te vagy otthon. Belebotlottam ebbe a videóba:

SZERK.: LOL, MOST LÁTOM AZ 1. OLDALON PONT EZT OSZTOTTAD MEG :D


Ami még engem is meghökkentett, hogy nincs még vízmozgatás sem. Ez még így kicsit nekem is meredek. Ez szerinted csak ilyen kicsiben működik egészségesen, vagy nagyban is halakkal? (60-100 litertől)

A hőmérsékleti sávoktól kicsit félek. Viszont, mivel a meleg víz ritkább lesz, kitágul, felfelé halad. Tehát elvileg ezt meg lehet előzni, ha a fűtőt mélyre rakom. Sima fizika. Szerinted?

Az oxigénhiánytól kevésbé félek, mert alapból nem raknék sok halat.
 
@Z1234

Ebben te vagy otthon. Belebotlottam ebbe a videóba:

SZERK.: LOL, MOST LÁTOM AZ 1. OLDALON PONT EZT OSZTOTTAD MEG :D


Ami még engem is meghökkentett, hogy nincs még vízmozgatás sem. Ez még így kicsit nekem is meredek. Ez szerinted csak ilyen kicsiben működik egészségesen, vagy nagyban is halakkal? (60-100 litertől)

A hőmérsékleti sávoktól kicsit félek. Viszont, mivel a meleg víz ritkább lesz, kitágul, felfelé halad. Tehát elvileg ezt meg lehet előzni, ha a fűtőt mélyre rakom. Sima fizika. Szerinted?

Az oxigénhiánytól kevésbé félek, mert alapból nem raknék sok halat.

15 literes garnélás benti nanoban és a 200 literes kerti akváriumomban sincs semmi, ami mozgatná a vizet. Kifejezett hátrányát még nem láttam.
Mindkettőben voltak halak (és garnélák) bizonyos ideig, minden oké volt. (15 literesben a méret miatt csak ivadékok.)

Eleinte, amikor indítod az akváriumot, akkor a víz alá bekerülő friss földnek nagyobb lehet az oxigén igénye, erre érdemes figyelni. (Nálunk a csapvízben nagyon sok oldott O2 van, ilyenkor egy kicsit sűrűbben cserélek vizet, de akár levegőztető is szóba jöhet.)

Walstad könyv 104. oldalán levő infó alapján mérsékelt vízmozgás a legjobb.

Hőmérséklet sávoktól nem félnék. Vízinövények hőmérsékletigényeivel kapcsolatban Christel Kasselman: Aquarium Plants című könyvében a 478. oldalon van egy részletesebb táblázat. Tipikusan elég nagy hőmérséklet tartományt tolerálnak.
Ráadásul a kerti akváriumomban nagyon nagy hőmérséklet ingadozások voltak napközben (tűző nap vs esti lehűlés), és szerintem igen jól bírták a növények, talán kicsit jobban, mint a fent említett forrás alapján. Szerintem lakásban ennek csak a töredéke fordulhat elő.

Halaknál nem tudom, okoz-e gondot, ha pl. 1-2-3 fokkal más hőmérsékletű a víz az akvárium alján, mint a tetején, de szerintem ekkora különbségek a természetben is simán előfordulnak.

(Nézz utána a halaid hőigényének, de ha a lakásod 21- fokos, akkor valószínűleg teljesen felesleges az a fűtő bele. Amúgy jópár horrorsztorit lehet olvasni, ahol az elromlott fűtő kinyírt mindent az akváriumban. Egyik akváriumomban sincs fűtő, de nincs is olyan speciális halam, ami igényelné.)
 
Utoljára módosított:
Nézz utána a halaid hőigényének, de ha a lakásod 21- fokos, akkor valószínűleg teljesen felesleges az a fűtő bele

Most, a melegebb idő közeledtével ez a rész nem annyira kritikus, de egy molli simán megfázik 22-23 fokos vízben, még így tavasszal.

Az elején én nem is a zöldtől félnék, hanem a táptalajtól, hogy az eszi meg az oxigént. Lehet, hogy a szűrő kikerül, de egy nagyon gyenge levegőztetést bent kéne hagyni.

Nagy kísérletező vagyok, de ezen még én is agyalok.
 
Szerintem egész jó, és mintha a fénykép minősége is javult volna :) Új technika?


Az elején Sony DSC H7 bridge-el fotóztam, de facebook-ról szúrtam be ide a képet az meg ugye lerontja. Az előző kép egy Olmypus sima kompakttal készült, a mostani meg Samsung Galaxy A5 telefon. Halad a technika :)
 
Mostanában nem frissítettem túl sűrűn a naplót. Egy kicsit változtatgattam itt-ott, csináltam egy zoosterifolia "gyepet", és kikerült az Echinodorus jobb hátulról, túl masszívnak találtam oda( az utolsó képhez képest rendesen túlnőtt)

Golyózom az akváriumot rendszeresen, kb havonta kap egy 8-10 komposzt golyót, így fenn tudom tartani a növényzetet még egy ideig.

8 hónapos lett.

20180917_164343.jpg
 
Mostanában nem frissítettem túl sűrűn a naplót. Egy kicsit változtatgattam itt-ott, csináltam egy zoosterifolia "gyepet", és kikerült az Echinodorus jobb hátulról, túl masszívnak találtam oda( az utolsó képhez képest rendesen túlnőtt)

Golyózom az akváriumot rendszeresen, kb havonta kap egy 8-10 komposzt golyót, így fenn tudom tartani a növényzetet még egy ideig.

8 hónapos lett.

View attachment 63569
Szerintem ez, ha nem is igazi elvetemült scape...azert megallja a helyet barmelyik szobaban, mint a szoba disze!(y)
 
Szerintem ez, ha nem is igazi elvetemült scape...azert megallja a helyet barmelyik szobaban, mint a szoba disze!(y)

Köszönöm :) Már az elején is "nyugger" akváriumnak terveztem, tökéletesen beváltotta a reményeimet.
 
Mostanában nem frissítettem túl sűrűn a naplót. Egy kicsit változtatgattam itt-ott, csináltam egy zoosterifolia "gyepet", és kikerült az Echinodorus jobb hátulról, túl masszívnak találtam oda( az utolsó képhez képest rendesen túlnőtt)

Golyózom az akváriumot rendszeresen, kb havonta kap egy 8-10 komposzt golyót, így fenn tudom tartani a növényzetet még egy ideig.

8 hónapos lett.

View attachment 63569

Szép állapotban vannak a növények, bár a zosterifoilia nem igazán előtéri növény. Azért nem is olyan nehéz 72 litert betölteni növényekkel. Látszik a korábbi képeken, amikor kicserélted a gyenge világítást megfelelő teljesítményűre, a növények szépen megindultak.

Nem akarsz nagyobb akváriumot? Üveg nem olyan drága, csak hely kell, ahol elfér. 500 liter felettiek használtan bőven 100KHUF alatt mennek, és másra nem is igazán van szükség.
Azért kisebbet, mint ez:
Ebben is van jó pár klasszikus nagyobb méretű, NPT-ben kiválóan tartható növény.
 
Utoljára módosított:
Szép állapotban vannak a növények, bár a zosterifoilia nem igazán előtéri növény. Azért nem is olyan nehéz 72 litert betölteni növényekkel. Látszik a korábbi képeken, amikor kicserélted a gyenge világítást megfelelő teljesítményűre, a növények szépen megindultak.

Nem akarsz nagyobb akváriumot? Üveg nem olyan drága, csak hely kell, ahol elfér. 500 liter felettiek használtan bőven 100KHUF alatt mennek, és másra nem is igazán van szükség.
Azért kisebbet, mint ez:
Ebben is van jó pár klasszikus nagyobb méretű, NPT-ben kiválóan tartható növény.


Erről is szól a kertészkedés, hogy formálod a növényeket a kedved szerint.

Akarni akarok, csak helyem nincs, most ki vagyok maxolva :)
 

Hasonló topikok

D
Válaszok
16
Megtekintések
1K
Deleted member 4326
D
D
2
Válaszok
29
Megtekintések
6K
Deleted member 4326
D
D
Válaszok
1
Megtekintések
2K
Deleted member 4326
D
Back
Oldal tetejére