• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural 72 literes sorban a 3. el natural akváriumom

  • Téma indító Deleted member 4326
  • Esemény kezdete
Jó régen frissítettem megint. Igaz, az akvárimot ősszel, talán november környékén átalakítottam mind kinézetre, mind működést tekintve. Majd legutóbb kb 1,5 hete kapta meg jelenlegi formáját. Már nem el natural, hanem sima low-tech, a fő változás az az, hogy a vizet jobban lágyítom, illetve kap minimális saját keverésű mikró-makró tápanyagokat. Minden más maradt, a táptalaj továbbra is compo sana tóföld.

72927
 
Jó régen frissítettem megint. Igaz, az akvárimot ősszel, talán november környékén átalakítottam mind kinézetre, mind működést tekintve. Majd legutóbb kb 1,5 hete kapta meg jelenlegi formáját. Már nem el natural, hanem sima low-tech, a fő változás az az, hogy a vizet jobban lágyítom, illetve kap minimális saját keverésű mikró-makró tápanyagokat. Minden más maradt, a táptalaj továbbra is compo sana tóföld.

Jól néz ki még mindig :). Lemerült a talajod? Túlszűrted az akváriumot ;).
 
Jól néz ki még mindig :). Lemerült a talajod? Túlszűrted az akváriumot ;).


A talaj sajnos már olyan 3-4 hónap után kezdett kimerülni, akkor kezdtem el a tápgolyózást ( saját kerti komposzt + agyag ami összetartja), de ősszel már a golyózást ráhagytam, elkezdtem adni minimális folyékonyat.

Túlszűrt akvárium nincs ! :p Amúgy végig ez az odyssea belső szűrő volt, kicsi szivaccsal, és hetente cserélt perlonnal, az tény hogy ezeket az úszó barna cuccokat kiszűrtem a vízben, hogy tiszta legyen.

Most talán így kicsit szebbek a növények, de nem lényegesen.
 
A talaj sajnos már olyan 3-4 hónap után kezdett kimerülni, akkor kezdtem el a tápgolyózást ( saját kerti komposzt + agyag ami összetartja), de ősszel már a golyózást ráhagytam, elkezdtem adni minimális folyékonyat.

Túlszűrt akvárium nincs ! :p Amúgy végig ez az odyssea belső szűrő volt, kicsi szivaccsal, és hetente cserélt perlonnal, az tény hogy ezeket az úszó barna cuccokat kiszűrtem a vízben, hogy tiszta legyen.

Most talán így kicsit szebbek a növények, de nem lényegesen.

3-4 hónap nagyon rövid idő, nem tudom, mi okozhatta ezt a gondot. Ha összehasonlítod a Compo Sana tóföldet (amit te használtál) és a Miracle Growth Organic Potting soil kinézetét, azért látni elég nagy különbséget. Utóbbi sokkal sötétebb kinézetű és sokkal több szerves anyag van benne. Ültess pár szárazföldi gazt a Compo Sana-ba és ha nem nőnek fél év után, akkor lehet sejteni, hogy nem teljesen oké.

Viszont igen szép az akvárium, jó nagy növénymennyiséggel. És algát sem látok :), gondolom nem H2O2-zod és Carbozod. Vagy igen? ;)

Az biztos, hogy ennyi növény és a talaj simán eltünteti az ammóniát ami abból a pár darab Tetra-ból származik mindenféle szűrő nélkül is. Én sokkal több hal és emiatt több etetés esetén sem láttam, hogy a vízoszlopban egyre több N lenne ("beállt" akvárium esetén, tehát nem indításkor).
 
Utoljára módosított:
3-4 hónap nagyon rövid idő, nem tudom, mi okozhatta ezt a gondot. Ha összehasonlítod a Compo Sana tóföld (amit te használtál) és a Miracle Growth Organic Potting soil kinézetét, azért látni elég nagy különbséget. Utóbbi sokkal sötétebb kinézetű és sokkal több szerves anyag van benne.

Viszont igen szép az akvárium, jó nagy növénymennyiséggel. És algát sem látok :), gondolom nem H2O2-zod és Carbozod. Vagy igen? ;)

Az biztos, hogy ennyi növény és a talaj simán eltünteti az ammóniát ami abból a pár darab Tetra-ból származik mindenféle szűrő nélkül is. Én sokkal több hal és emiatt több etetés esetén sem láttam, hogy a vízoszlopban egyre több N lenne ("beállt" akvárium esetén, tehát nem indításkor).


Szerintem ez a tóföld "hibája", és az, hogy én szeretem azért, ha nőnek rendesen a növények. A komposztos táptalajos esetén fél év után vettem észre a megtorpanást, itt 3 hónap, tehát közel fele annyi szerves anyag lehetett benne. Nőnek utána is a növények, de lassabban. Gondolom én, a szén(-dioxid) apadt ki főként, aztán jön a nitrogén, mert általában a megtorpanás után nem sokkal nitrogénhiányt szoktam látni.

Ősszel, amikor elkezdtem adni a folyékonyat, még nem tudtam mennyit kér az akvárium, és túllőttem. Akkor volt egy kis algásodás, és akkor használtam 1 adag peroxidot, de azóta nem volt rá szükség, most lekopogom, de úgy néz ki kezd elég szépen beállni. Gondolom azért még a táptalaj is hatással van a gyökerezős növényekre, hisz ugye agyag, meg CEC, stb :)

Szűrést nem is az ammónia miatt használom, egyáltalán nincs szüksége az akváriumnak extra nitrifikációra, szimplán szeretném, ha tiszta lenne a víz optikailag. Gyakorlatilag a "mesterséges" biológiai szűrésem a gyakori perlon csere miatt minimális.
 
Az akvárium megszűnt létezni a jelenlegi formájában, az üveg itt lesz újrahasznosítva:

 

Hasonló topikok

D
Válaszok
16
Megtekintések
1K
Deleted member 4326
D
D
2
Válaszok
29
Megtekintések
6K
Deleted member 4326
D
D
Válaszok
1
Megtekintések
2K
Deleted member 4326
D
Back
Oldal tetejére