• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60P - Operation: lockdown

Sziasztok!
Csak egy gyors bejelentkezés; hétfőn jártam GA-ban és hoztam egy ilyen Dennerle aljzat porszívót, baromi jó kis eszköz, ajánlom. Makulátlanra takaritottam az előtéri gyepet vele, olyan helyeken is ahova eddig nem értem el. Szép komótosan szív, tehát bőven van idő mókolni.
04C5BF07-5DCA-4CEB-B2F7-312EFB92AF5C.jpeg
34EDA376-5B81-4837-ABF6-D760746D14A3.jpeg
 
Kipihented a szülinapi fáradalmakat? 😀
Mi újság az akvával? 😉

Igen, kicsit eltűntem, sok munka + valóban 1-2 családtaggal összevont születésnapozós hétvége volt, kárpótollak Benneteket nemsokára egy bejegyzéssel. 🤞

Szerk.: Az igazsághoz hozzázartozik, hogy már 2-3 napja szerettem volna 1 posztot írni, de elveszett a Nikon adatkábele, sehol nem találom, és állnak a képek a kártyán, nem tudom átdobni a gépre. :( Marad a mobil amíg meg nem találom/ nem veszek egy újat.
 
Sziasztok! [Lassan ~11 hónapos update]

Eltűntem egy hónapra elnézést, sok minden történt a magán életemben, intézem az épülő lakást, sok a munka hála istennek. Az akváriummal a világon semmi különleges nem történt, menetrendszerűen beállt ez a 2 inkább 3 hetente erősebb nyírás, minden (kivéve pogok bal elől) szépen hajt, halak épek és egészségesek, alga minimális a szűrő karbi óta. Néha eszembe jut ledugdosni néhány tápkapszulát, megy a napi 1 nyomás Tropica Spec, és 1 nyomás Excel, fény kb 70%-on. Nem tudom, hogy placebo-e, de amióta rendszeresen kiporszívózom a front gyeptársulást, erőteljesebbek a növények. (?) Érdekes, lehet hogy csak belelátom amit szeretnék látni. Az vízparaméterek a GH/KH-ra átállás óta beálltak hála az égnek, a pH és 6 alól visszamászott ilyen 6,4-6,5 körüli értékre. KH~1, GH=6. CO2 palacknak lassan szerintem ki kellene fogynia, bár nagyon élném, ha kibírná a szétszedésig. Júniusi indításkor lett 100%-ról beüzemelve. Speaking of which; az akva belép az utolsó szezonjába, vélhetően nyár végefelé költözöm, ősszel várható majd a 60P Gen 2.0. Sajnos nem találtam meg a Nikon adatkábelt, így marad egy ócska mobilos kép, amit valószínűleg tovább fog torzítani a flickr-es feltöltés. Elnézést kérek. Amint lesz kábel, puffogok pár fotót és felrakom ide. 🙏

51157631271_98124c014d_b.jpghttps://flic.kr/p/2kWCetn https://www.flickr.com/photos/laurentgreen/

Köszi a türelemért, és hogy benéztél! :)
 
Sziasztok! [Két hét és egy éves az akvárium :) ]

Kivételesen nem teszek fel mostani képet, a mohás fa kb. megszűnt, túlvastagodott és felszakadt egy porszívózásnál, szóval vissza van csonkolva jelenleg, remélem erre a maradék kis időre még megszépül újra a fissi.
Az órási nagy sziámim sajnos kiugrott, és mielőtt észrevehettem volna elpusztult a parkettán, nagyon fájt a szívem miatta, gyönyörű példány volt. Élvezem a gyors RO gyártás előnyeit...Szép idő van. Nem nagyon tudok most mást írni az akváról :)
Sajnos a TAC-ról lecsúsztam, jópofa lett volna benevezni, játszani kicsit, igaz, hogy nem verseny akva, és propfibb versenyfotó SEM készült róla, így végül letettem az egészről, csak rosszabb eredményt hozott volna így mint normális felkészüléssel, annak meg úgy semmi értelme nincsen. Mindenesetre @csokemarcell levagdosta nekem a széleket, picit helyre tette a színeket, és legalább marad egy emlék az akváról itt, talán a legszebb állapotáról.

51204790541_a0ae5ecc32_b.jpgDSC_0565_f by Laurentinus, on Flickr

Köszi, hogy benéztél!
 
Sziasztok! [Két hét és egy éves az akvárium :) ]

Kivételesen nem teszek fel mostani képet, a mohás fa kb. megszűnt, túlvastagodott és felszakadt egy porszívózásnál, szóval vissza van csonkolva jelenleg, remélem erre a maradék kis időre még megszépül újra a fissi.
Az órási nagy sziámim sajnos kiugrott, és mielőtt észrevehettem volna elpusztult a parkettán, nagyon fájt a szívem miatta, gyönyörű példány volt. Élvezem a gyors RO gyártás előnyeit...Szép idő van. Nem nagyon tudok most mást írni az akváról :)
Sajnos a TAC-ról lecsúsztam, jópofa lett volna benevezni, játszani kicsit, igaz, hogy nem verseny akva, és propfibb versenyfotó SEM készült róla, így végül letettem az egészről, csak rosszabb eredményt hozott volna így mint normális felkészüléssel, annak meg úgy semmi értelme nincsen. Mindenesetre @csokemarcell levagdosta nekem a széleket, picit helyre tette a színeket, és legalább marad egy emlék az akváról itt, talán a legszebb állapotáról.

View attachment 149202DSC_0565_f by Laurentinus, on Flickr

Köszi, hogy benéztél!
Örök emlék marad a vad férfiasságával ez az üveg.👍
 
@csokemarcell barátodat épp az imént zaklattam, szóval Téged sem foglak hagyni!
Hová tűntél? Költözés, gyermekvállalás, külföldi munka lehet indok pár hónap szünetre, de Te is olyan nagy fejlődést mutattál, annyira vártuk mindig az újabb beszámolóid az akvárium életéről, hogy ki vagyunk már éhezve!
Legalább hitegess bennünket, hogy fejben már indul az új és hamarosan aktívabban visszatérsz közénk!

A következő GA partin mindenképp ott a helyed!
 
Nálam az új lakás elkészülő félben, ügyvédekkel egyeztetés, kijárogatás, munka, stb. vannak most porondon, elnézést; ezért vagyok most passzívabb. Ha beköltöztünk, megtelepedtünk mint a gomba, akkor neki szeretnék állni a következő scape-emnek, szóval aggodalomra semmi ok, a terv változatlan, csak kis türelmet kérek :) De köszönöm az érdeklődést!

Sajnos nem voltam otthon a hétvégén amikor volt, szerettem volna benézni, ha lesz legközelebb akkor igyekszem megjelenni.
 
Back
Oldal tetejére