• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60P - Operation: lockdown

felteszel egy karbi utáni képet is? 😊
Lényegében Copy paste az előző poszt utáni állapot. megigazítottam a HM-et, vissza keleltt vennem a Wallichi-t sajna, meg persze a kiporszívóztam, és egyéb takarítási munkák ami nem látszik fotón. Nem egy nagy élmény, azért gondoltam, hogy a szép, nyíratlan állapottal kedveskedem Nektek. De ha ragaszkodtok hozzá..?.
 
Lényegében Copy paste az előző poszt utáni állapot. megigazítottam a HM-et, vissza keleltt vennem a Wallichi-t sajna, meg persze a kiporszívóztam, és egyéb takarítási munkák ami nem látszik fotón. Nem egy nagy élmény, azért gondoltam, hogy a szép, nyíratlan állapottal kedveskedem Nektek. De ha ragaszkodtok hozzá..?.
Én benne vagyok. Tudod, hogy a szívem csücske ez az üveg... 😂
 
Lényegében Copy paste az előző poszt utáni állapot. megigazítottam a HM-et, vissza keleltt vennem a Wallichi-t sajna, meg persze a kiporszívóztam, és egyéb takarítási munkák ami nem látszik fotón. Nem egy nagy élmény, azért gondoltam, hogy a szép, nyíratlan állapottal kedveskedem Nektek. De ha ragaszkodtok hozzá..?.
Mindenképp!
 
Sziasztok! [Lassan 8 hónapos update]

Három hete nem jelentkeztem, a brutál csonkolás óta. A kopasz felületek kihajtottak, így talán már nem annyira borzalmas látvány, de még nem is az igazi. Sajnos az utóbbi időben az előteret vállalhatatlannak tartottam a 2 bonsai csokor kihalásával 2 nagy kopasz folt keletkezett, a marsilea hol jobb hol rosszabb, úgy döntöttem picit felpimpelem. Tegnap jártunk GA-ban, többek között hoztam haza Acicularis 'mini'-t, Pogostemon helferit, és némi Pinnatifidát vérfrissítés gyanánt. Sajnos a bucék elmállottak, így eltávolítottam őket, és abba a néhány repedésbe Pinnatifidát tűzködtem, meglátjuk mit mutat majd. Az előtér "patch"-elésére acit meg néhány tő pogo-t használtam. Innentől aktívabban riktítom-redukálom a microsorumot, nem hagyom mégegyszer, hogy ilyen durván túlnőjjön és leárnyékolja a fél akváriumot. Leduktam 1-2 tropica kapszulát is, had legyen friss nafta a növényeknek.

A pH-m és KH-m nem annyira az igazi. (pH=6.2 KH=0-1) A KH miatt nagyon savanyít a CO2, így hiába a zöld DC, vissza kell vennem a gázból, vagy a másik megoldás a GH+ cseréje GH/KH+ra a jövőben. A nano-ban ahol ugyanaz a víz van CO2 beoldás nélkül gyönyörű 6.8-as pH van. Néhány friss kép rögtön a karbi/ültetés után:

50915492371_54305a42a2_b.jpgDSC_0525 by Laurentinus, on Flickr
50915623232_7cacb4d41f_b.jpgDSC_0534 by Laurentinus, on Flickr
50915622942_0f12a6bdee_b.jpgDSC_0536 by Laurentinus, on Flickr
50914807903_84d9faf6e9_b.jpgDSC_0540 by Laurentinus, on Flickr
50915491111_2ff1535516_b.jpgDSC_0545 by Laurentinus, on Flickr

Köszi, hogy benéztél!
 
Valamiért az előtérben egy világosabb homokos betétet vizionálnék erre a sűrű telepítésre. Valószínűleg az eleve nagyon magas aljzat miatt is érzem így. De egy 2 perces ps megmutatja kb mire gondolok.
A talajt elől le lehetne szívni homok hátrafele emelkedne kicsit és a növényekkel vagy apró dekorokkal törnéd meg a dekorhomok vonalát.


1612638431385.png
 
Nincs ekkora mélység, amit csináltál. Lefolyna a homok akkora lenne az emelkedés. Csalóka az üveg, van egy kêp korábban amiben leesett az állam mennyire nincs mêlysége az akváriumnak
 
Valamiért az előtérben egy világosabb homokos betétet vizionálnék erre a sűrű telepítésre. Valószínűleg az eleve nagyon magas aljzat miatt is érzem így. De egy 2 perces ps megmutatja kb mire gondolok.
A talajt elől le lehetne szívni homok hátrafele emelkedne kicsit és a növényekkel vagy apró dekorokkal törnéd meg a dekorhomok vonalát.


View attachment 101496

Tényleg baromi jól nézne ki! Sajnos igaza van Bálintnak, az front szakasz extra vékony, a bal szikla előtt kb 2-3cm mindössze...Ugyanakkor gondolkodóba estem ennek a kivitelezésén valamilyen módon...Köszi!!
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! [8 hónapos update]

Szép nagyon minden, újra felívelő ágban vagyunk úgy érzem, gyönyörű teltek a színek, egészségesek a növények, némi szőr alga jelen van az üvegen, és a vízfelszínhez közeli stemek hajtásain, de ennyivel még meg tudok békélni.
Aci mini, stauro káposztáim, pinnatifidák szépen megtelepedtek és gyorsan fejlődésnek indultak, így az előtér is újra szívderítőbb látvány. Második vízcsere történt az új GH/KH+-al, próbálom kompenzálni a CO2 savanyítást a vízben. Értelemszerűen még 1-2 hét mire beáll valami stabilabb változás KH ügyben felfelé. Naponta adagolom továbbra is a Tropica spec.-et, így nagyjából 2x-en túladagolva a gyári ajánlást. Ma megejtettem egy nyírást, csövezés és üveg ki-befolyó pucolást, atomizer membrán cserét. Sajnos amikor végeztem vettem észre, hogy ereszt a csövezés és áll a bútorban a víz a szűrő alatt, mint kiderül elöregedett a szűrőcső, bekeményedett és eresztett az inline hollandernél. Egy új cső elem úgy tűnik orvosolta.

Előtte:

50967335642_b542b4b4d9_b.jpgDSC_0565 by Laurentinus, on Flickr


Utána:

50967228226_63bd75e73f_b.jpgDSC_0578 by Laurentinus, on Flickr
50966524313_029ff1b552_b.jpgDSC_0585 by Laurentinus, on Flickr

Sajnos nem szép látvány sosem az utána, de szükséges rossz, és egy hét alatt lenövik. (max)
Köszi, hogy belestél. 👆 :)
 
Nagyon egy vonal a stemek nyírása. Nem akarsz valami formát belevinni? Illetve nyírás után én vissza szoktam ültetni a lehető legtöbb csúcshajtást, így azonnal jól néz ki. Cserébe kicsit több vele a munka, meg egy picivel alacsonyabbra kell nyírni.
 
Teljesen igazad van, sz@rul néz ki a nyírás, én is dombosabbra-ívesebbre szerettem volna, de sok volt a tennivaló még, majd legközelebb. Irtó kevés a hely, élőben látnád, mennyire korlátozott a mozgásod, nehéz odaférni ollóval, illetve olyan beton sűrű a dzsungel hogy semmi értelme vissza dugdosni - mivel nem is tudod hová annyira sűrű.

Szerk.: JA, és tükröződik pontosan arra a hátsó sávra a twinstar fénye ahol nyírok, így csomószor vakon vagdosok, ha felülről nézem... 😖
 
Sziasztok! [~9+ hónapos update]

Az akvárium csendben üzemel, rendesen túlnőtt, a visszaesett flow miatt és a szűrő vélhető elkoszolódása miatt is a vízfelszín közelében erős fonalalgásodás alakult ki a stem csokrokban és a microsorumon/pinnatifidán.
Egy hete kapott egy második durvább nyírást, mindent visszavettem kb fele akkorára hátul, a jobb első sarokból kiszedtem a ludwigiát és 2-3 szál levágott wallichi fejet dugtam le kísérletezés céljából. Az elmúlt 1 hónapban 2 mini fissi nyírás is történt, agresszívan növekszik; ezáltan árnyékolja az alsó részt. Baromi jó, ahogy a levágott részek ellebegnek, nem mindent tudok azonnal kiporszívózni, megtelepszik 1-1 szál a Fuji köveken, fán, itt ott, és kis apró fissidens bokrocskák nőnek mindenhol az akvában, nagyon szeretem. Majd rakok fel néhány fotót, ha van rá igény.

Előző héten kapott egy friss ganritúra előszűrő szivacsot és perlont és egy átöblítést a szűrő, illetve visszadimmeltem kb 20%ot a fényből, így szinte teljesen visszaszorult az alga, a mai karbi emiatt főleg az üveg ki-be folyók pucolásáról szólt.
Egy kis side-note nekem: Egyre többet állítódik el a reduktorom, kb 160BPM-ről az elmúlt néhány hétben ismét visszaesett kb 80BPM-re a rendszer, meg is jelent egy vaskos adag ecset a kifolyó környékén. Várhatóan ennek öreg reduktornak ez lesz az utolsó akvája amit meghajt, ezután nyugdíjba megy tartaléknak. Még a GA-ban vettem kb 2012-ben :) Illetve körvonalazódik lassan ennek a scape-nek a vége is, elköltözöm nyáron a tervek szerint, addig él a dolog, utána remélhetőleg minél hamarabb valami új dolgot fogok építeni bele.

51010606940_0c7bc9c3b4_b.jpgDSC_0003 by Laurentinus, on Flickr
51010606675_38297dda83_b.jpgDSC_0009 by Laurentinus, on Flickr
51079885027_026c9128c0_b.jpgDSC_0011 by Laurentinus, on Flickr

Köszi, hogy benéztél! :)
 
Back
Oldal tetejére