• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60P - Operation: lockdown

Sziasztok!

Hétfőn munka után besiettünk GA-ba díszhalakért. Kis tanakodás után Zöld neonokra esett a választásunk. 25db került belőlük az akvába. Normális fotót egyelőre még nem volt időm se szerencsém lőni, mobillal próbáltam meg valamit most a napló kedvéért.
A héten elkezdtem finoman (egyelőre csak 1 pumpa) Nitrogént is adagolni. 1-2 hét és indítom az Iron-t is szerintem.

Fontos kérdés: Egészen értetlenül állok azelőtt, hogy mi az istenért mállik el nálam anubias és buce is egyaránt. És kizárólag ezek az apró levelű fajok, és ezek közül is teljesen random, hogy melyik. Tovább megyek @csokemarcell barátomnál is ugyanez a folyamat lejátszódott, a pici petite-k meg bonsai anubiasok elolvadtak rövid idő alatt full high-tech körülmények között. Mi okozza ezt? Az akvába installált új anubiasok közül 1 tő azonnal megadta magát, 3 nap alatt kocsonyásra olvadt. A többi egyelőre rendben van.

View attachment 93762IMG_2352 by Laurentinus, on Flickr
View attachment 93763IMG_2349 by Laurentinus, on Flickr

(Igen bal oldalt kicsit kijött az a 2 tő anubias, vissza fogom tömködni)

Köszi, hogy benéztél!
Zselések voltak?
A Buce és Anubias is baromi hisztisek tudnak lenni. Sokszor nem sikerül akklimatizálódniuk.
Próba-szerencse...
Sőt, nálam néhány egy sima újra berendezésnél is elmállott....annyira rosszul viselik a környezetváltozást.
Ha a rizómája ép, akkor még életben marad.
 
Sziasztok!

Hétfőn munka után besiettünk GA-ba díszhalakért. Kis tanakodás után Zöld neonokra esett a választásunk. 25db került belőlük az akvába. Normális fotót egyelőre még nem volt időm se szerencsém lőni, mobillal próbáltam meg valamit most a napló kedvéért.
A héten elkezdtem finoman (egyelőre csak 1 pumpa) Nitrogént is adagolni. 1-2 hét és indítom az Iron-t is szerintem.

Fontos kérdés: Egészen értetlenül állok azelőtt, hogy mi az istenért mállik el nálam anubias és buce is egyaránt. És kizárólag ezek az apró levelű fajok, és ezek közül is teljesen random, hogy melyik. Tovább megyek @csokemarcell barátomnál is ugyanez a folyamat lejátszódott, a pici petite-k meg bonsai anubiasok elolvadtak rövid idő alatt full high-tech körülmények között. Mi okozza ezt? Az akvába installált új anubiasok közül 1 tő azonnal megadta magát, 3 nap alatt kocsonyásra olvadt. A többi egyelőre rendben van.

View attachment 93762IMG_2352 by Laurentinus, on Flickr
View attachment 93763IMG_2349 by Laurentinus, on Flickr

(Igen bal oldalt kicsit kijött az a 2 tő anubias, vissza fogom tömködni)

Köszi, hogy benéztél!

100% os valaszom nincs az aunbiasra, de nalam azok olvadnak amik direkt fenyben es magasan vannak. Ebbol arra kovetkeztettem, hogy mivel arnyekot alapvetoen kedvelo noveny, lehet tul sok neki a feny. foleg high energy akvariumban. Persze siman lehet sokk is nem birja a nagy valtast a vizparameterekben.

Nagyon klasszul alakul az akvarium. Csak igy tovabb ;)
 
Zselések voltak?

Az az érdekes, hogy a bucék zselések, anubiasok cserepesek voltak, tehát még erre sem tudom fogni hirtelen. Én nekem az a teóriám, ami lehet hogy nem igaz, hogy egyszerűen ezek a nagyon apró levelű- kompakt változatok már sokkal kényesebbek, és kevésbé ellenállóak mint az eredeti fajok. Egy barteri, heterophylla, gracilis, stb elpusztíthatatlanok voltak régen, csapvízben, 0 táppal, T8 csövekkel, ezelőtt 10 évvel.

lehet tul sok neki a feny.

Az a durva, hogy nálam egy low-tech kockában is ugyanilyen random arányban mállott el pár tő. A mostani kiment egyed a nagyban pedig a legalsó volt ironikusan a fénytől legtávolabb.
Nagyon klasszul alakul az akvarium. Csak igy tovabb ;)

Köszönöm, igyekszem :)
 
Az az érdekes, hogy a bucék zselések, anubiasok cserepesek voltak, tehát még erre sem tudom fogni hirtelen. Én nekem az a teóriám, ami lehet hogy nem igaz, hogy egyszerűen ezek a nagyon apró levelű- kompakt változatok már sokkal kényesebbek, és kevésbé ellenállóak mint az eredeti fajok. Egy barteri, heterophylla, gracilis, stb elpusztíthatatlanok voltak régen, csapvízben, 0 táppal, T8 csövekkel, ezelőtt 10 évvel.



Az a durva, hogy nálam egy low-tech kockában is ugyanilyen random arányban mállott el pár tő. A mostani kiment egyed a nagyban pedig a legalsó volt ironikusan a fénytől legtávolabb.


Köszönöm, igyekszem :)
Akkor szimplán a környezetváltozás. Mondom, nálam random, egy sima újra berendezésnél mállottak...
 
Na, hogy viselik magukat a legutóbb frissen beültetett növénykék?
Ha megint olvadozni kezdtek, tényleg ugorj át, nálam golyóálló low-tech előnevelésből válogathatsz a következő kísérletedhez.;)
 
Szia! Nálam 5-ből 3 elolvadt hasonló technikánál a maradék kettőt lejjebb helyeztem félárnyékba azóta hozza az új leveleket.
 
A furcsa az, hogy Lócinál most Anubiasok és Bucék közül kb semmi nem akar megmaradni, legyen az zselés, cserepes, vagy már submers növény, de majd ő leírja részletesebben, most mi a helyzet. Korábban én is tapasztaltam ezt Anubiasoknál, igaz nálam a submersen szerzettek végül mind megmaradtak. Bucékkal viszont sosem volt ilyen gondom. Jövő hónap vége felé úgyis ritkítani fogom a sajátjaimat, majd kerül belőlük ide, viszont ha azok sem fognak megmaradni, akkor már tényleg nem tudom mit lehetne tenni, mert ennél egyformább körülményekből nem fog tudni beszerezni.
 
A neonok mennyire ugrálnak, nálam a kalászhalak kiugráltak :(

Eddig semennyire, ha jól vettem észre. :)

Ugyanúgy át kell előbb alakulnia submers életmódra, mint a zseléseknek, ami gyakran nem sikerül... :-(

Értem, ja azóta mondták többen is, hogy gyakorlatilag megszűnt már a submers nevelés. Szerintem picit nonszensz amúgy 2-3000Ft/ kosár esetében, hogy 80%os a mortalitás. Ezzel kellen kezdeni valamit. És tényleg csak ezekkel a 'delicate' pici variánsokkal volt mindig is probléma, az eredeti fajokkal, akár sima nana-val sosem.

Na, hogy viselik magukat a legutóbb frissen beültetett növénykék?

Sz@rul... Kiment eddig a 80%-a. Köszönöm, kedves vagy, ha bemegyek a városba (ami mostanában igen ritka) akkor igyekszem hozzád is eljutni majd. :)

Napló bejegyzés hamarosan...
 
Eddig semennyire, ha jól vettem észre. :)



Értem, ja azóta mondták többen is, hogy gyakorlatilag megszűnt már a submers nevelés. Szerintem picit nonszensz amúgy 2-3000Ft/ kosár esetében, hogy 80%os a mortalitás. Ezzel kellen kezdeni valamit. És tényleg csak ezekkel a 'delicate' pici variánsokkal volt mindig is probléma, az eredeti fajokkal, akár sima nana-val sosem.



Sz@rul... Kiment eddig a 80%-a. Köszönöm, kedves vagy, ha bemegyek a városba (ami mostanában igen ritka) akkor igyekszem hozzád is eljutni majd. :)

Napló bejegyzés hamarosan...
Bp-n merre laksz? Buce-ban lehet tudok segiteni
 
Bp-n merre laksz? Buce-ban lehet tudok segiteni

Nem Bp-n lakom, Budajenőn :) (nyugatra egy 20-30km) Kedvesek vagytok, hogy ennyien felajánljátok. :giggle:
Valakinek a segítségét majd igénybe fogom venni, boltival most egy darabig nem próbálkozok újra szerintem.

mini needle leaf bucék tök jól megindultak a nevelő üvegben. Mèg azok is amik baromi rossz állapotban érkeztek.

Nem értem én sem. nem tudom mi okozhatja, high-tech környezet, táp van, Co2 beoldás van, fény van, RO víz is adott, minden más növény hibátlanul van köszönik. A gyökérnyírás amit @mmccannon mondott valószínűleg szintén szerepet játszik, de ugye kimentek @Luigi13 -ék féle különleges bucék is amikhez nem nyúltam gyökér ügyileg. Valami alvilági rontás mérgezi a bucéim/anubiasaim. :unsure:o_O
 
Nem Bp-n lakom, Budajenőn :) (nyugatra egy 20-30km) Kedvesek vagytok, hogy ennyien felajánljátok. :giggle:
Valakinek a segítségét majd igénybe fogom venni, boltival most egy darabig nem próbálkozok újra szerintem.



Nem értem én sem. nem tudom mi okozhatja, high-tech környezet, táp van, Co2 beoldás van, fény van, RO víz is adott, minden más növény hibátlanul van köszönik. A gyökérnyírás amit @mmccannon mondott valószínűleg szintén szerepet játszik, de ugye kimentek @Luigi13 -ék féle különleges bucék is amikhez nem nyúltam gyökér ügyileg. Valami alvilági rontás mérgezi a bucéim/anubiasaim. :unsure:o_O
Próbáltam visszakeresni, de lehet, hogy meg kellene pucolnom a szemüvegemet. 🤓
Szóval, milyenek a vízparamétereid?
 
Nem Bp-n lakom, Budajenőn :) (nyugatra egy 20-30km) Kedvesek vagytok, hogy ennyien felajánljátok. :giggle:
Valakinek a segítségét majd igénybe fogom venni, boltival most egy darabig nem próbálkozok újra szerintem.



Nem értem én sem. nem tudom mi okozhatja, high-tech környezet, táp van, Co2 beoldás van, fény van, RO víz is adott, minden más növény hibátlanul van köszönik. A gyökérnyírás amit @mmccannon mondott valószínűleg szintén szerepet játszik, de ugye kimentek @Luigi13 -ék féle különleges bucék is amikhez nem nyúltam gyökér ügyileg. Valami alvilági rontás mérgezi a bucéim/anubiasaim. :unsure:o_O
Nem feladni! Ha jarsz a belvarosban @tsokee forumtarsek fele, es ha ok nem banjak, akkor vasarnap hagyok naluk egy jokora adag bucet, csak el kell menned erte.
 
Back
Oldal tetejére