• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60P - Operation: lockdown

Hát nem vártam sokat, ma korábban végeztem a munkával, így bementem a GA-ba. Érkezett 8(+2) Amano, 5db Oto, 2db Sziámi algaevő. Szoktatás után bekerültek, rövidesen neki is láttak a takarításnak.
Vettem még 1-2 apróságot, így most már azt hiszem valóban nem hiányzik semmi.

Szerk.: Vízparaméterek: TDS 165 KH:1 GH: 7

View attachment 93358IMG_2193 by Laurentinus, on Flickr
View attachment 93359IMG_2207 by Laurentinus, on Flickr

Folyt. köv!
:ROFLMAO: Ugyan. Mindig hiányzik valami. ha más nem akkor a következő projekthez.
 
Sziasztok [Late night post]

Mennek a 3 napos vízcserék, ma pont volt 1 eszközölve. A kis állatkák nagyon szép rendet tettek már 2 nap alatt is. A diatom 90%-a eltűnt. Ludwigia már borult előre, szóval megvágtam.
Sajnos a bucék mind elmálltak, továbbá a bonsaiok fele is kiment, itt elkezdtem gyanakodni, mint kiderült lejártak rég az ADA tápok amiket eddig locsoltam. (Régről voltak meg, kb 1,5-2 évesek, még el akartam őket használni)
Szóval asap lecseréltem őket, és megbontottam az újakat. Világítást visszaállítottam az eredeti erősségre. (+15% az előzőhöz fokozathoz képest) A bonsai nagy szerelmem, mindenképpen szeretném pótolni minél hamarabb őket. A blyxák is fosul néznek ki sajnos, de még adot nekik időt természetesen, kényes 1 növény. Minden egyéb szerintem rendben van, rendszeresen csipkedek ki a microsorumokból nagy leveleket, kisebbítem őket.

50066672031_25665330be_b.jpgDSC_0200 by Laurentinus, on Flickr
50066931032_c857e9be20_b.jpgDSC_0197 by Laurentinus, on Flickr
50066671756_3448578a7b_b.jpgDSC_0207 by Laurentinus, on Flickr
50066930382_b688c43e18_b.jpgDSC_0228 by Laurentinus, on Flickr
50066671481_aa0361df8d_b.jpgDSC_0230 by Laurentinus, on Flickr

Köszi, hogy benéztél!
 
Sziasztok!

Akadt egy kis probléma. A DC folyadék 1-2 nap leforgása alatt zöldes-kék, de inkább csak világos kék színűre változott, egész nap, nap végén CO2 kapcsolásnál is.
Leellenőriztem mindent, nincs eresztés, a beoldott gáz sebessége változatlan 1BPS, KH=1 GH=6 mint eddig mindig. Szétszedtem az inline-t arra gyanakodva, hogy biofilmes a kerámia. Nagyon minimális kis elszíneződés volt a felület alsó 50%-án, ettől még kitakarítottam fehérítős oldatban, újra hó fehér volt, visszaszereltem.

Ma hazaérek, a DC csont világoskék még mindig, semmi változás. Újra rámértem mindenre, szintén semmi változás paraméterekben. Cseréltem egy DC folyadékot hátha, megemeltem a BPS-t majd 2-re,és lejjebb tettem a lily-t. Venni szeretnék egy csere kerámiát, hogy ameddig a másik tisztul addig azonnal bepattinthassam a tisztát és üzemelhessen tovább a rendszer a jövőben.

Valakinek bármi ötlet mi az élet történik? Megnövekedett CO2 igény? Elöregedett reagens? Sz@r lett hirtelen az inline?...

Köszönöm a segítséget.
 
Sziasztok!

Akadt egy kis probléma. A DC folyadék 1-2 nap leforgása alatt zöldes-kék, de inkább csak világos kék színűre változott, egész nap, nap végén CO2 kapcsolásnál is.
Leellenőriztem mindent, nincs eresztés, a beoldott gáz sebessége változatlan 1BPS, KH=1 GH=6 mint eddig mindig. Szétszedtem az inline-t arra gyanakodva, hogy biofilmes a kerámia. Nagyon minimális kis elszíneződés volt a felület alsó 50%-án, ettől még kitakarítottam fehérítős oldatban, újra hó fehér volt, visszaszereltem.

Ma hazaérek, a DC csont világoskék még mindig, semmi változás. Újra rámértem mindenre, szintén semmi változás paraméterekben. Cseréltem egy DC folyadékot hátha, megemeltem a BPS-t majd 2-re,és lejjebb tettem a lily-t. Venni szeretnék egy csere kerámiát, hogy ameddig a másik tisztul addig azonnal bepattinthassam a tisztát és üzemelhessen tovább a rendszer a jövőben.
Valakinek bármi ötlet mi az élet történik? Megnövekedett CO2 igény? Elöregedett reagens? Sz@r lett hirtelen az inline?...

Köszönöm a segítséget.
A én tapasztalatom a reagensel, de ez markátől fűgg. Vagy nem változik semmit, vagy majd hogy szintelené válik. Nálam ez a 2 reakció, ami azt jelzi, hogy már nem jó a reagens. PH mérőve, ezt le tudod ellenőrizni.
 
Sziasztok!

Akadt egy kis probléma. A DC folyadék 1-2 nap leforgása alatt zöldes-kék, de inkább csak világos kék színűre változott, egész nap, nap végén CO2 kapcsolásnál is.
Leellenőriztem mindent, nincs eresztés, a beoldott gáz sebessége változatlan 1BPS, KH=1 GH=6 mint eddig mindig. Szétszedtem az inline-t arra gyanakodva, hogy biofilmes a kerámia. Nagyon minimális kis elszíneződés volt a felület alsó 50%-án, ettől még kitakarítottam fehérítős oldatban, újra hó fehér volt, visszaszereltem.

Ma hazaérek, a DC csont világoskék még mindig, semmi változás. Újra rámértem mindenre, szintén semmi változás paraméterekben. Cseréltem egy DC folyadékot hátha, megemeltem a BPS-t majd 2-re,és lejjebb tettem a lily-t. Venni szeretnék egy csere kerámiát, hogy ameddig a másik tisztul addig azonnal bepattinthassam a tisztát és üzemelhessen tovább a rendszer a jövőben.

Valakinek bármi ötlet mi az élet történik? Megnövekedett CO2 igény? Elöregedett reagens? Sz@r lett hirtelen az inline?...

Köszönöm a segítséget.
Szerintem a reagensnek lejárt a szavideje.
Ha netán Kispest felé vezet utad, ugorj be és adok reagenst. :)
 
Szerintem a reagensnek lejárt a szavideje.
Ha netán Kispest felé vezet utad, ugorj be és adok reagenst. :)
Köszi, arrafelé mostanában nem megyek sajna, de majd rendelek szerintem GA-bol. Bár fura mert néhány hónapja vettem, nem szabadna lejárnia ennyi idő alatt.
 
Na, ma hazaértem, zöld a DC. Ugyan távol sem lime zöld, de legalább nem is kék. Gondoltam, hogy előfordulhat, hogy megsokszorozódott a növény tömeg, és ami pl az első 1-2 héten elég volt, az mára már kevés lehet?...

Szerk: Már világos zöld a DC, viszont a BPS már inkább 2-2.5ös érték. Érdekes.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! [1 hónapos update]

A héten érkezett a GA-ból 1-2 anubias bonsai/petite illetve egy Rotala bonsai pótlás doboz. Remélem, hogy ez az adag már megmarad rendesen.
A sziklák közötti résekbe kerültek az anubiasok, sajnos ez alkalommal valamiért a bucék nem üzemeltek nálam, eddig még sosem volt ilyen problémám.
A következő héten elkezdek finoman Nitrogént adagolni, illetve lassan szerintem Iron-nal is megkínálom a rendszert. Elég komoly és hosszú hetet zártam mai nappal, így sajnos a díszhalak késnek egy picikét.
Vízparaméterek változatlanok, megnövelt BPS szám óta újra világos zöld a DC.

By the way; zseni a Dennerle alga/vízkő tisztító fémszálas szivacsa, ajánlom bátran mindenkinek.

50101652771_2531ef98a0_b.jpgDSC_0253 by Laurentinus, on Flickr
50101878552_7d377ed756_b.jpgDSC_0252 by Laurentinus, on Flickr
50101070348_ffe0f82f6b_b.jpgDSC_0244 by Laurentinus, on Flickr

Legközelebb remélem, hogy már a díszhal csapattal jelentkezem,
Köszi, hogy benéztél!
 
U.i.: Most ez a tropicás bonsai doboz őrülten begyökeresedve érkezett, azért sikerült nem túl szépre ez a bal sarok ültetés.
 
Viszont legalább nem kell izgulnod, hogy meggyökeresedik-e nálad?:giggle:

A másik dobozka közel sem volt ennyire erős gyökérzettel ellátva indításkor, de legyökeresedett, meg is indult, majd totál a semmiből kb 2 hét után elolvadt 3 szálat kivéve. Ugyanez a Bucékkal is. Többiek rendben.
 
Sziasztok!

Hétfőn munka után besiettünk GA-ba díszhalakért. Kis tanakodás után Zöld neonokra esett a választásunk. 25db került belőlük az akvába. Normális fotót egyelőre még nem volt időm se szerencsém lőni, mobillal próbáltam meg valamit most a napló kedvéért.
A héten elkezdtem finoman (egyelőre csak 1 pumpa) Nitrogént is adagolni. 1-2 hét és indítom az Iron-t is szerintem.

Fontos kérdés: Egészen értetlenül állok azelőtt, hogy mi az istenért mállik el nálam anubias és buce is egyaránt. És kizárólag ezek az apró levelű fajok, és ezek közül is teljesen random, hogy melyik. Tovább megyek @csokemarcell barátomnál is ugyanez a folyamat lejátszódott, a pici petite-k meg bonsai anubiasok elolvadtak rövid idő alatt full high-tech körülmények között. Mi okozza ezt? Az akvába installált új anubiasok közül 1 tő azonnal megadta magát, 3 nap alatt kocsonyásra olvadt. A többi egyelőre rendben van.

50115594408_1b03cf8b19_b.jpgIMG_2352 by Laurentinus, on Flickr
50115594483_2b31d224d5_b.jpgIMG_2349 by Laurentinus, on Flickr

(Igen bal oldalt kicsit kijött az a 2 tő anubias, vissza fogom tömködni)

Köszi, hogy benéztél!
 
Back
Oldal tetejére