• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60P - Operation: lockdown

Nèzd meg a Fukada videót a GA csatornán. Fukada azt mondta nagyon találóan, hogy ha végig bemohásítasz egy fát az úgy néz ki, mint egy szőrös kéz.
Alapvetően kevés fát szeretnél használni az üvegben. Viszont az amit hasznàlsz, nagyon impozáns. Gyönyörű ívei vannak. Ha elrejted, nem marad semmi, csak a kövek. Használhatnál ilyen erővel egy plexi csövet is. Én sehol nem rejteném el a fát. Inkább természetes ferde törést alkalmaznék a végén és hagynám az íveket látszódni.
Elsőre tudom fura és zsigeri ellenkezést kiváltó a gondolat. Én is ugyan így éreztem, amikor először ezt tanácsolták nekem, de igazuk volt a kollégáknak.

Igen ebben igazad van, szép textúrája van, érdemes lehet meghagyni belőle. Hamarosan szárazon összerakom a végleges hs-t, és akkor ötletelünk mit hova és mennyit.
 
Igen ebben igazad van, szép textúrája van, érdemes lehet meghagyni belőle. Hamarosan szárazon összerakom a végleges hs-t, és akkor ötletelünk mit hova és mennyit.
Nekem nagyon tetszik, amit előzetesen csináltatok. Alapvetően az előtérben és kövekre csak minimálisan tennék növényeket, fára pedig szigorúan semmit, vagy csak annyira minimálisan, hogy csak jelzésértékű legyen.
amit érdemes lenne csinálni, hogy egy kis cserépbe iszonyatosan gyorsan növő növényt tenni az előtérbe ideiglenesen, hogy ne legyen alga probléma, amíg beáll az üveg.
 
Utoljára módosított:
Mirejutottál az RO kütyüvel? Sikerült beizzítani? Csordogál már az első adag vizecske?

Igen, járattam pár órát, jelenleg 10-12 TDS-t produkál, legyártottam az első adag vizet amit élesben fel is használtam a kis nano-ba. (visszasózva kb 150 TDS-re). Marci barátom tartott nekem gyorsalpalót videohívással, szóval gyorsan rájöttem a forszára a készüléknek. Ma beszereztem a 60 literes leendő RO vizes hordót és a szorító bilincseket is a cső szűkítésekhez. Szó szerint csak az üveg ki-be folyó hiányzik, minden standby-ban. Pontosabban várakozunk a villanyszerelőre aki egy konnektort húz be az akvárium bútor mellé, ha minden igaz hétfőn. (A folyosón nincs dugaljzat a közelben). Pünkösdkor kicsit pihenek Balatonon, aztán belecsapok a közepébe. 🙏 :)
 
RO tutorial by Marcell!;) Ja, kérem szépen, így könnyű!
Aztán legózz minden nap, hogy minél több látszódjon majd a fádból! Igaza van @Bálint Nagy -nak, hogy annyira szép a textúrája, vétek eltemetni.
 
Igen, járattam pár órát, jelenleg 10-12 TDS-t produkál, legyártottam az első adag vizet amit élesben fel is használtam a kis nano-ba. (visszasózva kb 150 TDS-re). Marci barátom tartott nekem gyorsalpalót videohívással, szóval gyorsan rájöttem a forszára a készüléknek. Ma beszereztem a 60 literes leendő RO vizes hordót és a szorító bilincseket is a cső szűkítésekhez. Szó szerint csak az üveg ki-be folyó hiányzik, minden standby-ban. Pontosabban várakozunk a villanyszerelőre aki egy konnektort húz be az akvárium bútor mellé, ha minden igaz hétfőn. (A folyosón nincs dugaljzat a közelben). Pünkösdkor kicsit pihenek Balatonon, aztán belecsapok a közepébe. 🙏 :)
Nyomásnövelő pumpát is vettél? Tudom nagy kiadás, én majd egy évig halogattam és utasítottam el arra hitkozva, hogy nincs is rá szükség. Ha megengedhetitek magatoknak, akkor must have. Régebben egy 20 literes kannát 4 óráig töltöttem. Most 60 litert csinálok ugyan annyi idő alatt (pedig még ki sem cseréltem a nagyobb membránta). Drága feleségem azóta is dícsérem, hogy megvettük. Nagyon hasznos kütyü.
 
Nyomásnövelő pumpát is vettél? Tudom nagy kiadás, én majd egy évig halogattam és utasítottam el arra hitkozva, hogy nincs is rá szükség. Ha megengedhetitek magatoknak, akkor must have. Régebben egy 20 literes kannát 4 óráig töltöttem. Most 60 litert csinálok ugyan annyi idő alatt (pedig még ki sem cseréltem a nagyobb membránta). Drága feleségem azóta is dícsérem, hogy megvettük. Nagyon hasznos kütyü.

Nem, azt most nem vettem. Nálam is kb 10 literes vödör 1,5 óra volt. Mivel nem kell eszetlen mennyiség, szerintem elegendő lesz pumpa nélkül is. Aztán majd meglátjuk, lehet, hogy később upgrade-elek, de már így is súlyos 6 számjegyű a projekt.
 
Nem, azt most nem vettem. Nálam is kb 10 literes vödör 1,5 óra volt. Mivel nem kell eszetlen mennyiség, szerintem elegendő lesz pumpa nélkül is. Aztán majd meglátjuk, lehet, hogy később upgrade-elek, de már így is súlyos 6 számjegyű a projekt.
Sajna ez ilyen. Nekem nagyon fontos volt az idő faktor, ezért döntöttem a pumpa mellett. Hosszú távon nagyon megéri.
 
Ma jött a villanyszerelő és kihúzta nekem az áramot a folyosóra. Nincs több fúrás-faragás, valamikor neki állok a száraz hs építésnek. A start itt toporzékol a küszöbön!... :cool::giggle: Találtam egy 90%os zsák ADA gravelt, szerintem fel fogom használni, zseniális színei vannak.
085184D9-98D5-4363-B2AE-52B66B57C95A.jpeg
 
Sziasztok!

Elkészült a HS, a mai hosszú nap után végül mégis belefogtunk barátnőmmel este 6 környékén, fél9-re meg is lett. A faf*sz kérdést elintéztem egy kis másik fa beépítésével, minimálisat alakítottam végül az egészen, leginkább a C variációhoz lett hasonló a leginkább. Természetesen a lefűrészelt részt orvosolni fogom. Fogadjátok szeretettel így szárazon;

49946320107_321e8c1e23_b.jpgDSC_0144 by Laurentinus, on Flickr
49946320417_3898b6e09b_b.jpgDSC_0137 by Laurentinus, on Flickr
49946030486_822358dec9_b.jpgDSC_0133 by Laurentinus, on Flickr
49946321227_a59b48386d_b.jpgDSC_0132 by Laurentinus, on Flickr
49945526878_db561231b5_b.jpgDSC_0149 by Laurentinus, on Flickr

Nagyon remélem, hogy jövő hétvégén be lesz ültetve, és végre útjára indul az akva. Kövér kis növény lista pihen az asztalomon.

Köszi, hogy benéztél!
 
Sziasztok, gyors helyzetjelentés;

Berendeltem kb. 12-13 növényfajt, jó kis diverz flóra lesz, mindenből egy falat. Sajnos kaptam a levelet, hogy jó néhány tételből nincsen, után kell rendelni, így a most vasárnapra tervezett indítás elcsúszik minimum következő hétvégére (remélem), de előfordulhat, hogy még picit későbbre. (Csak hétvégén van időm nekiállni) Ma már kínomban becsöveztem a rendszert, kábeleket kivezettem, már csak az üveg skimmer hiányzik. (Azért lóg a hátsó beszívó csonk - méretre vágásra vár)

Gyors kérdés: Hallott valaki már több utas időkapcsolóról? Ez alatt azt értem, hogy 1 dugaljzatot elfoglaló berendezés, több kimenettel, kvázi mint egy hosszabbító külön időprogramozható dugaljzatokkal. Remélem érthető.

49974186961_344bbcd934_b.jpgtech2 by Laurentinus, on Flickr
49974187011_4fef7406d1_b.jpgtech1 by Laurentinus, on Flickr

Köszi, hogy benéztél.
 
1 dugaljzatot elfoglaló berendezés, több kimenettel, kvázi mint egy hosszabbító külön időprogramozható dugaljzatokkal.
T-dugó jelleggel el sem tudom képzelni, csak így ahogy írtad is "hosszabbító külön időprogramozható dugaljzatokkal". Erre ITT egy példa, de ha ILYENEKET használsz egy normál elosztóhoz, az is egy lehetőség.
 
Sziasztok, gyors helyzetjelentés;

Berendeltem kb. 12-13 növényfajt, jó kis diverz flóra lesz, mindenből egy falat. Sajnos kaptam a levelet, hogy jó néhány tételből nincsen, után kell rendelni, így a most vasárnapra tervezett indítás elcsúszik minimum következő hétvégére (remélem), de előfordulhat, hogy még picit későbbre. (Csak hétvégén van időm nekiállni) Ma már kínomban becsöveztem a rendszert, kábeleket kivezettem, már csak az üveg skimmer hiányzik. (Azért lóg a hátsó beszívó csonk - méretre vágásra vár)

Gyors kérdés: Hallott valaki már több utas időkapcsolóról? Ez alatt azt értem, hogy 1 dugaljzatot elfoglaló berendezés, több kimenettel, kvázi mint egy hosszabbító külön időprogramozható dugaljzatokkal. Remélem érthető.

View attachment 92664tech2 by Laurentinus, on Flickr
View attachment 92665tech1 by Laurentinus, on Flickr

Köszi, hogy benéztél.
Igen. Én broadlinket használok. Két ilyenem van, meg egy pár egyes. Én nagyon meg vagyok elégedve vele. Telefonról, tabletről is működik.
 
Ideje volt. Már nagyon húztad nyúztad. Tudom hogy idő kell a koncepcióhoz és hogy végre összeáljon a dolog. De aki követ, az mind tűkön űl. Hajrá! 👍 ;)

Igen tudom, 1 hónapot állt minden előkészítve, sajnos elcsúszott a növényeken is a dolog, meg sok idő (meg pénz) volt összeszedegetni mindent amire szükségem volt.
Nem is nagyon a layout miatt, azért nem vagyok akkora mágus, hogy nekem hetekig kéne legóznom egy HS miatt. :) Technikai okokból volt szükség időre. De végre vége a várakozásnak, holnap jelentkezem.
 
Back
Oldal tetejére