• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60P - Operation: lockdown

loci1234

VIP kertész
Szervusztok,

Lassan 10 éve annak, hogy belebotlottam ebbe a fórumba, és megismerhettem ezt a fantasztikus közösséget és 'hobbit'. Aquascaping esetében nem is kedvelem a hobbi kifejezést- inkább szenvedélynek nevezném.
Kissebb nagyobb megszakításokkal, de mindig üzemeltettem egy kis vizet itthon, túl vagyok jónéhány naplózott és nem naplózott nano scape-en, sosem tudtam ekkora méretben igazán kibontakozni.
Konkrétan évek óta lógtak a tervek a levegőben, már tavaly nyáron is sláger volt a "most már tényleg neki kéne állni egy 60asnak". A végső lendítést talán @csokemarcell barátom 128-asának közös építése adta, amikor az asztalra csaptam, hogy elég volt, most nekiállok az anyagbeszerzésnek.
Sok minden érkezett, sok minden berendelésre vár még, de a legfontosabbak már itt/ úton vannak hozzám. GA-s bútor készülőben, szerintem nemsokára az is érkezik alá.
Igen sok layout és HS terv átment már a fejemen, ugyan nincs kizárva a seiryus-fás hardscape, de valami újat szeretnék ezúttal alkotni. A red moort unom, legutóbbi kirándulásunk alkalmával ezért egy egészen szép szürkés árnyalatú kiszáradt tölgyet szedtem, beleraktam Nektek az üvegbe, hogy ne legyen olyan üres. Erősen gondolkodom a Fuji köves HS-en, de azt nem tudom még hogy integrálom bele ezt a színű fát. Dobáljatok minél több ötletet, bármi különlegesre nyitott lehetek.

Nos, akkor a technikai adatok:
  • Üveg: Opti-white 60x30x36 65l
  • Világítás: Twinstar Light 600S
  • Szűrés: EHEIM 2273 (1050lph - full Seachem mátrix töltet)
  • CO2: nagynyomású rendszer inline atomizerrel beoldva
  • Tápozás: ADA
  • Talajrendszer: ADA
Növények és HS még egy nagy kérdőjel, van még némi időm ötletelni, ihletet gyűjteni. Néhány kedvcsináló fotó, természetesen még nem a végleges helyén;

49867236201_97623aaf35_b.jpgDSC_0063 by Laurentinus, on Flickr
49866699748_ae0d5cbf5f_b.jpgDSC_0067 by Laurentinus, on Flickr
49867235956_a0d81422f7_b.jpgDSC_0065 by Laurentinus, on Flickr
49867235381_c5849c8472_b.jpgDSC_0068 by Laurentinus, on Flickr49867236481_463c0fe71e_b.jpgDSC_0061 by Laurentinus, on Flickr

Köszi, hogy benéztél, nyugodtan írj ami az eszedbe jut!
 
Az akvarium hátlapját majd lefóliázod?
Gyepet tervezel vagy lesz benne apróbb kabicsos, ill.demorhomokos rész?
Ha ez a faág marad, akkor háromszöges elrendezésű lesz?
 
Az akvarium hátlapját majd lefóliázod?

Igen, vagy fólia, vagy karton méretre vágva és odaerősítve. Színben még nem vagyok biztos. Sárga a fal a folyosón ahol lesz, tehát kötelező a hátterezés.
Gyepet tervezel vagy lesz benne apróbb kabicsos, ill.demorhomokos rész?
Igen, ha lesz is előtér, minimális lesz, és hirtelen nagy szintemelkedéses HS-t szeretnék. Tényleg még nincsenek konkrétumok, de a magas HS az fix.
Ha ez a faág marad, akkor háromszöges elrendezésű lesz?
Igen, a fát ha fel is használom át lesz alakítva mert túl nagy és igyekszem majd a legszebb textúrájú részt mutatni. Balról oldali háromszög elrendezés játszik jelenleg.
 
Sziasztok,

Ma meghoztam a bútort (GA laminált 60x30x80) nagyon szép munka, valóban érdemes 1x beruházni egy ilyenre az üveg alá, így komplett az egész.
Hoztam többek között ~17kg Fuji követ, direkt jó sokat, hogy tudjak belőle legózni. Hoztam irreálisan sok Amazonia-t is biztos ami biztos...
Mindössze egy RO készülék, és néhány apróság (pl. üveg ki-befolyó) választ el a 100%-tól. Úgy remélem, hogy pár héten belül nekikezd a zakatolásnak az akvárium. Addig is nekiállok aktívan legózni itthon a vásárolt HS matériával, igyekszem nem elsietni semmit. Pár gagyi kép;

49883770322_81d720c8f6_b.jpgDSC_0071 by Laurentinus, on Flickr
49883465406_41bd9ba6ba_b.jpgDSC_0088 by Laurentinus, on Flickr
49882937293_29e371d347_b.jpgDSC_0096 by Laurentinus, on Flickr

Köszi, hogy benéztél!
 
Sziasztok,

Végre ma volt időm kicsit nekiállni a tervezésnek, és azt hiszem a nagyjáboli elképzelés pár órás mókolás után megszületett.
A fa bekerül mégis, nagyon jól mutat a kövekkel együtt. Esküszöm, hogy élőben az egész 2x olyan jól fest. Van A meg B opció, nekem egyelőre az A jobban tetszik.

A opció:
49905115116_3b74ae8035_b.jpgDSC_0113 by Laurentinus, on Flickr
49905415927_85004e427d_b.jpgDSC_0112 by Laurentinus, on Flickr
49905416327_71a1cd202d_b.jpgDSC_0110 by Laurentinus, on Flickr

B opció:
49905114691_ebfd8f0bf6_b.jpgDSC_0115 by Laurentinus, on Flickr
49905414597_1a4b1e2122_b.jpgDSC_0116 by Laurentinus, on Flickr

Segítséget is kaptam, nem szeretek méretre vagdosni... :rolleyes:
49905436687_54d4d5deb8_b.jpgDSC_0102 by Laurentinus, on Flickr

Köszi, hogy benéztél, várom a véleményeket. :)
 
Na ez is ideért. Egyelőre azt se tudom melyik feléhez beszéljek, de lassan meg fogom fejteni.

View attachment 92186
Hát ezzel sokan voltunk így. Kicsit lemaradtam az A B C dologról. Én tennék kővet a fa alá majd végig. Kicsit olyan érzésem volt az első képeknél, mintha a fának erekciója lenne. Persze ez nem baj, ha pl. ez a cél... Csak ebben az esetben tegyetek valami mohát a tövéhez, hogy egyértelmű legyen. :ROFLMAO:
 
Hát ezzel sokan voltunk így. Kicsit lemaradtam az A B C dologról. Én tennék kővet a fa alá majd végig. Kicsit olyan érzésem volt az első képeknél, mintha a fának erekciója lenne. Persze ez nem baj, ha pl. ez a cél... Csak ebben az esetben tegyetek valami mohát a tövéhez, hogy egyértelmű legyen. :ROFLMAO:

Ezt nem kellett volna... Nem tudom most már nem látni... 😖😢
 
Viccet félretéve. Tegyél a fa alá köveket. Nem baj, ha lesznek barlangok, de a vége alá tegyél egy támasztékot. :ROFLMAO: A fa végét pedig kicsit dolgozd meg. Törd le, vagy faragd meg, de ne legyen ilyen egyenes vágás. Úgy csináld, hogy a végének látszódnia kell.

És a legfontosabb! NE mohásítsd be! Max csak pár cm-t! Azt is csak olyan részein ahol te is elhinnéd, ha elképzeled, hogy a természet egy szeletkéje.
Nagyon jó amit kigondoltál (vagy amit én látok benne). Inkább legyen egy kicsit minimál, mint túl sok. Nekem ez ugrott be róla: Vidi
 
lol. Nem értem miért gondoltátok úgy, hogy oda ragasztok 1 pamacsot és viszlát, ez elég amatőr volna. Én fissidenssel gondoltam befuttatni a fa fő ágát ami majd kinyúlik. alatta árnyék tűrőbb növények pl. Valamennyire rugalmas lesz nyilván még nincs megépítve, hajlok afelé, hogy picit több helyet hagyok meg a növényeknek. (jobb oldalt átgyúrom kicsit). Sok fajjal fogok dolgozni ha minden igaz.
 
lol. Nem értem miért gondoltátok úgy, hogy oda ragasztok 1 pamacsot és viszlát, ez elég amatőr volna. Én fissidenssel gondoltam befuttatni a fa fő ágát ami majd kinyúlik. alatta árnyék tűrőbb növények pl. Valamennyire rugalmas lesz nyilván még nincs megépítve, hajlok afelé, hogy picit több helyet hagyok meg a növényeknek. (jobb oldalt átgyúrom kicsit). Sok fajjal fogok dolgozni ha minden igaz.
Nèzd meg a Fukada videót a GA csatornán. Fukada azt mondta nagyon találóan, hogy ha végig bemohásítasz egy fát az úgy néz ki, mint egy szőrös kéz.
Alapvetően kevés fát szeretnél használni az üvegben. Viszont az amit hasznàlsz, nagyon impozáns. Gyönyörű ívei vannak. Ha elrejted, nem marad semmi, csak a kövek. Használhatnál ilyen erővel egy plexi csövet is. Én sehol nem rejteném el a fát. Inkább természetes ferde törést alkalmaznék a végén és hagynám az íveket látszódni.
Elsőre tudom fura és zsigeri ellenkezést kiváltó a gondolat. Én is ugyan így éreztem, amikor először ezt tanácsolták nekem, de igazuk volt a kollégáknak.
 
Back
Oldal tetejére