• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60P - Operation: lockdown

Bálint Nagy

VIP kertész
Hát nem vártam sokat, ma korábban végeztem a munkával, így bementem a GA-ba. Érkezett 8(+2) Amano, 5db Oto, 2db Sziámi algaevő. Szoktatás után bekerültek, rövidesen neki is láttak a takarításnak.
Vettem még 1-2 apróságot, így most már azt hiszem valóban nem hiányzik semmi.

Szerk.: Vízparaméterek: TDS 165 KH:1 GH: 7

View attachment 93358IMG_2193 by Laurentinus, on Flickr
View attachment 93359IMG_2207 by Laurentinus, on Flickr

Folyt. köv!
:ROFLMAO: Ugyan. Mindig hiányzik valami. ha más nem akkor a következő projekthez.

loci1234

VIP kertész
Sziasztok [Late night post]

Mennek a 3 napos vízcserék, ma pont volt 1 eszközölve. A kis állatkák nagyon szép rendet tettek már 2 nap alatt is. A diatom 90%-a eltűnt. Ludwigia már borult előre, szóval megvágtam.
Sajnos a bucék mind elmálltak, továbbá a bonsaiok fele is kiment, itt elkezdtem gyanakodni, mint kiderült lejártak rég az ADA tápok amiket eddig locsoltam. (Régről voltak meg, kb 1,5-2 évesek, még el akartam őket használni)
Szóval asap lecseréltem őket, és megbontottam az újakat. Világítást visszaállítottam az eredeti erősségre. (+15% az előzőhöz fokozathoz képest) A bonsai nagy szerelmem, mindenképpen szeretném pótolni minél hamarabb őket. A blyxák is fosul néznek ki sajnos, de még adot nekik időt természetesen, kényes 1 növény. Minden egyéb szerintem rendben van, rendszeresen csipkedek ki a microsorumokból nagy leveleket, kisebbítem őket.

50066672031_25665330be_b.jpg DSC_0200 by Laurentinus, on Flickr
50066931032_c857e9be20_b.jpg DSC_0197 by Laurentinus, on Flickr
50066671756_3448578a7b_b.jpg DSC_0207 by Laurentinus, on Flickr
50066930382_b688c43e18_b.jpg DSC_0228 by Laurentinus, on Flickr
50066671481_aa0361df8d_b.jpg DSC_0230 by Laurentinus, on Flickr

Köszi, hogy benéztél!

loci1234

VIP kertész
Sziasztok!

Akadt egy kis probléma. A DC folyadék 1-2 nap leforgása alatt zöldes-kék, de inkább csak világos kék színűre változott, egész nap, nap végén CO2 kapcsolásnál is.
Leellenőriztem mindent, nincs eresztés, a beoldott gáz sebessége változatlan 1BPS, KH=1 GH=6 mint eddig mindig. Szétszedtem az inline-t arra gyanakodva, hogy biofilmes a kerámia. Nagyon minimális kis elszíneződés volt a felület alsó 50%-án, ettől még kitakarítottam fehérítős oldatban, újra hó fehér volt, visszaszereltem.

Ma hazaérek, a DC csont világoskék még mindig, semmi változás. Újra rámértem mindenre, szintén semmi változás paraméterekben. Cseréltem egy DC folyadékot hátha, megemeltem a BPS-t majd 2-re,és lejjebb tettem a lily-t. Venni szeretnék egy csere kerámiát, hogy ameddig a másik tisztul addig azonnal bepattinthassam a tisztát és üzemelhessen tovább a rendszer a jövőben.

Valakinek bármi ötlet mi az élet történik? Megnövekedett CO2 igény? Elöregedett reagens? Sz@r lett hirtelen az inline?...

Köszönöm a segítséget.

SMAdrián

Legenda
Sziasztok!

Akadt egy kis probléma. A DC folyadék 1-2 nap leforgása alatt zöldes-kék, de inkább csak világos kék színűre változott, egész nap, nap végén CO2 kapcsolásnál is.
Leellenőriztem mindent, nincs eresztés, a beoldott gáz sebessége változatlan 1BPS, KH=1 GH=6 mint eddig mindig. Szétszedtem az inline-t arra gyanakodva, hogy biofilmes a kerámia. Nagyon minimális kis elszíneződés volt a felület alsó 50%-án, ettől még kitakarítottam fehérítős oldatban, újra hó fehér volt, visszaszereltem.

Ma hazaérek, a DC csont világoskék még mindig, semmi változás. Újra rámértem mindenre, szintén semmi változás paraméterekben. Cseréltem egy DC folyadékot hátha, megemeltem a BPS-t majd 2-re,és lejjebb tettem a lily-t. Venni szeretnék egy csere kerámiát, hogy ameddig a másik tisztul addig azonnal bepattinthassam a tisztát és üzemelhessen tovább a rendszer a jövőben.
Valakinek bármi ötlet mi az élet történik? Megnövekedett CO2 igény? Elöregedett reagens? Sz@r lett hirtelen az inline?...

Köszönöm a segítséget.
A én tapasztalatom a reagensel, de ez markátől fűgg. Vagy nem változik semmit, vagy majd hogy szintelené válik. Nálam ez a 2 reakció, ami azt jelzi, hogy már nem jó a reagens. PH mérőve, ezt le tudod ellenőrizni.

SMAdrián

Legenda
Úgy hogy a kék szín, 7,7,5, fölött van, a majdnem színtelen, 4,5.,4.alatt van. Azért írtam, hogy egy ph mérő nagyobb pontoságal megmutatja a értékekhez, ha ez a 2 szín hoszadalmasabb ideig tartós marad.

mmccannon

Legenda
Sziasztok!

Köszönöm a segítséget.
Szerintem a reagensnek lejárt a szavideje.
Ha netán Kispest felé vezet utad, ugorj be és adok reagenst. :)

Oldal tetejére