• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60l kocka

Az egyik csomónyi mohában kezd a fonálalga-helyzet tarthatatlanná válni - nem merem lekarbózni mert abban dekkolnak a kis garnélák is... gondolkodom a megoldáson, lehet beszerzek 3-4 amanot, csökkentek kicsit a halkaján is...

Meg elgondolkodtam egy zselés co2-n - nem akarok nagynyomásúba még beruházni, próbálgatni ez is elég lenne. Az ötlet az hogy éjszakára leszedem a flakont, beteszem a hűtőbe, reggel pedig visszateszem - mire a villany is bekapcsol felmelegszik annyira hogy beindul a CO2 gyártás, így pocsékba se menne éjszaka.
Amano jó ötlet! Zselé szerintem teljesen felesleges, víz, élesztő, cukor és kész. A hűtős megoldás majd érdekel, hogy mennyire vált be. :)
 
Amano jó ötlet! Zselé szerintem teljesen felesleges, víz, élesztő, cukor és kész. A hűtős megoldás majd érdekel, hogy mennyire vált be. :)

A diffúzort, csöveket, szelepet, ilyen apróságokat úgyis meg kell venni mindegyikhez, akkor meg már azt az 1-2 ezer ft-ot megéri nekem hogy kicsit esztétikusabb legyen és tisztább, egyszerűbb. De még meggondolom.
Ha már itt járok, teszek be egy teljes képet is... kicsit megszaladt az ecsetalga is 1-2 növényen, Helferik viszont egészen beindultak, tegnap nyírtam is belőle kicsit. Mohát is lehetne fazonírozni.
IMG-1227.JPG
 
A diffúzort, csöveket, szelepet, ilyen apróságokat úgyis meg kell venni mindegyikhez, akkor meg már azt az 1-2 ezer ft-ot megéri nekem hogy kicsit esztétikusabb legyen és tisztább, egyszerűbb. De még meggondolom.
Ha már itt járok, teszek be egy teljes képet is... kicsit megszaladt az ecsetalga is 1-2 növényen, Helferik viszont egészen beindultak, tegnap nyírtam is belőle kicsit. Mohát is lehetne fazonírozni.
View attachment 57390
A zselé, meg annak a főzögetése egy teljesen felesleges lépés a CO2 rendszerhez. 800g kristálycukor, 10g budafoki élesztő meg 5 liter víz 24/7-es üzemmódban elment nekem több mint 3 hétig. :)
 
Az egyik csomónyi mohában kezd a fonálalga-helyzet tarthatatlanná válni - nem merem lekarbózni mert abban dekkolnak a kis garnélák is... gondolkodom a megoldáson, lehet beszerzek 3-4 amanot, csökkentek kicsit a halkaján is...

Meg elgondolkodtam egy zselés co2-n - nem akarok nagynyomásúba még beruházni, próbálgatni ez is elég lenne. Az ötlet az hogy éjszakára leszedem a flakont, beteszem a hűtőbe, reggel pedig visszateszem - mire a villany is bekapcsol felmelegszik annyira hogy beindul a CO2 gyártás, így pocsékba se menne éjszaka.
Ne tarts a nagynyomastol, bar a zseles sem rossz. A lenyeg, hogy a co2-t nagyon stabilan kell beallitani, akar zseles, akar nagynyomasu. Tehat csak ugy probalgasd, hogy beallitod a stabil mukodest, es az ugy menjen mint a safhauzen. Ha hol ennyit, hol annyit kap, meg most egy kicsit nem, de majd holnap tobbet, hatalmas kaoszt fog okozni, es csak annyit tudsz majd leszurni belole, hogy nem kell co2 mert csak szenvedes. Pedig nem az.
 
Ne tarts a nagynyomastol, bar a zseles sem rossz. A lenyeg, hogy a co2-t nagyon stabilan kell beallitani, akar zseles, akar nagynyomasu. Tehat csak ugy probalgasd, hogy beallitod a stabil mukodest, es az ugy menjen mint a safhauzen. Ha hol ennyit, hol annyit kap, meg most egy kicsit nem, de majd holnap tobbet, hatalmas kaoszt fog okozni, es csak annyit tudsz majd leszurni belole, hogy nem kell co2 mert csak szenvedes. Pedig nem az.

Köszi, észben tartom. Még elgondolkodom rajta, egyelőre tetszik ez a lassú, kis karbantartás-igényű low-tech, de szeretném egyszer kipróbálni mit csinálna a co2 vele
 
Köszi, észben tartom. Még elgondolkodom rajta, egyelőre tetszik ez a lassú, kis karbantartás-igényű low-tech, de szeretném egyszer kipróbálni mit csinálna a co2 vele
Ha stabil es hatekony beoldast tudsz beallitani, akkor annyit valtozna a helyzet, hogy hetente kinonenek a novenyek az akvariumbol.
 
Update:
A mohát megnyírtam kicsit, kiszedtem a fonalalga nagy részét.
A növendék garnélák nőnek mint a gomba, már szépen előjönnek a mohából - kb 15-20db lehet (15öt már sikerült összeszámolni egyszer).
Szűrő elkezdett kicsit zörögni, és a csőből barna cuccot köpködni az akváriumba - ideje kitakarítani.

CO2: megjöttek a csetreszek hozzá Alitól, még gondolkodom hogy milyen megoldás legyen.

Amúgy könnyen lehet szét kell majd szednem pár hónap múlva költözés miatt...
 
Szűrőtakarítás megvolt, sikerült eltörni a lily-t közben :( - viszont a nyomó oldalra rakott Eheim szűrőkosár tökéletesen oszlatja el az áramlást, lehet marad és nem veszek új lilyt XD
A szűrőben is tanyázik vagy 5-10db mini garnéla de nem tudtam elcsípni őket mert bemásznak az előszűrő szivacsba, szóval maradnak ott mint biológiai szűrőközeg :D

A zöld fonálalga és az ecset szépen lassan alattomosan terjeszkedik, valamit jó lenne kitalálni ellene...

Ja, a szűrő nem zörög.
 
Ma az akvárium jelenlegi formájában megszűnt létezni - költözés miatt szét kellett szednem, a halak, garnélák és növények egy tárolóban várják hogy újra beköltözhessenek.
 
Napló újraélesztés: költözés után újra összerakva (azaz inkább összedobva) tesztelgettem vele, kapott palackos co2-t és Chihiros A401+ lámpát, lett benne némi gyep, az akvárium harmadát elfoglaló Microsorium Narrow, víz fölé növő bacopa meg Ludwigia, BBA-val ellepett Reinecki Rosa és Mini...

A héten szétszedés és kissé tervezettebb újraépítés következik, nature akva stílusban, az egyik sarokban seryuval megtámogatott Tropica soil kupaccal, a maradék részen dekorhomokkal, remélhetőleg viszonylag alacsony karbantartásigénnyel.

Tápozásról még megkérdezem a LiquidNature-ös srácokat, jelenleg Tropica specialized van itthon.

Ugyanitt (Bécsben) elvihető lesz némi Microsorium Narrow meg vagy 2 tenyérnyi S.Subulata gyep ha valakit érdekel.
 
Voltam vásárolni...

Legfontosabbak beszerezve: gyeprács a csontvázhoz, féltenyérnyi-tenyérnyi és kisebb Seryu darabok, Tropica soil...
Növények: Pinnatifida, Lagenandra Meeboldii 'red', Buce sp. 'red', Anubias Petite, Crypt albida 'brown', Fissidens
Plusz ami költözik: Némi Subulata gyepesíteni, pár tő Crypt beckettii (vagy wendtii, nem vagyok biztos benne melyik), Microsorium Narrow, meg a stemekből még nem tudom teszek-e át valamit, majd meglátom hogy alakul.

Igyekeztem most főleg kényelmesebb növényekre koncentrálni, egyedül a Pinnatifida ami gyorsabb növekedésű.

Homok marad későbbre, de az úgyis ráér utólag. Ja meg a "zúzott" apró seryu vagy bazalt darabokat felejtettem el.
 
Növények kiszedve - a Ludwigia és a Reincecki miniből válogattam egészségesebb, algamentes friss hajtásokat.

A két Microsorium Narrow anyatő eladósorba kerül, az öregebbik ami tavaly március óta van meg hatalmas lett, de a másik is túl nagy lenne az akvába. Így is összeszedtem még kb. 2 bolti adagnyit az új növénykékből ami megy vissza.

A gyep is rengeteg, azt is lehet vinni ha valaki szeretné. Felteszem majd adok-veszekbe is.

2019júl 167.JPG2019júl 168.JPG2019júl 169.JPG
 
Kérdés: mit kellene a 10 fős zöld neon csapat mellé tenni hogy ne legyenek ennyire betojik? Amanda? Espei esetleg?
 
Kérdés: mit kellene a 10 fős zöld neon csapat mellé tenni hogy ne legyenek ennyire betojik? Amanda? Espei esetleg?
Az espei jo lehet, nalam nagyon szeretnek szerepelni. A neon melle meg az izzofenyu is mehetne, ok is hasonloak..
 
Már csak a homok van hátra, ma beszereztem, holnap vízcserével megy be az a ~3l ami még kell. Egyetlen anubias jött fel összesen, a Ludwigiák már szépen ki is egyenesedtek a fény felé.
Most még kicsit túl sterilnek tűnik a színvilág - valószínűleg a fehér háttér, hideg szürkésfehér Seryu és a 8000K Chihiros lámpa miatt.

Ja igen, homok: végül JBL sansibar orange mellett döntöttem, talán ez ad egy kis melegebb színű ellenpontot.
 
Homok bent, határozottan elégedett vagyok az eredménnyel, első, kicsit jobban átgondolt és nem csak úgy összedobált scape-nek szerintem tök jó lett.

Díjat nem fog nyerni biztos, de nekem nagyon tetszik.
Kép jön majd ha letisztult a víz
 
Back
Oldal tetejére