• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60l kocka

Nyaralásról hazajöttünk (baromi szép, már-már giccsesen gyönyörű tájakat láttunk), az akvárium gond nélül ment, az automata etető is bevált (annyira, hogy a beállítot etetés előtt pár perccel a lakók bátrabbja - amanok, pár RCS, Oto-k - már ott várta a lehulló kaját az etetőgyűrű alatt).

Fissidens kezdi elveszteni az "odaragasztott paca" formát és bokrosodik ahogy kell, Ludwigiát megint vágni kell. Cryptok még mindig nem tértek magukhoz...
Alga: a drop checkeren megjelent a BBA (valószínű mert pont a poppyval szemben van a sodrásban), a köveken meg az övegen meg pici zöld por/zöld pont. Mérek majd vízcsere előtt foszfátot. Amúgy Tropica Specialized megy most gyári ajánlás szerint tápozásnak.

Apropó: Alpokban voltunk és csodálkozva láttam hogy kb. végtelen mennyiségű, a Seiryu-ra megszólalásig hasonlító kőzet van ott, volt ahol konkrétan a mezőgazdasági út is azzal volt leszórva. Kicsit jobban körüljárva a témát a következőre jutottam: nagyon nagy valószínűséggel mit mi Seiryu-nak ismerünk, az egyszerű "sötétszürke mészkő kalciterekkel".

Tessék rákeresni angolul (dark llimestone with calcite veins) és jönnek a találatok bőven, szóval ha valakinek van a közelében olyan kőkereskedés akik ilyennel foglalkoznak...
Illetve van még az ún. Ryouh stone, ami nagyon hasonlít a Seiryu kövekhez de nem az.
Szerintem mi utóbbit kapjuk a kereskedésekben...mivel az eredetit nem lehet Japánból exportálni...😕
 
Illetve van még az ún. Ryouh stone, ami nagyon hasonlít a Seiryu kövekhez de nem az.
Szerintem mi utóbbit kapjuk a kereskedésekben...mivel az eredetit nem lehet Japánból exportálni...😕
Teljesen mindegy milyen fantázianevet aggatnak rá, ez tök közönséges kőzet a világon mindenhol, csak jól megmarketingelték már megint ADA-ék... Lehet hogy ezen a fórumon nem nézik jó szemmel, de erre a jelenségre tökéletes példa a "talajegyengető" ami egy rozsdamentes rúdra applikált 3szög lemez mennyiért is? 12ezer... vagy a Superge/egyéb tisztító oldat ami amúgy közönséges hipó. Persze ezek könnyebben felismerhető dolgok mint a szép díszkő mit amúgy máshol nem nagyon lát az ember.
 
Utoljára módosított:
Teljesen mindegy milyen fantázianevet aggatnak rá, ez tök közönséges kőzet a világon mindenhol, csak jól megmarketingelték már megint ADA-ék... Lehet hogy ezen a fórumon nem nézik jó szemmel, de erre a jelenségre tökéletes példa a "talajegyengető" ami egy rozsdamentes rúdra applikált 3szög lemez mennyiért is? 12ezer... vagy a Superge/egyéb tisztító oldat ami amúgy közönséges hipó. Persze ezek könnyebben felismerhető dolgok mint a szép díjszkő mit amúgy máshol nem nagyon lát az ember.
Szerintem nem tök közönséges, hiszen az eredetit Amano alkalmazta az akváriumaiban először...és az eredeti csakis Japánban található tudomásom szerint...
Így az egyedi, ezért drága is.
Az, hogy van hasonló formájú, szerkezetű, összetételű kő, az lehet. De az nem Seiryu...
A téma többi részét tekintve mindenki döntse el maga, hogy mire, mennyit szán.
Semmit nem kötelező megvenni, lehet vonalzót is használni egyengetéshez...🙂
 
Ha valaki erre jár és tud segíteni:

Kicsit kezd előjönni a BBA az akváriumban, főleg a poppy befolyó alatt lévő Bucén, picit az Anubiason meg a Microsorium levelein itt-ott. Azt vettem észre hogy ott jelent meg ahol nem nagyon van áramlás. Segítene ezen ha a poppyt lilyre cserélném?
 
Nem. Szurotisztitas csovekkel egyutt, full mulmozas, rohado novenyeltavolitas, visszafogott etetes es alga tomeny carbozasa. Esetleg tapanyag szintek ellenorzese.

Szűrő restartkor volt tisztítva ~6(?) hete (természetesen csak átöblítve), ki-és befolyókat múlt héten takarítottam. Mulm gyakorlatilag nincs, némi rohado növény van a foszfáthiány miatt még, azokat általában kiszedem legkésőbb a heti vízcserekor. Etetés napi 1x Hikari Vibra bites, 15 percre leállított szűrővel, mire visszakapcsol már semmi maradék nincs. Ritkán kapnak fagyasztott daphniát, cyclopsot vagy JBL planktonpurt, abból lehet marad kicsi de ez max. heti 1 alkalom, általában vízcsere/tisztítás előtt hogy rögtön le tudjam szívni. Anubiasnak úgy hallottam nem tesz túl jót a Carbo, Buce bírja? Excelem van meg easycarbo.

Milyen tápanyagszintet mérjek? Tápozás Tropica zöld és barna felváltva, + jbl foszfát, utóbbit mérem folyamatosan.
 
Egy olyan kerdesem lenne, hogy miert adod felvaltva a tapot? A noveny nem felvaltva eszik, minden kell neki egyszerre, hogy megfeleloen fejlodhessen. Bar kicsi az esely, hogy ez okozza a problemad, de lehetseges. Szurot ha fojtanad, ne tedd. Anubias es Buce is birja a carbot (egy bizonyos szintig). Szivd fel a napi mennyiseget egy 15 mles fecsibe, aztan szivd tele akvavizzel es leallitott szuro mellett fecskendezd az algara, a 15 perc eleg is neki. Ezt napi szinten ismeteld, ha nem pirosodik az alga akkor szivj picit kevesebb akvavizet a fecskendobe (igy tomenyebb oldatot kapsz) es probald azzal. Mulm csak szemre nincs? A talajban melyen be tud menni es a mohaban is nagyon meg tud ulni. Etetesnel annyi kaja mehet be, amit 1 percen belul elfogyasztanak, nem szabad, hogy 15 percig tartson a lakoma, raadasul az is eleg, ha csak ketnaponta esznek.
 
Egy olyan kerdesem lenne, hogy miert adod felvaltva a tapot? A noveny nem felvaltva eszik, minden kell neki egyszerre, hogy megfeleloen fejlodhessen. Bar kicsi az esely, hogy ez okozza a problemad, de lehetseges. Szurot ha fojtanad, ne tedd. Anubias es Buce is birja a carbot (egy bizonyos szintig). Szivd fel a napi mennyiseget egy 15 mles fecsibe, aztan szivd tele akvavizzel es leallitott szuro mellett fecskendezd az algara, a 15 perc eleg is neki. Ezt napi szinten ismeteld, ha nem pirosodik az alga akkor szivj picit kevesebb akvavizet a fecskendobe (igy tomenyebb oldatot kapsz) es probald azzal. Mulm csak szemre nincs? A talajban melyen be tud menni es a mohaban is nagyon meg tud ulni. Etetesnel annyi kaja mehet be, amit 1 percen belul elfogyasztanak, nem szabad, hogy 15 percig tartson a lakoma, raadasul az is eleg, ha csak ketnaponta esznek.

Az itteni fórumon olvastam talán Viktortól hogy ezt a Tropica tápot így ajánlott.

Mulmot figyelem takarításkor mindig, a mohákat is igyekszem kicsit megbolygatni olyankor, de mivel elég fiatal a scape, a moha sem túl sűrű. Etetés nehéz lenne 1 perc alatt, a nyuszi zöld neonoknak kapásból kell pár perc mire megérzik a szagot, sorsot húznak, kiküldik a vesztest felderíteni majd kollektíve eldöntik hogy kibújhatnak a dzsungelből kajálni. Ha közben bármi mozgás van az akva előtt akkor goto 0.

De iktatok be akkor heti 1-2 napot amikor nem kapnak.

Érdekes amúgy, voltak kisebb pamacsok az üvegen is korábban, de azokat a gébek/csigák úgy néz ki letakarították.
 
A Broadlink "okos" elosztó kezd az agyamra menni... Másnál is előfordul hogy áramszünet után nem kapcsol vissza? Az időzítéseket megjegyzi, de ha napközben valamiért áramkimaradás van akkor aznap már nem kapcsol vissza...

Illetve valamiért a UPC-s wifire nem akar kapcsolódni, így minden beállításhoz telefonról kell neki adnom hotspotot ami nem túl kényelmes (és távolról sem ellenőrizhető így).
 
A Broadlink "okos" elosztó kezd az agyamra menni... Másnál is előfordul hogy áramszünet után nem kapcsol vissza? Az időzítéseket megjegyzi, de ha napközben valamiért áramkimaradás van akkor aznap már nem kapcsol vissza...

Illetve valamiért a UPC-s wifire nem akar kapcsolódni, így minden beállításhoz telefonról kell neki adnom hotspotot ami nem túl kényelmes (és távolról sem ellenőrizhető így).
Ja, ez előfordult nálam is.
UPC-t nehéz belőnni de nem lehetetlen.
Ha korábban routerrel használtad, akkor resetelni kell az elosztót.Angolul leírják hogy mit kell csinálni.
 
Ja, ez előfordult nálam is.
UPC-t nehéz belőnni de nem lehetetlen.
Ha korábban routerrel használtad, akkor resetelni kell az elosztót.Angolul leírják hogy mit kell csinálni.

Reset többször megvolt már azzal nincs gond, egyszerűen nem látja a hálózatot. Lehet az n-es wifi vagy az 5GHz a baja, majd megpróbálom úgy hogy csak a 2.4GHz legyen bekapcsolva.
 
Egyébként gondolkodom rajta hogy összerakok egy RasPi vezérlőt, dózispumpával, lámpadimmeléssel, szűrőkapcsolással, távfelügyelettel, mindennel. Barátnőmnek is lenne legalább egy érdekes projekt Python-t tanulni. De szerintem csak a következő akváriummal lesz megcsinálva.
 
Sikerült ráerőszakolni a Broadlinket a wifinkre... le kellett lőni az 5GHz-et ideiglenesen, utána már be lehetett állítani, és visszaállítani a 2.4+5GHz hibrid módot.

Eléggé elharapódzott a zöld pontalga-probléma, szóval tegnap kb. 2 órás takarítást csináltam, ebből minimum egy óra volt levakarni a cuccot az üvegről... plusz szűrőtisztítás, co2cső csere, vízcsere... este 9kor már nem volt energiám növényt is nyírni, így az legközelebbre marad.
 
Kérdés: a fenti szintre, a stemek alá-elé szeretnék valami bokrosabbat ami kitakarja a stemek alját, meg kicsit dzsungelesebb hatást ad. Eredetileg két tő crypto-t meg két tő Pinnatifidat raktam oda, de a crypto-k alig nőnek, a Pinnatifidából meg az egyik ki is pusztult, a másik vegetál.

Gondolom elnyomják/leárnyékolják a stemek, van valakinek valami ötlete hogy mit lehetne kezdeni a dologgal? Ez az egyetlen része az akváriunak amivel nem vagyok jelenleg 100% elégedett.

Fényt nem nagyon tudok emelni, Chihiros a401+ megy maximumtól 2-vel lejjebb véve napi 8 órában. 1-2 héten belül át lesz alakítva amúgy V-TAC magas CRI ledesre.
 
Kicsit próbálgatom a diffúzor helyét, mert valamiért az L-es Aquario neo diffúzorral, 1 bubi/sec-el alig zöldül a dropchecker, pedig korábban lime volt... szóval előrébb tettem a poppy alá. Ha ez sem segít át fog kerülni a szembe oldalra.
Mértem cseppteszttel foszfátot is, vasárnap volt vízcsere akkor került bele 2ml JBL cucc+a zöld tropica táp, most kb 2ppm volt, kapott megint foszfátot, ~5mg/l-re emelte. KH ~1-2.

Jön kép is - tudom, a bal sarkot rendbe kellene tenni mert volt egy kis földcsuszamlás, rajta van a to do listán. Hétvégén nyírni kell szinte mindent.
 
Back
Oldal tetejére