• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60l kocka

Ludwigiát lehet hétvégén már nyírni kell, de legkésőbb jövő héten mindenképpen... napi 2 centiket nő. Pinnatifida is erősödik szépen (tropica zselés* kiszerelés volt, nagyon pici növénykékkel), lassan azt is lehet alakítani.

*: nem zselében volt, hanem valami tápoldatban.
 
Jövő hét szombaton egy hétre nyaralni megyünk, így most az automatizálást is fejlesztem.
A lámpa és a co2 már ígyis egy wifis okos elosztóról megy, holnap elvileg megérkezik az automata etető így csak a szűrő kikapcsolását kell beállítani majd az elosztón kb. 15-20 percre az etetés után.
 
Köszönöm az áthelyezést!

Az egyik Corynak nem tetszett az új otthon és a földön találtam meg mikor hazaértem :cry: A neonok meg a növények között dekkolnak, így olyan mintha majdnem üres lenne az akvárium a két amano meg pár RCS-t kivéve.
Illetve "felfedeztem" hogy itt baromi drágák a halak, legalábbis ahol webshopban meg tudom nézni ott ilyen 8-10EUR/Db, a budapesti árak kb 3szorosa...
 
Az orange sansibar nagyon jó választás volt, tényleg melegebb színt hozott.
A köveid hamarosan nem is fognak látszani a mohák és növények dzsungelében.
Nekem egyedül az a széles nagy levelű crypto(?) rí ki egy kissé, de a többi szuper lesz!
Amire visszajössz, majd elszalad egy kicsit, de legalább kedvedre nyírbálhatod majd.
CRS helyett black rose vegy blue dream/velvet lenne jobb színválasztás a dekorhomokhoz. Mit gondolsz?
 
Az orange sansibar nagyon jó választás volt, tényleg melegebb színt hozott.
A köveid hamarosan nem is fognak látszani a mohák és növények dzsungelében.
Nekem egyedül az a széles nagy levelű crypto(?) rí ki egy kissé, de a többi szuper lesz!
Amire visszajössz, majd elszalad egy kicsit, de legalább kedvedre nyírbálhatod majd.
CRS helyett black rose vegy blue dream/velvet lenne jobb színválasztás a dekorhomokhoz. Mit gondolsz?
Lagenandra a nagy kerek levelű, direkt lett odatéve hogy kicsit kitűnjön a sok apróbb, hosszúkás levelű cucc közül. A mostani levelei úgyis elolvadnak, utána megpróbálom majd kicsit visszafogni hogy alacsonyabb legyen mint most - ha nem jön össze majd alakítom máshogy.
garnéla az van ami a régi setupból jött, tervezek egy garnélás nanot amúgy, a kékek tetszenek :)
 
Eddgig minden oké, kopp-kopp.

A minap azon gondolkodtam mit csinálnának ezek a nyuszi zöld neonok ha véletlenül egy iwagumiba kerülnének ahol nincs hova elbújni... Egész nap a legeldugottabb sarokban gubbasztanak, enni is csak 1-2 mp erejéig merészkednek elő.
 
Az egyik amano bepetésedett... ikrásodott... tojásosodott... vagymi.
Ludwigiákat megnyírtam kicsit hagy bokrosodjon - a cryptok még nem indultak meg, a fissin már látszik valami "mozgás".
 
Mai nézelődés eredménye:

- A Ludwigia lefelé is olyan gyorsan nő mint felfelé, a gyökere már vagy 15 centi mélyen van.
- Találtam egy mini garnélát - láthatóan újszülött, az érdekes az hogy átépítéskori lehalászásnál egyik garnéla sem volt petés, és azóta sem láttam ilyen fejleményt... szóval fogalmam sincs honnan jöhetett.
- Alga nuku. Na jó, egy icipici barna bevonat megindult az üveg ki-és befolyón.
- A DC hártyásodása megszűnt
- Cryptok még nem tértek magukhoz, eddig a Ludwigia - Pinnatifida - Fissi hármason látni fejlődést, de az anubiasok és bucék is bubiznak szépen
 
Nyaralásról hazajöttünk (baromi szép, már-már giccsesen gyönyörű tájakat láttunk), az akvárium gond nélül ment, az automata etető is bevált (annyira, hogy a beállítot etetés előtt pár perccel a lakók bátrabbja - amanok, pár RCS, Oto-k - már ott várta a lehulló kaját az etetőgyűrű alatt).

Fissidens kezdi elveszteni az "odaragasztott paca" formát és bokrosodik ahogy kell, Ludwigiát megint vágni kell. Cryptok még mindig nem tértek magukhoz...
Alga: a drop checkeren megjelent a BBA (valószínű mert pont a poppyval szemben van a sodrásban), a köveken meg az övegen meg pici zöld por/zöld pont. Mérek majd vízcsere előtt foszfátot. Amúgy Tropica Specialized megy most gyári ajánlás szerint tápozásnak.

Apropó: Alpokban voltunk és csodálkozva láttam hogy kb. végtelen mennyiségű, a Seiryu-ra megszólalásig hasonlító kőzet van ott, volt ahol konkrétan a mezőgazdasági út is azzal volt leszórva. Kicsit jobban körüljárva a témát a következőre jutottam: nagyon nagy valószínűséggel mit mi Seiryu-nak ismerünk, az egyszerű "sötétszürke mészkő kalciterekkel".

Tessék rákeresni angolul (dark llimestone with calcite veins) és jönnek a találatok bőven, szóval ha valakinek van a közelében olyan kőkereskedés akik ilyennel foglalkoznak...
 
Nyaralásról hazajöttünk (baromi szép, már-már giccsesen gyönyörű tájakat láttunk), az akvárium gond nélül ment, az automata etető is bevált (annyira, hogy a beállítot etetés előtt pár perccel a lakók bátrabbja - amanok, pár RCS, Oto-k - már ott várta a lehulló kaját az etetőgyűrű alatt).

Fissidens kezdi elveszteni az "odaragasztott paca" formát és bokrosodik ahogy kell, Ludwigiát megint vágni kell. Cryptok még mindig nem tértek magukhoz...
Alga: a drop checkeren megjelent a BBA (valószínű mert pont a poppyval szemben van a sodrásban), a köveken meg az övegen meg pici zöld por/zöld pont. Mérek majd vízcsere előtt foszfátot. Amúgy Tropica Specialized megy most gyári ajánlás szerint tápozásnak.

Apropó: Alpokban voltunk és csodálkozva láttam hogy kb. végtelen mennyiségű, a Seiryu-ra megszólalásig hasonlító kőzet van ott, volt ahol konkrétan a mezőgazdasági út is azzal volt leszórva. Kicsit jobban körüljárva a témát a következőre jutottam: nagyon nagy valószínűséggel mit mi Seiryu-nak ismerünk, az egyszerű "sötétszürke mészkő kalciterekkel".

Tessék rákeresni angolul (dark llimestone with calcite veins) és jönnek a találatok bőven, szóval ha valakinek van a közelében olyan kőkereskedés akik ilyennel foglalkoznak...

Mivel a japánok betiltották a kő exportját már évekkel ezelőtt, vélhető volt, hogy valahonnan máshol származik, de azt nem gondoltam volna hogy ennyire közelről! :D
 
Mivel a japánok betiltották a kő exportját már évekkel ezelőtt, vélhető volt, hogy valahonnan máshol származik, de azt nem gondoltam volna hogy ennyire közelről! :D
Azért készpénznek ne vegyétek a dolgot, előtte megmutatnám egy geológusnak biztos ami biztos, de ránézésre kb 100%-ban megegyezett amit ott láttam azzal amit itt árulnak (a lenit kép eső után készült, nedvesen):
69263412_2354865187936285_1786109961617539072_n.jpg
 
Foszfátteszt megvolt, nem meglepően gyakorlatilag 0-t mutatott a JBL cseppteszt (0 és 0,05 mg/l között). Menni fog vízcserekor a JBL foszfát is.
 
Update: a foszfát adagolással sikerül kordában tartani a zöld poralgát, viszont a BBA kezd megjelenni több helyen, szerencsére főleg az üvegen viszonylag kezelhető mennyiségben, a növényeket többnyire békén hagyja. A dolgot kezelendő került be 2 algázó géb, egy sziámi algaevő(nagyon fiatal, mire kinőné a helyet valószínűleg nagyobb akváriumra váltok) ééééés két zebracsiga. Utóbbiak nem tudom meddig maradnak mert azzal kezdték hogy kitúrtak 2 anubias tövet a helyéről a kövek közül.

A tiszta Tropica Specialized adagolásról átállok a Specialized+Premiumra felváltva.

Növények: A Ludwigia ész nélkül nő, kb 2 bolti kosaras adagnyit dobtam ki mert teljesen leárnyékolta a Pinnatifidát. A Reineckii Minit is igazítottam kicsit, a Fissidens is hamarosan nyírható, a Buce új virágokat hoz, a Lagenandra is hozza a leveleket, ahogy a régi, szegény, ütött-kopott Anubiasok eddig csupasz szára is tele van friss hajtással. Crypto-k még nem teljesen tértek magukhoz, de már valami elindult.

Fauna: tele lett az kvárium újszülött RCS-el, és tegnap megint látni véltem egy petés nőstényt.

Szóval eddig elégedett vagyok az akvárium alakulásával, csak a Ludwigián gondolkodom hogy nem kellene-e lecserélni valami olyanra ami kevesebbet árnyékol (Rotala?) - mondjuk barátnőmnek meg pont az tetszik a legjobban...

U.I.: Zöld neonok még mindig bujkálósak, de némi JBL PlanktonPur-ért azért előmerészkednek a susnyásból :)
 
És a beszámolóidat igazolandó néhány csodás kép az akváriumról?

Elúbb-utóbb lesz valami, csak mostanában ki se látok a munkából... (meg elég csúnyán karcos sajna az üveg... de majd messziről, sötétben XD )
 
Tegnap és ma "valaki" ásott egy nagy lyukat a jobb első sarokba - ki lett kotorva a fenéküvegig, és még 2 szem Tropica talaj is lett oda pakolva.:cautious:

Spoiler: nem a cory-k voltak
 
Back
Oldal tetejére