• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60l kocka

Lehet kicsit kevesen vannak azért nem mutatják magukat.

Az Oto-k mellé is akarok még legalább 2-t hogy meglegyen egy 5-ös csapat, meg egy kb. 8-10 fős zöld neon/valami más nanohal csapat lesz.
hát a kétféle razbórából 9 db már elég csapatnak. Csak ők kitalálták hogy a hátsó részen bandáznak. Néha este látom cikázni őket elől. De lényeg hogy jól érzik magukat.
Luigi-éknál a három is bátran előmerészkedett.
Szerintem hal és helyfüggő hogy viselkednek.
 
Volt egy kis időm, elszaladtam az AquaFaunába, megnéztem néhány kiszemelt halacskát élőben - valószínűleg galaxy,zöld neon, kolibri hármasból fogok válogatni, meg Cory Habrosus jön majd pár. A Boraras Uroptalmoides is tetszik, de azt már nagyon picinek találtam... kéne belőle vagy 30.
Vásároltam is: GA "növény-wellnesscsomag"-ot, a w/o co2 ajánlásnak megfelelően 7-7 ml MicMac ment bele, a topup vízbe keverve. Meglássuk mi lesz, ha nagyon algásodik max leállok vele.

Hétvégi tervek: vízcsere tiszta RO-val, szűrő halkítás+skimmer beüzemelés, kis moha fazonír mert elkezdett szálasodni, lehet a bacopát is meg kell már vagdalni. Aztán halak, fényképek hogy kicsit izgalmasabb legyen a napló talán.

Bal hátul kicsit üresnek tűnik még de egyelőre várok vele, hátha a Micro narrow hoz nagyobb leveleket is (hoz?). Vagy beteszek oda valamit egy ilyen tapadókorongos ültetőtálban. Egy fentről lecsüngő Tripartita függönyt vagy valami hasonlót mondjuk el tudnék képzelni.

Ja, igen - fűtőt kikapcsoltam ;)
 
nálam beváltak a zöld neonok... először bújkáltak, főleg ha valamit rendeztem takarítottam, utána fél napig nem is láttam őket. Most már teljesen jól megszokták a dolgokat (5en vannak) és megvan a saját kis úszóhelyük az endlerek mellett. De néha bejárják az egész akváriumot :)
Most van néhány galaxy razbórám (3db - @Luigi13 -tól), meg mellettük 6 kéksávos törperazbóra egy másik akváriumban, na őket szinte soha nem látom.
Érdemes utánakérdezned itt a fórumon ha már választottál, hogy kinek milyen tapasztalata van az adott hallal.

Hello!

Nekem az egyik aksiban van 6 galaxy, eleinte állandóan a dekorfa mögött gubbasztottak, de mostanában már mindenfelé bandáznak.

A másik aksiban, zöldsávos razbóráim vannak, abból is egy hatos csapat, azok nem váltak, nagyon kevés a hat darab, pedig negyven literben ùszkálnak.
 
Volt egy kis időm, elszaladtam az AquaFaunába, megnéztem néhány kiszemelt halacskát élőben - valószínűleg galaxy,zöld neon, kolibri hármasból fogok válogatni, meg Cory Habrosus jön majd pár. A Boraras Uroptalmoides is tetszik, de azt már nagyon picinek találtam... kéne belőle vagy 30.
Vásároltam is: GA "növény-wellnesscsomag"-ot, a w/o co2 ajánlásnak megfelelően 7-7 ml MicMac ment bele, a topup vízbe keverve. Meglássuk mi lesz, ha nagyon algásodik max leállok vele.

Hétvégi tervek: vízcsere tiszta RO-val, szűrő halkítás+skimmer beüzemelés, kis moha fazonír mert elkezdett szálasodni, lehet a bacopát is meg kell már vagdalni. Aztán halak, fényképek hogy kicsit izgalmasabb legyen a napló talán.

Bal hátul kicsit üresnek tűnik még de egyelőre várok vele, hátha a Micro narrow hoz nagyobb leveleket is (hoz?). Vagy beteszek oda valamit egy ilyen tapadókorongos ültetőtálban. Egy fentről lecsüngő Tripartita függönyt vagy valami hasonlót mondjuk el tudnék képzelni.

Ja, igen - fűtőt kikapcsoltam ;)
Hello

Szerintem úgy csináld, hogy kikeversz egy bizonyos keménységű vizet és azzal cserélsz mindig, mert a hirtelen keménység ingadozás nem tesz jót a faunának. Főleg az oto nem csípik, de a garnéla sem rajong érte.
 
Hello

Szerintem úgy csináld, hogy kikeversz egy bizonyos keménységű vizet és azzal cserélsz mindig, mert a hirtelen keménység ingadozás nem tesz jót a faunának. Főleg az oto nem csípik, de a garnéla sem rajong érte.

Olvastam itt már a Vízminőség topicokban mindenfélét, de a konszenzus úgy tűnik az hogy ilyen 20-25% cserék mehetnek full RO-val, nem lesz gond. Azért hetente egy 25% RO csere nem olyan veszélyes ingadozás szerintem.
 
Olvastam itt már a Vízminőség topicokban mindenfélét, de a konszenzus úgy tűnik az hogy ilyen 20-25% cserék mehetnek full RO-val, nem lesz gond. Azért hetente egy 25% RO csere
Olvastam itt már a Vízminőség topicokban mindenfélét, de a konszenzus úgy tűnik az hogy ilyen 20-25% cserék mehetnek full RO-val, nem lesz gond. Azért hetente egy 25% RO csere nem olyan veszélyes ingadozás szerintem.

Azt azért vedd figyelembe, hogy 20gh nál egy 25 százalékos víz csere egyből csak 15gh, szerintem ez hirtelen sok.
 

Értem ami írsz. A biztonság kedvéért több darabban, 5-10%-onként fogom akkor csinálni, inkább gyakran kevesebbet. Egyelőre amíg nem muszáj nem akarok visszasózni.
 
Értem ami írsz. A biztonság kedvéért több darabban, 5-10%-onként fogom akkor csinálni, inkább gyakran kevesebbet. Egyelőre amíg nem muszáj nem akarok visszasózni.
Nem is kell vissza sózni, csap vízzel kikeversz egy kívánt keménységűt, vízelőkészítő és kész. Én így csinálom semmi gond nincs.

Ezt félve merem leírni, de nem olyan rossz a csapvíz.
 
Nem is kell vissza sózni, csap vízzel kikeversz egy kívánt keménységűt, vízelőkészítő és kész. Én így csinálom semmi gond nincs.

Ezt félve merem leírni, de nem olyan rossz a csapvíz.

Hát, ha már kitakarítom belőle a :poop:t RO-val, inkább nem raknék bele vissza semmit belőle.
 
Ma reggeli szemrevételezés eredménye: megjelent a detritus worm - számítottam rá, legalább a cory-knak lesz mit enni :)
 
Újabb állatkákat találtam az akváriumban: apró porszemek úszkálnak az egyik sarokban - azaz valószínű máshol is, de itt van viszonylag gyenge áramlás és sötét háttér (vasfa) ahol észre lehet őket venni. A "nagyobbakon" is csak annyi látszik hogy egy porszem mellette két kisebb porszemmel, a kisebbek csak furán mozgó porszemek :) Nem hiszem hogy vizibolha vagy kagylósrák lenne, valószínűleg cyclops lesz. Lesz mit enni a halaknak úgy tűnik :)
 
Egész kis bio-leves lett az akváriumból, mindenfelé cyclops-ok úszkálnak benne.

Ami viszont rossz, hogy felütötte a fejét a zöld fonál (cérna?) alga. Ott telepedett meg, ahol nincs vagy szenved a növény - azaz a Lilaeopsis környékén. Nincs még sok csak pár szál amit most kiszedegettem, de semmiképpen nem jó jel. Tuti megoldást nem találtam rá a neten sajnos. Kicsit csökkentettem a világítás idején, napi másfél ml-t Carbozok és sűrítem a vízcseréket, ennyit tudok most tenni szerintem.(nem tudom hogy a MicMac miatt jelent-e meg, eddig még csak egy adag ment be) Vízre rámértem, NO3 túltengés nincs. Lehet a végén megpróbálkozom egy zselés/élesztős CO2-vel.

A befolyó törött fogait kijavítottam, holnap megy be az is.
 
Update:

Sajnos nem sok időm volt hétvégén akváriumozni, de azért sikerült halasítani kicsit. Került bele:

- Corydoras Nanus
- CPD, azaz galaxy dánió
- Zöld neon
- Egy csapat garnéla Mr. Kapa irodai akváriumából.

Továbbá némi növény (köszönet Zuzminak): pár csomónyi E. Parvula, némi Monte Carlo, kis csokor HM és pár tő Helanthium Tenellum. Ez így talán soknak tűnik, de igazából mindből csak egy kevés ment be - majd a jövő eldönti mi marad meg.

Zöld fonál úgy néz ki megállt, eltűnt, nem nő több. Kopp-kopp.

Az egyik Cory ma elkezdett ikrákat szórni mindenfelé (hímeket nem láttam vele), szóval a menü kaviár annak akinek befér a szájába :) Meg némi élő daphniát hoztam még a halakkal együtt, abból sincs már egy darab sem.
 
Ma rászántam magam és nekiálltam szétkapni a szűrőt. Raktam bele még egy liter matrix trop-ot az 1l siporax mellé,cserébe kivettem belőle 2 vattakorongot, meg 2 garnélát és egy zöld neont :D így a töltet előszűrő - 1 kosár siporax - 1 kosár matrix trop - fél kosár vegyesen - egy vattakorong.
Üvegeket kitisztítottam, és a befolyót lecseréltem a skimmeres üvegre (ezen a lyukak is jóval kisebbek, remélhetőleg már nem szív be halat/garnélát).

Összerakás után kicsit könnyezett, de valószínű csak mert feszült az egyik cső, igazítás után jónak tűnik. Azért éjjelre alá raktam egy tálcát csak hogy lássam minden rendben-e.
Kapott egy adag Eheim spray-t is, olyan nagyon nem vettem észre hogy csendesebb lenne, de most megyek lefekszem és kiderül :)
 
Update:
Semmi különös, mindenki jól van. Galaxy-k is elkezdtek ívni, amúgy elég félősek, érdekes módon a zöld neonokat sokkal többet látni.
Kicsit megnyírtam a stemeket, de erősen gondolkodom hogy átrendezem a jobb hátsó sarkot és a bacopa helyett beteszek valami nagyobb méretű crypto-t vagy hasonlót. Esetleg egy csapat valisneria-t.

Menü: sera algae wafer, Dennerle Neon booster, Repashy Community plus, fagyasztott artemia, fagyasztott cyclops.

Csapvíz TDS-e: ~320
TDS vízcsere előtt: ~350
TDS vízcsere (25% ozmo) után, növénytápozás után: ~280

Képek:
P1010540.JPG P1010541.JPG P1010537.JPG P1010542.JPG
 
Hosszú hétvége után visszaérve update:

Megint teleragasztották az akváriumot ikrával a Cory-k.
25% vízcsere ozmóval, TDS ~285 -> 200

Lassan el lehet kezdeni visszasózni a cserevizet.
 
Egy ideje nincs update - nem véletlen, nem igazán történt semmi érdekes.

Növények nőnek, a stemek felkopaszodása alább hagyott, cserébe a hygro compact elkezdett olvadni egyik napról a másikra - két tippem van, az egyik hogy nem bírja a lágyabb, RO vizet, a másik hogy a mellette egyre jobban burjánzó Crypto fojtogatja. Lilaeopsis végre elég erőteljes terjeszkedésbe kezdett.
Van némi ecset/pötty meg egy kevés zöld fonálalga, de teljesen kezelhető mennyiség.

Egy Galaxy-t elvesztettem - nem tudom mi történt vele, talán beszorult valahová de egyszer csak olyan volt mintha megnyomta volna valami, nehezen mozgott, a gerince is furán állt...
A Crory-k valamiért imádják a forrázott uborkát...

Garnéla témában pedig: tegnap felfedeztem vagy fél tucat apróságot bújkáni az egyik moha belsejében (3 petés nőstény volt nemrég).

25% heti vízcsere megy, havonta egyszer 50%, TDS-t kb. 200 körül stabilizáltam most, napi 8 óra világítás egy darabban. (9 órával nagyon megindult az alga).
 
Egy ideje nincs update - nem véletlen, nem igazán történt semmi érdekes.

Növények nőnek, a stemek felkopaszodása alább hagyott, cserébe a hygro compact elkezdett olvadni egyik napról a másikra - két tippem van, az egyik hogy nem bírja a lágyabb, RO vizet, a másik hogy a mellette egyre jobban burjánzó Crypto fojtogatja. Lilaeopsis végre elég erőteljes terjeszkedésbe kezdett.
Van némi ecset/pötty meg egy kevés zöld fonálalga, de teljesen kezelhető mennyiség.

Egy Galaxy-t elvesztettem - nem tudom mi történt vele, talán beszorult valahová de egyszer csak olyan volt mintha megnyomta volna valami, nehezen mozgott, a gerince is furán állt...
A Crory-k valamiért imádják a forrázott uborkát...

Garnéla témában pedig: tegnap felfedeztem vagy fél tucat apróságot bújkáni az egyik moha belsejében (3 petés nőstény volt nemrég).

25% heti vízcsere megy, havonta egyszer 50%, TDS-t kb. 200 körül stabilizáltam most, napi 8 óra világítás egy darabban. (9 órával nagyon megindult az alga).
Vízkeménység változásra mindig elkezdenek olvadni, de általában helyre jönnek. Nálam egyik akvárium 180 TDS a másik 380, és ha pakolgatok át növényeket azok is olvadnak.
 
Az egyik csomónyi mohában kezd a fonálalga-helyzet tarthatatlanná válni - nem merem lekarbózni mert abban dekkolnak a kis garnélák is... gondolkodom a megoldáson, lehet beszerzek 3-4 amanot, csökkentek kicsit a halkaján is...

Meg elgondolkodtam egy zselés co2-n - nem akarok nagynyomásúba még beruházni, próbálgatni ez is elég lenne. Az ötlet az hogy éjszakára leszedem a flakont, beteszem a hűtőbe, reggel pedig visszateszem - mire a villany is bekapcsol felmelegszik annyira hogy beindul a CO2 gyártás, így pocsékba se menne éjszaka.
 
Back
Oldal tetejére