• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60l kocka

A Coryk megint beindultak...
Ha nagyon akarnám 2 havonta kivehetném az ikrákat felnevelni, csak nem tudnám hova tenni őket... szóval marad a kaviár-lakoma.
Amit még észrevettem, hogy az egyik neon kimondottan agresszív a többivel szemben - állandóan kergeti őket, etetésnél is elhajtja a többit... lehet ezért ilyen félénkek? Ráadásul pont a legcsúnyább, kopott pikkelyű, elálló kopoltyús az aggresszor :LOL:
Na majd lehet átteszem a nano-ba indítóhalnak pár hétre hátha a magánzárkában elgondolkodik.
 
Na most az van, hogy 2 hetre itt kell hagynom az akvariumot.
Mit lehet csinalni hogy ne boruljon meg a kimarado napi tapozas miatt?
Nyilvan kap egy nagy nyirast meg vizcseret elotte.
Csokkentsem a fenyt meg a co2t hogy ne legyen taphiany?
Automata eteto van a halaknak
 
"Sokáig voltam táááávooool"

2 hét automata etetővel, tápozás nélkül: hazaérve hatalmas dzsungel fogadott, és elég durva szürke rövid szálú staghorn-szerűség mindenfelé... meg némi BBA is visszajött. Most igen szomorúan néz ki az akvárium, hétvégén lesz vele munka... :( Szűrő is alig nyom,benőtte a dzsungel a szívóágat is teljesen.

Vízparamétereket nem is mertem még mérni.

CO2 palackot figyelni kell, lassan cserélendő.
 
Figyelem, a nyugalom megzavarására alkalmas képek következnek, csak erős idegzetűeknek!
(pozitívum: legalább alakul a függöny a háttérben)
 

Attachments

  • D010696F-4CD1-4238-946E-B8200520D56E.jpeg
    D010696F-4CD1-4238-946E-B8200520D56E.jpeg
    386.9 KB · Megtekintések: 76
  • 6552F0E5-AE3D-4BBF-A197-6B9E28B9AAE2.jpeg
    6552F0E5-AE3D-4BBF-A197-6B9E28B9AAE2.jpeg
    409.2 KB · Megtekintések: 40
  • 6E62E56A-F860-40EF-9F4D-BE41008E7F3A.jpeg
    6E62E56A-F860-40EF-9F4D-BE41008E7F3A.jpeg
    403.2 KB · Megtekintések: 64
Megmértem, gyakorlatilag nincs nitrát a vízben, úgy hogy ma már nyomtam tápot volt talán 1-3ppm... miközben foszfát, vas maradt a korábbi normál szinten.
Plusz ugye a kimaradt vízcserék + gyengélkedő CO2 palack.
 
Ezt kifejthetnéd...
Nyilván a palackot cserélni fogom és remélhetőleg a héten a növényzetet is rendbe tudom tenni.
Ha a tápanyag arányok elcsúsznak, akkor van amiből hiány, van amiből többlet lesz, mert nem optimális a felvétel. Ha kifogy a palack, és nem tudsz cserélni egyből, a világítást is lejjebb venném.
 
4C7FD30C-CBC0-450B-8E83-6A4635EDC7C7.jpeg

Úgy volt hogy ma szétbontom és holnap rescape, de végül annyi dolog lett hogy marad még pár hetet - erre ma este megint beindultak a cory-k és elkezdtek ikrákat ragasztani a frissen vett és csak belógatott cserepes növényre...
Amúgy magára hagytam teljesen az akváriumot az utóbbi hónapokban, csak víz visszatöltés volt, hal etetés meg szűrő tisztítás + a CO2 minimumon ketyegett mellé. Vízcsere talán havonta egy, de elég erősen párolgott szóval top-up is kellett vagy 8-10% hetente.

Az alga szinte teljesen eltűnt, egy pár növény kikopott (cyperus látványosan), de a crypto-k, a képen a buce és az anubias egész szépen megerősödött - igen, az anubiason van némi hiánytü net, most szóval most adagolok egy minimális tápot.

Szóval bontás elnapolva, cserébe 1-2 hónapon belül nagyobb (és szerencsésebb arányú) üvegre lesz cserélve. Ha találok 80x35x35-öset akkor az lesz, ha nem akkor Oase Scaperline 60.
 
Utoljára módosított:
Új üveg megrendelve, ez a kocka még ketyeg pár hónapot, utána átadja a helyét egy - remélhetőleg - "dream build"-nek amit már évek óta tervezgetek :) (legalábbis a technikát, a scape még csak nagy vonalakban van meg)

80x35x35 opti, 10mm-esből csinálja a helyi akvás szaki - kicsit overkillnek tűnik, de alig drágább mint az oase 60-asa.
 
Back
Oldal tetejére