• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60l High Tech

A garnélák fefordulása, a korai berakása is lehetett. Azért, 1 pár vizcserét, meg kell ejteni, még élőlényeket költöztetünk bele. Na meg mérni kellene. ;)
Mikor a bettásat csináltam, indítás után a második vagy harmadik napon már bele tettem mindenkit. Senkinek nem volt baja. Ugyan ezt az a 24 órás indítót használtam.
Természetes ma tesztelni fogom a vizet.Legkésőbb holnap, holnapután már bele rakok mindenkit. Egy dolog viszont aggaszt! A petés Crs. Remélem nem fogja el szórni őket idő előtt!
 
@Zuzmi 24 órás indítót használtam. A bettás tankomban bevált! A szűrőt egy hétig járattam egy bejáratott tankban. A szűrő eheim pro4 250. 2 liter matrix, és egy kis Seachem Purigen. Plusz a gyári perlon és szivacs.
Mi az a 24 oras indito?
A bejaratott szuroanyag jo. Ugy en is inditottam uj akváriumot, hogy jarattam az atmeneti szallason es aztan etkoltoztettem inditaskor. Senkinek nem lett baja, de szigoruan odafigyeltem a vizcserekre.
 
Mi az a 24 oras indito?
A bejaratott szuroanyag jo. Ugy en is inditottam uj akváriumot, hogy jarattam az atmeneti szallason es aztan etkoltoztettem inditaskor. Senkinek nem lett baja, de szigoruan odafigyeltem a vizcserekre.
A vízcserét most lehet lazábbra veszem. 3 naponta tervezem.
 
Én is rájuk gondoltam. A halakon előbb észre veszem a változást. A garnélákon sokszor nem tudom eldönteni csak mikor már kint vannak a vízből.
Nálam olyan is előfordult, hogy carbot nyomtam be 0,4 ml-t fecskendőből cseppenként és egy oto épp beleúszott, úgy viselkedett, mint egy zuhanó repülőgép és 10 perc múlva meg is murdelt. Pedig mindig nagyon aktív volt.. CBS garnélákat teszteltem, épp úgy szaporodnak tápozás mellet, mint anélkül (Green Aqua Micro Macro, carbo). Több esetben indítottam akváriumot, úgy hogy másnap mentek bele élőlények, igaz fele beállt víz, fele visszasózott lágy és nem volt aktív talaj, soha nem volt semmi gond. Viszont úgy is jártam, hogy amazoniával indítottam, mentek az előírt vícserék, a víz teljesen szűz volt (nem volt érett víz másik akváriumból és nem volt indító baktérium). Negyedik hét vége fele ment bele 4 Sakura garnéla tesztnek és 2 nap múlva game over. Elmentem ammónia tesztért és mint kiderült az végzett velük. Akkoriban több helyen olvastam, hogy az amazonia a negyedik héten tetőzik, ammónia bumm. Van ellenpélda, az EI Naturalban a Red Cherryk vígan elvannak 0,8-as nitrit szintnél...
 
A két növényekkel behozott garnélát ma döglötten találtam a kifolyó rácsa közt. Gondolom alig élhettek mire vízbe kerültek. Láttam hogy nem tudnak megbirkózni az áramlással. A szűrőm jelenleg felére vissza fojtva. Lehet túlméreteztem! Dennerle rapid startot is használtam, úgyhogy ma egy két állatot áttelepítek. Szerintetek melyik a legjobb indikátor a co2 szinthez a következőkből:
Red cherry, amano vagy otocinculus?

tápozás jelenleg ugyan az maradt mint a kicsi 30 asban.
2ml micro, macro,carbo.
a co2hoz se nyúltam egyenlőre.
Ha nem muszáj, még ne tegyél bele élőlényeket.
 
Nálam olyan is előfordult, hogy carbot nyomtam be 0,4 ml-t fecskendőből cseppenként és egy oto épp beleúszott, úgy viselkedett, mint egy zuhanó repülőgép és 10 perc múlva meg is murdelt. Pedig mindig nagyon aktív volt.. CBS garnélákat teszteltem, épp úgy szaporodnak tápozás mellet, mint anélkül (Green Aqua Micro Macro, carbo). Több esetben indítottam akváriumot, úgy hogy másnap mentek bele élőlények, igaz fele beállt víz, fele visszasózott lágy és nem volt aktív talaj, soha nem volt semmi gond. Viszont úgy is jártam, hogy amazoniával indítottam, mentek az előírt vícserék, a víz teljesen szűz volt (nem volt érett víz másik akváriumból és nem volt indító baktérium). Negyedik hét vége fele ment bele 4 Sakura garnéla tesztnek és 2 nap múlva game over. Elmentem ammónia tesztért és mint kiderült az végzett velük. Akkoriban több helyen olvastam, hogy az amazonia a negyedik héten tetőzik, ammónia bumm. Van ellenpélda, az EI Naturalban a Red Cherryk vígan elvannak 0,8-as nitrit szintnél...
Gondoltam arra is hogy úgy telepítem bele a red cherryket, hogy le szívok kb 20 litert az új tankból és a red cherryket pedig leszívom a vízzel együtt a régi tankból. Így a bébi garnélák is bele kerülnek és kerül bele bejáratott víz is.
 
De aztán most jött még egy gondolat. Alga hiányában az összes garnéla de főleg az amanok, neki fognak esni a friss zsenge növényeknek. Lehet hogy emiatt is várnom kellene.
 
De aztán most jött még egy gondolat. Alga hiányában az összes garnéla de főleg az amanok, neki fognak esni a friss zsenge növényeknek. Lehet hogy emiatt is várnom kellene.
A probléma kettős:
Ad.1: Amazónia ahogy írták már korábban nem azonnal adja le az összes ammóniàt, hanem hetekkel később lesz a csúcs.
Ad.2: bármilyen baci kultúrát is használsz gondolj bele a következőkbe. Tök jó, hogy ammóniát azonnal elkezni feldolgozni a bacikoktél. Ammóniából először nitrit lesz. És a gond itt kezdődik. Azok a bacik, amik a nitritet nitráttá alakítják rendkívül lassan szaporodnak. Kb. 24-48 óra alatt duplázzák meg magukat. Ráadásul érzékenyek a magas ammónia szintre, elpusztulnak tőle. Tehát lassan áll be a víz. Ezért van az, hogy 4 hetet javasol az ADA metódus, míg az érdemi állatok belekerülhetnek. Nem az ADA baci koktél hiányosságai miatt, hanem mert figyelembe veszik az amazonia tulajdonságait és a biológiai folyamatokat. Nincs olyan csodaszer ami azonnal segítene, hiszem az amazonia ammónia csúcsa csak a 2. héten kezdődik. Azt fogod tapasztalni, hogy a 2-3 héten 5-10-es nitrit szinted lesz.
 
Alga hiányában az összes garnéla de főleg az amanok, neki fognak esni a friss zsenge növényeknek. Lehet hogy emiatt is várnom kellene.
Friss növényt nem bántanak, max a reineckii-t támadják le az amanók. Az átállás miatt úgyis lesznek elhalt növényrészek, azoknak az eltakarításában még segítenek is. Viszont tényleg várhatnál kicsit többet, és csak fokozatosan terheld majd állatokkal a vizet, attól függetlenül hogy rapid startert használtál (egyébként örülünk, hogy bevált ;) ), adj időt a biológiának. Jó lett a szkép, gratu! 👍
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére