• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60l High Tech

Köszönöm mindenkinek a tippeket. Elgondolkodom rajta, utána nézek mindegyiknek. De először össze rakom a tankot és utána kiderül hogy lesz e benne akkora hely. Így építeni valamit elég nehéz. Abból kell ki hoznom valamit amit küldenek.
 
Azt is néznem kell ha esetleg halakat teszek be, hogy fénykedvelő halak kellenek mert reményeim szerint az Aquasky pirítani fog rendesen.
 
Remélem dimmelve volt 😀 Mikor megjött csak bekapcsoltam hogy működik e, de a szememet kisütötte. Majd meglátjuk mit tud. A lényeg hogy sok sötét rész nem lesz a tankban. Olvastam valamelyik halról hogy kifejezetten az árnyékos részeket kedvelik.
 
Remélem dimmelve volt 😀 Mikor megjött csak bekapcsoltam hogy működik e, de a szememet kisütötte. Majd meglátjuk mit tud. A lényeg hogy sok sötét rész nem lesz a tankban. Olvastam valamelyik halról hogy kifejezetten az árnyékos részeket kedvelik.
Nem lehet dimmelni tudomásom szerint. Az RGB lámpák mindig gyengébb fényerőt adnak, mint a fehék társaik. A boltban ezért volt feltűnő a többi akvárium mellett. Ezért hittem, hogy vissza van fogva, pedig nem.
 
Elvileg lehet. Anno a GA ban nekem is azt mondták hogy a Twinstart nem lehet. Aztán vettem tőlük ezt az olcsó dimmelőt kíváncsiságból. Simán viszi a twinstart és a dennerle lámpát is. Azt olvastam valahol hogy az aquaskyba a solar panelját tették bele csak csökkentették a fényerőt hogy optimális legyen a 60 as tankhoz. Biztos hogy van ennél erősebb lámpa is ( onf vagy chihiros) de szerintem ez is simán bele fér a high techbe.
 
Elvileg lehet. Anno a GA ban nekem is azt mondták hogy a Twinstart nem lehet. Aztán vettem tőlük ezt az olcsó dimmelőt kíváncsiságból. Simán viszi a twinstart és a dennerle lámpát is. Azt olvastam valahol hogy az aquaskyba a solar panelját tették bele csak csökkentették a fényerőt hogy optimális legyen a 60 as tankhoz. Biztos hogy van ennél erősebb lámpa is ( onf vagy chihiros) de szerintem ez is simán bele fér a high techbe.
Biztos, csak pirítani nem fog. Növényezésre ideális. Az ADA abból indul ki, hogy úgy lőjje be a termékeit, hogy a felhasználóknak a lehető legkevesebb algaproblémája legyen. Ezért van az új amazoniában külön a táprudacska. A lámpában pedig viszonylag kisebb fényerő. Gondolj bele, az átlagfelhasználó (nem magyarról beszélek) nem dimmel. Vesz egy komplett rendszert és kézikönyv szerint csinál mindent. Ezért hasonlítják az ADA-t az Apple-höz.
Aggódnod nem kell, mert összehasonlítási alapod (fényerő tekintetében) úgy sem lesz otthon, a fénye viszont szép.
 
Ezt az élményt szeretném. Video közepén gyönyörűen úsznak oda vissza. De be kell látnom hogy ez csak iwagumiba és hozzá egy nagy tankban igazán látványos. Lehet ez lesz a következő projekt.
 
Bocs,hogy bele szolok,de ebböl nem lehet sok mindent kihozni!Vagy van meg otthon köved,es fad?
Kőből van még pár kiló. Én már ezt a fa mennyiséget is soknak tartom így hogy a kezemben van. Az 1/3 át üresen szeretném legalább hagyni ahol eleocharis lesz csak. Tudom hogy a legszarabb akváriumokat lehet általában össze hozni ha az ember rendelésből rakja össze. De mivel személyesen most lehetetlen fát és követ össze válogatni így marad ez a módszer. Egyébként már volt ilyen hogy velük rakattam össze a dekort és szerintem elég jól össze raktam. Persze nem egy profi akvárium, de nekem tetszik. Nézd meg a bettás topikom.
 
Igazából jól sejtettem. Amibe a GA-ban össze próbáltak az szerintem egy 60x45x45 os keret lehet. Csak bedobtam a fát a 60p-be és ki is tölti úgy ahogy terveztem. Az is lehet hogy az összes követ fel se tudom használni.
 

Attachments

  • 2B041950-191D-46AF-B3F9-0A172C286A89.jpeg
    2B041950-191D-46AF-B3F9-0A172C286A89.jpeg
    183 KB · Megtekintések: 87

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére