• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60l High Tech

inhof zoltan

Főkertész
Sziasztok.

Elindítom ennek az akváriumnak a topikját. Ez kicsivel nagyobb lesz mint az előző akváriumaim, de most legalább elszakadok a kocka formáktól. Balázs egyik GA-s akváriumát szeretném megépíteni, vagyis valami hasonlót. Pénteken érnek ide a növények, úgyhogy hétvégén építem.

Akvárium: Ada 60p 60x30x36 60 liter
Szűrő: Eheim pro4 250
Világítás: Ada Aquasky rgb 60cm
Dekor: Red Moor fa, Seiryu kő, Dennerle Rio Xingu dekorkavics
Talaj: Ada power Sand Advance, Ada Amazonia Light, Ada Powder
Növények: Montecarlo, Cuba, Crypto Parva, Eleocharis Accicularis mini, Buce Lamandau Mini Red, Buce Wavy Green, Blyxa Japonica,
Staurogyne repens, Riccardia, Fissidens, Eriocaulon Cinereumot,
Co2: 2 kilós palackos
Sterilizáló: Twinstar m2

Köszi hogy elolvastad!
Hamarosan jövök a képekkel.
 
Sziasztok!
Tud valaki ajánlani valamilyen raj halat ami tartható 60 literben? Vagy ez még nem az a méret? És az is fontos hogy kb 50 garnélám is van amivel jóban kell lenniük.
 
Szia. Nekem naevusok vannak, de nem annyira rajolosak, inkabb betoltik a teret es matatnak mindenfele. Vettem mellejuk amandat, napkozben matatnak, de fotozashoz rajban allnak. Csak megmutattam nekik @SMAdrián fotoit, es tudtak mi a dolguk. Ja es 55ben vannak.
köszi, én is olyat keresek ami rajban úszik. régebben volt 10 neonom de azok csak betöltötték a teret.
Neked ebben hány halad van?
 
A kicsikre biztos. Mikor volt amandám , meg ruby, akkor csak vadasaim voltak. Azok is vagy 200-an, volt szaporulat, de biztos vagyok benne hogy az már a túlélők voltak.
Így van, egyszer láttam amint egy Amanda elkap egy kis garnélát, de volt szaporulat rendesen. Galaxy razbóra szintén vadássza őket, Borarasoknál még sosem láttam.
 
@szgabesz @SMAdrián az amandák nem veszélyesek a garnélákra? Crs, red cherry van vagy lesz még benne
Amandám még nem volt, viszont megosztanám a tapasztalataimat a river bankből. Ugye ott elég nagy susnyás részek vannak. Ha te is tervezel bozótosabb részt gondolj arra, hogy mennyire bujkàlósak a halak, tehát esélyesen elkapják-e a garnikat? Gyöngy dánióim tuti pusztítottak (már csak egy van), a picoba pont ezért tettem két növendéket, akiket soha nem etettem. Megoldották a garnéla szaporulatot.
Viszont a microdevario kubotai soha nem ment be a bozótosba, mindig nyílt tereken úszkáltak. Zömében együtt. Viszont szép lassan kiugráltak. Ebből is már csak egy van
 
Amandám még nem volt, viszont megosztanám a tapasztalataimat a river bankből. Ugye ott elég nagy susnyás részek vannak. Ha te is tervezel bozótosabb részt gondolj arra, hogy mennyire bujkàlósak a halak, tehát esélyesen elkapják-e a garnikat? Gyöngy dánióim tuti pusztítottak (már csak egy van), a picoba pont ezért tettem két növendéket, akiket soha nem etettem. Megoldották a garnéla szaporulatot.
Viszont a microdevario kubotai soha nem ment be a bozótosba, mindig nyílt tereken úszkáltak. Zömében együtt. Viszont szép lassan kiugráltak. Ebből is már csak egy van
Imádom nézni ahogy nyílt terepen rajban úsznak. Egy része nyitott lesz az akváriumnak de attól tartok hogy ez a méret túl kicsi hogy látványos legyen. Ez az akvárium tetszett meg nagyon. A GA ban azt kértem hogy állítsanak nekem össze egy csomagot ami ebben benne van. Fából már csak red moor maradt. Meglátom hogy mit tudok össze hozni a csomagból.
 

Attachments

  • 4195F829-3142-4D02-A7FE-C4547E1FE089.jpeg
    4195F829-3142-4D02-A7FE-C4547E1FE089.jpeg
    88.5 KB · Megtekintések: 80
Zoli, bocs a OFF-ért.
Kompromisszumot kell kötni, azok közt hogy mit szeretnénk, és mit lehet.
Mondok egy pl. mikor még elkezdtem akvarizálni (nem aquascape), én is szeretem hogy legyen a üvegbe minden féle hal. Akkoriba még nem is tudtam hogy van akváriumi garnéla.
Xyfo, molly, platy-n kívül, volt egy 20-as csapat neon. Vettem 10 db szumit (Barbus tetrazona), fél óra leforgás alatt, kinyírtak 4 db neont. Ez mai napig a emlékembe maradt.
Ezzel azt akarom mondani, hogy a halak közt is válogatni kell.

OFF vége, és bocsi.
 
Zoli, bocs a OFF-ért.
Kompromisszumot kell kötni, azok közt hogy mit szeretnénk, és mit lehet.
Mondok egy pl. mikor még elkezdtem akvarizálni (nem aquascape), én is szeretem hogy legyen a üvegbe minden féle hal. Akkoriba még nem is tudtam hogy van akváriumi garnéla.
Xyfo, molly, platy-n kívül, volt egy 20-as csapat neon. Vettem 10 db szumit (Barbus tetrazona), fél óra leforgás alatt, kinyírtak 4 db neont. Ez mai napig a emlékembe maradt.
Ezzel azt akarom mondani, hogy a halak közt is válogatni kell.

OFF vége, és bocsi.
Rohadt egy dolog ez. Nem lesz hal benne. Maradnak a garnélák és ez a pár otto ami most a kicsiben vannak. Eddig harmóniában éltek együtt. Nem bolygatom meg őket.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére