• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

60 literes kezdő lowtech akvárium

Bálinka

Új regisztrált
Sziasztok

Régebb óta van akváriumom de csak most kezdtem neki komolyabban
amibe sokat segített ez a fórum és az írásaitok.
Mivel ez az első igazi akváriumom szivesen veszek bármilyen javaslatot:)
Mindenféle kritikát kérek hisz csak saját kárán tanul az ember:)

Akváriumom adatai:
-mérete: 60L
-világítás: 20w
-hűtés,fűtés: nincs
-szűrés: valami régebbi belső szűrő
-dekoráció: mecseki vörös homokkő (5db),szőllő tőke (7db)
-vizcsere: hetente 20-30%
-etetés: naponta 2 szer
-ajzat: alul tőzeg és a kereskedésekbe kapható
legolcsóbb kavics homok keverék
-trágyázás:tőzeg,aquaplant&co2

növények:
-Microsorium pteropus
-Lilaeopsis brasiliensis
-Hemianthus micranthemoides
-Vallisneria spiralis

halak:
-2 neonhal
-2 gurámi
-2 xifó
-7 dánió
-2 anci
-2 rózsás diszmárna
-1 törpe páncélosharcsa


garnélák:
-3 red chery

legfőképp a növényekkel van gondom némelyik barnul másik sárgul
















 
köszi az őszinte választ:D igyekszem majd minden tőlem telhetőt megtenni a kis élővilágom érdekében:D remélem majd elérem azt a szintet amiből itt oly sokat látok:)
 
Ha hozzászólhatok, mint szintén kezdő, napló nélküli:

Sztem simán ráléptél a helyes útra, Én az egészben látok koncepciót, tehát érdeklődésed/affinitás kész.. megvan :)
Csak így tovább. Viszont sajnos egy csomó szükséges dolgot nélkülöz szegény medence az elképzelésen kívül. Leginkább technikát. A low-techhez is vannak nagyon elengedhetetlen dolgok.
Ugye tudod, hogy a növényezéshez 4 alappillér van, ami kell (én ezt tanultam itt): jó szűrés, akkor jöhet a jó világítás, de vigyázz, mert ahhoz megfelelő mennyiségű CO2 kell, és ha ez megvan nyomasd a tápozást is, mert ha valami is hiányzik... jön az alga. (itt tartok én most sajnos)

20W világításod van. low techhez elég is lehet, de nem mind1 hogy milyen az a 20W. viszont kicsi W/L (WPG) értéknél ne nagyon várd, hogy a fényérzékeny növények (főleg az előtéri/aljzatnövények) kicsattanjanak az egészségtől (na ezt amúgy lehet rosszul tudom).

Szűrés. itt az a mondás terjed, hogy túlszűrt akvárium nincs (csak alul-szűrt), itt bele kell húzni, mert csak a fény-co2-táp arányra kell odafigyelni, szűrésből nincs kevés..
a co2, táp arányt a te esetedben a világításhoz kell igazítani, de hogy hogy.. megmondom őszintén... fogalmam sincs.

Inkább az van, hogy nézd át a "lexikonokat", hogy milyen strapább, de szép növényeket lehet választani, amik kevéssé fényigényesek.
Gondolom, zsebpénzen élő srác vagy, úgyhogy mostantól tedd el szépen a felét mindig, és szép lassan meglehet minden kellék.

Az én tapasztalatom az, hogy kezdőként, mikor elkapott a növényezés-hév, hibát hibára halmoztam és halmozok most is, egyelőre nekem ez még folyamatos küzdelem az algával (de legalább a növények már nem barnulnak :)) és egyetlen tanács van ami részemről megállja a helyét neked: Ne engedd, hogy bármilyen sikertelenség elvegye a kedved!

Huh, ez volt az első "ilyesmi" hozzászólásom. Remélem nem írtam nagy ökörségeket és jó tanulónak bizonyulok.
 
köszi
nekem tetszett az írásod így tovább:)
most azon gondolkodom h itthon van három t8-a 18 wattos neoncsövem és azokat ősszekéne szerelni így házilag ami 54 watt őszteljesítmény az elég lenne nem??
És ha valaki tudja miket kéne a csővekhez venni vagy barkácsolt már ilyet egy részletes leírást kérnék ilyenbe még nincs nagy tapasztalatom..
Előre is kösz mindent
 
Hali!

Talán itt is megtalálod a megfelelő topikban.Ha nem akkor nigro blogjában, az is szinte kötelező olvasmány.
Ajánlom az Akvarista.hu-t mert ott igen szájbarágósan le van írva minden, kérdezés helyett ha elolvasod sokkal többet megtudsz.A csövekről, az előtétekről, a tapasztalatokról, tényleg érdemes.
Továbbá ajánlom, a Hogyan és mivel világítsuk meg akváriumunkat cikket.A hozzászólásokból rengeteget megtudsz.Ha azokat elolvasod több kérdésed már nemigen lesz.Van néhány srác blogja erről azokat is érdemes átfutni.
 
Én nem nagyon foglalkoznék, még ebben az állapotban a fény növelésével, mert abból csak sírás meg alga lesz a végén :) , amit somday mond az helyén van csak a sorrend hibás előbb a co aztán a fény. De a megfelelő növényekkel és co-val a fény növelése nélkül is össze lehet hozni egy szuper növényes akváriumot.
Sok sikert a kertészkedéshez!
 
köszi a válaszokat javaslatokat
Egyenlőre sajnos nincs tul sok pénzem rá de a nyári munkákkal ez meg fog változni :) remélem.
Minden esetre a co2 tabletták adagolását növeltem és már itt ott bubiznak :)
Még suli végéig annyit tok tenni h 11 wattal növelem a fényerőt.Mivel a garázsba találtam
egy régi akvárium lámpát még apámé volt és azt ruházom fel egy új 18 wattos 6400k-s t8 as
neoncsővel ami kb 500 ft-ért nem drága rem ettől mégjóbban beindulnak
(azért csak 11-el növelem mert eddig kiegészítésként egy 7 wattos kis lámpát is fölé raktam)
 
A CO2 tablettát nyugodtan elfelejtheted, csak pénzkidobás. Ha nincs másra keret próbáld ki inkább az élesztős módszert, azzal sokkal jobban jársz.
 
Back
Oldal tetejére