• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

60 literes karantén akvárium - Low tech low light

viktorlantos

Alapító
Admin
Többször említettem, hogy van egy 60 literes karantén akváriumom. Akkoriban üzemeltem be, amikor a nagy akváriumot átalakítottam. Kb. 1 éve. Kellett némi menedék a harcsámnak és hogy ne legyen egyedül bedobtam mellé néhány ékfoltost is.

Az akvárium mellőz minden tervezést. Tényleg csak 1 dologra készült, menedéknek. ;)

Full homok aljzat. Volt itthon elfekvőben ADA Nile Sand. Hát beöntöttem.
Szűrést egy Eheim Ecco Pro 130 végzi gyári töltettel.
A beszivó ág idővel kapott egy szivacsot, mert ahogy garnéla menedék is lett egy idő után több volt a szűrőben a garnéla, mint a substrat pro. :lol:
Két Arcadia lámpa van felette. Szóval nem visszük túlzásba a világítást. Ez is kb 8 órában.
Nincs CO2 2-3 hetente van vízcsere ahogy jön - vízpótlás azért van.
Easy Carbo adagolás megy napi 2ml. És 2-3 naponta kap 2-2 nyomás Green Aqua Micro Macro-t hogy a növények se pusztuljanak ki.

Amikor betettük a homokot természetesen bedobtunk 2 seiryut is ha már volt és a sok fadarab közül is bekerült pár db.
Növényeket hol raktunk bele hol kivettünk. Kivétel nélkül mind nyírásból megmaradt volt a többi akváriumomból.

Eleinte nem érdekeltek a növények, hiszen ilyen spártai körülmények között nem látom értelmét komolyabban foglalkozni velük, viszont remekül használható az akvárium megfigyelésre. Hogyan viselkednek a növények kevés fény és co2 nélkül, ritka vízcserével visszafogott tápozással, több algával, stb.. Így elég sok fajtát meg tudok vizsgálni és összehasonlítani a másik két akváriumban található fejlődési ütemmel.

Csodák nincsenek, a homokban sokkal nehezebben maradnak meg a növények és fejlődnek, de azért karantén medencéhez képest kifejezetten jól alakul a történet.

Algáim vannak főleg az anubias levelein, némi fonal a mohákon és pontalga az üvegen. Nincs amano garnéla, nincs sziámi, nincs otto. Csak én. :lol:
Na jó egy időben bosszantott a kövek túlzott algásodása, és beszereztem egy Neritina csiguszt ami tökéletesen rendben tartja őket. Fantasztikus jószág ;)

Amikor a nano akváriumban észrevettem, hogy amano garnéla helyett valami mást kaptam és hirtelen 30-40 kis garnim lett, mindet átpakoltam ide. Mostanra szerintem kb 80-100 garnéla lehet bent. Így mégis alig észrevehető.

Van két sulawesi csiguszunk is. Ők is remekül elvannak. ;)

Gondolkodtam, hogy naplót nyissak e az akváriumnak, hiszen nincs mögötte tudatos berendezés, de a lusta kertészeknek akik nem akarnak Amano féle akikat akár hasznos is lehet.

5133173770_0065285c34_b.jpg


5133175336_d3e4f5d9b3_b.jpg


5133177228_07661e3c6d_b.jpg


Növényekből a következő fajtákat tartom bent megfigyelés jelleggel:
Microsorum Narrow és Needle, Christmass Moss, Vesicularia ferriei 'Weeping', Rotala, Bolbitis H, Anubias félék, Vallis Nana, Monosolenium tenerum
 
Ahhoz képes, hogy karantén akvárium nagyon jól néz ki.
Nekem tetszik.
A növények ahogy látom azért fejlődgetnek, hogy csak homokban vannak.
Eddig mik a tapasztalataid a növényekkel amik benne vannak?
Mindegyik fajta jó low tech low light akiba?
 
gratúla Viktor!
Ahhoz képest, hogy low tech még jobban nézz ki lassan(ha alga nélkül lenne) mint az enyém full cuccok mellet. :thumbup:
 
robokuty said:
Következő versenyre ezzel nevezel? :)

ha arra nem is, de a legkevésbé gondozott akváriumok versenyén elgondolkodnék ;)

Gabika said:
Ahhoz képes, hogy karantén akvárium nagyon jól néz ki.
Nekem tetszik.
A növények ahogy látom azért fejlődgetnek, hogy csak homokban vannak.
Eddig mik a tapasztalataid a növényekkel amik benne vannak?
Mindegyik fajta jó low tech low light akiba?

Köszi. Növények fejlődnek, de túlzás lenne azt mondani, hogy jól. Akvakertész körülmények között 3 hónap alatt kész egy aki, itt 1 évig is el vagy vegetáló üzemmódban.
Persze sokat lehetne javítani, ha tudatosan foglalkozna vele az ember. Gyakori vízcserék, rendszeres tápozás.

Homokban elég gyatrán fejlődnek a növények leginkább a futó növények másznak, amik egyébként is növögetnének. Gyepet biztosan nem tudnék így nevelni max glossot.
A növények amit fent írtam szinte mindegyik elvan ilyen spártai körülmények között is. Persze a fejlődésük összehasonlíthatatlan egy profi növényessel.

Viszont aki nem akar foglalkozni az akváriummal annak tökéletes egy ilyen aki. Valóban teljesen igénytelen. Persze algátlanul nem tud üzemelni ha úgy működteted mint én. ;)

Daníí said:
gratúla Viktor!
Ahhoz képest, hogy low tech még jobban nézz ki lassan(ha alga nélkül lenne) mint az enyém full cuccok mellet. :thumbup:

pff ;) azért 12 hónap alatt nem tudtam bedúsítani az akváriumot növényekkel, ez valamit elmond arról hogyan működik.
de tényleg tök jó arra, hogy megfigyelni lehessen növénykéket turbo és elhanyagolt üzemben is.
 
csoli said:
Viktor!
Tiéd a legszebb karantén akvárium. :thumbup: :clap:

hehe ;) volt itthon némi anyag, igy legalább nem kell a lakásban pakolgatni. De simán működik. És amire eredetileg szántuk, hogy megkíméljük szegény Torocatum életét arra tökéletesen bevált.
Jó hogy van egy akvárium amiben lehet vizsgálni más folyamatokat is. ;)

Mondjuk ez az akvárium páromé. ;)
 
Back
Oldal tetejére