• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

6 literes gömböc El Natural style

Sziasztok
Közel 4 hónap távlatából megtörtént végre az áttörés 😀
A Ludwigia repens rubin végre a vízfelszín fölé emelkedett..
Nagyon tetszik az emmers színe valóban rubin színe van.
Az akváriumban egyébként minden rendben van,vízparamétereket bevallom mostanság nem nagyon mértem így azzal nem tudok szolgálni ☹️
De szemmel láthatóan minden ok
A növények nőnek,garnélák szaporodnak, algàval egyenlőre jól állok..2-3 hetente minimális vízcsere
+ami elpárolog napi szinten azt pótolom
Tápozás továbbra sincs 😀
Világítás maradt 8.5ös 6500K ledes napi 10 óra félúton 4 órás megszakítással
De a képek (igaz telósok)de magukért beszélnek

IMG_20200202_112535.jpg

IMG_20200202_112404.jpg

IMG_20200202_112349.jpg
 
Jól tele nőtt növénnyel, a piros növény is kifejezetten jó passzban van. Visszanézve a képeket, már a 2. és 3. hónap környékén is egyértelműen dzsungel stílusúnak lehet nevezni az üvegecskét...
Nem macerás az apró gömb üveget letisztítani a biofilmtől vagy esetleges algától? Használsz erre valamilyen céleszközt?
 
Utoljára módosított:
Jól tele nőtt növénnyel, a piros növény is kifejezetten jó passzban van. Visszanézve a képeket, már a 2. és 3. hónap környékén is egyértelműen dzsungel stílusúnak lehet nevezni az üvegecskét...
Nem macerás az apró gömb üveget letisztítani a biofilmtől vagy esetleges algától? Használsz erre valamilyen céleszközt?
Bocs a megkésett válaszért🤭
A biofilmtől a jól bevált papírtörlővel szoktam megszabadulni..bár nem mindig van a felszínen van hogy hetekig semmi aztán ismét megjelenik
Az alga ami nálam általában egy halvány réteg barna alga formájában merül ki egy hurkapálcára tekert perlonvattával szoktam megoldani már amikor van de ez hála az égnek nem sűrűn kell alkalmazni😀
Algafronton szerencsére gyenge az üveggömb
 
Megtörtént a második Ludwigia is csatlakozott a társához már csak valami virágzás koronázná meg a boldogságot 😁
Volt egy kisebb-nagyobb nyírás is...
Muszáj volt mivel a hátsó rész teljesen vadas volt
Egymástól vették el a fényt a növények úgyhogy egy kis ritkítással orvosolták a problémát🧐..
Kezdetben sajnálkozva nyírogattam de rájöttem felesleges,mert gyorsan visszahódítják úgy is a nekik szánt terepet..
Bár a Ludwigiak árnyékában nem biztos,hogy villámgyors fejlődésre számíthatok de ezt a természetre bízom
A Ranunculus nagyon törekvő egyéniség rájöttem miután a hátsó rész nyírása közben rátaláltam az indákon terjeszkedő kolónia rejtekhelyére
Szinte az egész hátsó frontot behálózva de most helyre lett billentve az egyensúly 😁

IMG_20200223_093724.jpg

IMG_20200223_093738.jpg

És bónuszként egy-két kép a műhely akváriumról (9 literben)
Ami nincs naplózva egyenlőre

IMG_20200223_093111.jpgIMG_20200223_093123.jpg
 
Back
Oldal tetejére