• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

6 literes gömböc El Natural style

habee

Főkertész
A munkatársamtól kaptam ezt a kis gömböt véleménye szerint nálam jobb helyen lesz így most kaptam az alkalmon és összedobtam egy "önellátó" gömböt
Aljzatként Florasca B tipúsú virágföld
Fedőrétegként bazaltzúzalékot tettem némi sóderral megspékelve
IMG_20191013_183321.jpg
IMG_20191023_154114.jpg
IMG_20191023_200947.jpgIMG_20191023_200955.jpg
IMG_20191023_201132.jpg
Szűrés nincs tápozás 0
Egyedüli technika a 11w Biax daylight 6500 K saját tervezésben(kb ami volt itthon azt összekapartam)
Élőlények még nincsenek majd RCket terveztem
Most egyenlőre várom a fejleményeket
Az egészet október 13.-án indítottam jelenleg ez az állapot uralkodik
növények:

Limnophila sessiliflora
Ludwigia repens
Egeria densa
Bucephalandra wavy green
Elocharis acicularis
Microsorum Trident
Ranunculus indicatus
 
Utoljára módosított:
A munkatársamtól kaptam ezt a kis gömböt véleménye szerint nálam jobb helyen lesz így most kaptam az alkalmon és összedobtam egy "önellátó" gömböt
Aljzatként Florasca B tipúsú virágföld
Fedőrétegként bazaltzúzalékot tettem némi sóderral megspékelve
View attachment 82666
View attachment 82667
View attachment 82668View attachment 82669
View attachment 82671
Szűrés nincs tápozás 0
Egyedüli technika a 11w Biax daylight 6500 K saját tervezésben(kb ami volt itthon azt összekapartam)
Élőlények még nincsenek majd RCket terveztem
Most egyenlőre várom a fejleményeket
Az egészet október 13.-án indítottam jelenleg ez az állapot uralkodik
növények:

Limnophila sessiliflora
Ludwigia repens
Egeria densa
Bucephalandra wavy green
Elocharis acicularis
Microsorum Trident
Ranunculus indicatus
Van hangulata, az biztos. De az is biztos, hogy ebbe max. gumikacsát tehetsz a tetejére. Garnikat semmiképp.
 
Van hangulata, az biztos. De az is biztos, hogy ebbe max. gumikacsát tehetsz a tetejére. Garnikat semmiképp.
Mért ne, nekem is van egy ilyen. Már a garnélák szaporodtak is(6kicsit számoltam). Nálam a fény, annyi ami a nagy akvából rávilágit. Én inkább a növényeken gondolkodnék, vagy a algán, ekkora fény ágyúval. Ha a víz rendben van, akkor a növények ki fognak mászni az üvegből.
 
A sok negatív gondolat :).

Garnélát miért nem lehet beletenni?

Mért ne, nekem is van egy ilyen. Már a garnélák szaporodtak is(6kicsit számoltam). Nálam a fény, annyi ami a nagy akvából rávilágit. Én inkább a növényeken gondolkodnék, vagy a algán, ekkora fény ágyúval. Ha a víz rendben van, akkor a növények ki fognak mászni az üvegből.

Kár, hogy nem naplóztad :(.
 
Utoljára módosított:
Mért ne, nekem is van egy ilyen. Már a garnélák szaporodtak is(6kicsit számoltam). Nálam a fény, annyi ami a nagy akvából rávilágit. Én inkább a növényeken gondolkodnék, vagy a algán, ekkora fény ágyúval. Ha a víz rendben van, akkor a növények ki fognak mászni az üvegből.
Növényekkel pont az lenne a tervem,hogy ki érjenek a vízfelszín alól így hozzá juthatnának több CO2-höz..így majd hatékonyabb lesz a tápanyagfelvétel reményeim szerint ha megkapnak mindent a növények tisztítják majd a vizet ahogy kell
A fény ideiglenes ezt tudtam összedobni elég magasra tettem így talán nem fog gondot okozni amíg szerzek valami gyengébb pilácsot
 
Szép, de ezzel meg fog gyűlni a bajod. Még ha jól is fog kinézni, a karbantartás csak szívás lesz szerintem.
Karbantartás címén csak a növények nyirása lesz ahhoz van elég hosszú ollòm😀
Mulmozást egyéb tevékenységet nem tervezek,nagyon nem kell majd bele nyúlkálni ha minden jól alakul..
 
Végre be került a műhelyből a kis gömböc 🙂
Úgy látom a 16-18 fok nem igazán tett jót az ökoszisztéma lelkének 😒
Szomásomhoz híven ismét összedobtam egy tartòt így délután bekerült a szobahőmérsékletre remélhetőleg a növények örömérekissé megviselte a növényeket az alacsony hőmérséklet szerintem🤔
Be került egy 6fős takarító brigád is akik szorgosan teszik a dolgukat remélhetőleg hosszú távon..
Kapott új fényt is az akvárium 8w daylight napi 10 òrában 4 òrás megszakítással félúton
Tápozás továbbra sincs,most készülök tápgolyókat készíteni,lehet majd abból kap egy kis kóstolót 😀
IMG_20191103_203210.jpg
IMG_20191103_203150.jpg
IMG_20191103_203104.jpg15728104513464556383519444448272.jpg
 
Jelenleg elérte az "akvárium az 1. hónapot egetverô problémák nincsenek az állomány láthatóan jól érzi magát😁
Néhol egy minimális barna alga és néhol zöld szőralga szerű valami található,amit valószínűleg az eleocharis acicularisnak köszönhetően tűnt fel ☹️ (legalábbis arra tippelnék ezzel hordtam be,érdekes módon 3 akváriumban mindegyiknél csak ezen a fajon jelent meg)

Most csináltam egy tarvágást aztán meglátjuk mi sül ki belőle...
Hamarosan érkezik majd Limnobium remélhetőleg ez majd pontot tesz az alga probléma végére bár elég szépen kezdik a növények átvenni a nekik szánt területet
Microsorum Tridentet kiszedtem valami betegséggel került be gondoltam hátha helyre jön de sajnos nem váltak be a reményeim
Viszont a LR Rubin nagyon szépen beszínesedett amolyan színfoltja lett az akváriumnak
A Bucephalandra egyenlőre stagnál de látni már új gyökérkezdeményeket és apró hajtásokat😁Vízcsere azért heti 1* 50%majd idővel csökkenteni szeretném most egyenlőre a garnélák meg a virágföld miatt tartom nehogy baj legyen..
IMG_20191114_191229.jpg
IMG_20191114_191218.jpg
IMG_20191114_191103.jpg

IMG_20191114_191117.jpg
Ezek a képek még nyesés előtt készültek az eleocharis kb 90%ra vissza van vágva de azért hozzá teszem már el kezdett terjeszkedni😉
 
Ilyenkor, indításkor némi barna alga oké, mondhatni tipikus. Könnyen le lehet törölni az üvegről ha nagyon zavaró. Valószínúleg magától megszűnnik elég gyorsan.
Viszont ha sok ilyen apró kb 0.5 cm zöld színű alga nő a leveleken, attól már nehezebb megszabadulni. Ilyet egyik NPT-m ben láttam, ami nagyon, nagyon sok fényt kapott (45+ lumen/liter). Ha ilyet látsz, akkor lehet, hogy érdemes még időben, például úszónövényekkel csökkenteni a fény erejét. Ilyen kis üveget könnyű egy erős leddel "túlvilágítani". Viszont a világítás hosszát nem igazán csökkenteném (pl 2x4-5 óra).
 
Ha ilyet látsz, akkor lehet, hogy érdemes még időben, például úszónövényekkel csökkenteni a fény erejét. Ilyen kis üveget könnyű egy erős leddel "túlvilágítani
Jövő héten jön elvileg úszónövény ...majd szétnézek valami gyengébb ledes világítás után lehet ez a Tetra túl sok, sajnos nem találtam semmi infót a lámpáról csak hogy 8.5w 6500K...
 
Jövő héten jön elvileg úszónövény ...majd szétnézek valami gyengébb ledes világítás után lehet ez a Tetra túl sok, sajnos nem találtam semmi infót a lámpáról csak hogy 8.5w 6500K...

8.5 Wattos LED-ek 750 lumen körül tudnak, ami 6 literre bőven elég, egy high tech akvárium is megirigyelhetné. Persze kérdés, mennyi fény jut az üvegbe. Minden esetre nem törvényszerű, hogy a nagyon sok fény gondot okozzon alga fronton, de erre érdemes figyelni, mert ha már megjelenik az alga nagyobb mennyiségben, akkor elég nehéz lehet gyorsan megszabadulni tőle.
 
Boldog újévet mindenkinek!
Gondoltam egy kicsit felélesztem a naplót..egy két változás történt a kis gömböc életében..
Elég intenzív szaporulat keletkezett elég sok a petés anyuka😊 úgy látszik az Rck ideálisnak találták a környezetet amibe kerültek..
Jelenleg nem tudok szolgálni vízparaméterekkel majd pótolom😉
Ránézésre rendben vannak minden mindenki él mint hal a vízben
Már majdnem a 3. Hónapot járjuk semmi komoly probléma nem jellemző a növények nőnek ahogy én látom rendben van minden 😁IMG_20200102_190344.jpg

IMG_20200102_190258.jpg
IMG_20200102_190335.jpg

Vizet kéthetente cserélek jelenleg tápozás,co2, szűrés, fűtés egyéb elektronika 0..
Számomra már ez is túlszárnyalta az elképzeléseimet
IMG_20200102_185941.jpg

A minimális az alga jelenléte ami van is teljesen természetes hatású 😉
 
Boldog újévet mindenkinek!
Gondoltam egy kicsit felélesztem a naplót..egy két változás történt a kis gömböc életében..
Elég intenzív szaporulat keletkezett elég sok a petés anyuka😊 úgy látszik az Rck ideálisnak találták a környezetet amibe kerültek..
Jelenleg nem tudok szolgálni vízparaméterekkel majd pótolom😉
Ránézésre rendben vannak minden mindenki él mint hal a vízben
Már majdnem a 3. Hónapot járjuk semmi komoly probléma nem jellemző a növények nőnek ahogy én látom rendben van minden 😁Vizet kéthetente cserélek jelenleg tápozás,co2, szűrés, fűtés egyéb elektronika 0..
Számomra már ez is túlszárnyalta az elképzeléseimet

A minimális az alga jelenléte ami van is teljesen természetes hatású 😉

Gratulálok, szépen összejött mindenféle "hókusz-pókusz" nélkül. Tied kisebb üveg mint @meleagris bödönje, ha jól látom. Egyébként az is szépen fejlődött.
 
Valakinek van ötlete,hogy ez milyen növény lehet 🙄
Nekem nem sikerült valahogy beazonosítani
IMG_20200105_175617.jpg

IMG_20200105_175522.jpg
 

Attachments

  • IMG_20200105_175617.jpg
    IMG_20200105_175617.jpg
    229.7 KB · Megtekintések: 2
Back
Oldal tetejére