• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 55

Norbi87

Nézelődő
Sziasztok!

Nehezen de sikerült magam rávenni, hogy regisztráljak és naplót indítsak....de nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre....

Ez már a sokadik akváriumom, és egyben a második növényesem. Úgy érzem rengeteget fejlődtem-tanultam az utóbbi egy másfél évben, de még azért van mit:D. Sokat olvasom a fórumot, az egyik kedvenc időtöltésem;) sok jófej ember mégtöbb hasznos tanács! Szóval szeretném veletek megosztani a legkendvencetesebb hobbim gyümölcsét!

Üveg:
56x30x32 - 55l
Fekete ragasztás, sima üveg.
(már egyre jobban bánom, hogy nem opti-white)

Szekrény:
Diy, szürke.... most eléggé zsúfolt.

Szűrés:
2 darab Eheim 2211 300l/h
meg egy Eheim Skim 350 felszinleszívó

Szűrőtöltet:
gyári kék szivacs
Siporax
Seacham Matrix


Fűtés:
Hydor külső fűtő

Széndioxid:
Nagynyomásu 500g szet reduktor mágnes szelep...(fogggalmamsincs, hogy milyen márka) Beoldás: Up Aqua CO2 Atomizer 12/16.
Dennerle DC

Világítás:
Diy led reflektoros 4x10W 6000K
20W 8óra 40W 6óra
Plusz majd ha egyszer ráérek végre akkor ledszalag kék/fehér azaz éjszakai fény/ alkonyat-pirkadat szimuláció...

Vezérlés:
TC420 LED vezérlő

Tápadagoló:
Aqua Medic reefdoser EVO4

Tápok:
Green Aqua Micro-Macro
Easy-Life EASYCARBO / FOSFO

Talaj:
Jbl AquaBasis plusz
Jbl Manado
Jbl Florapol
0,1-0,9mm quarz homok

Dekor:
Most hirtelen nemtommilyen fa meg kő...

Növények:
Eleocharis parvula mini
Hemianthus callitrichoides Cuba
Alternanthera reineckii mini
Riccia fluitans
Cryptocoryne pontederifolia

Asszem ennyi. Jah nem pár dolog van még ami kimaradt de most már nincs energiám leírni. Kiváncsian várom a véleményeteket
 
Utoljára módosított:
DSC_1901_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
itt is van a kép
 
A köveken savtesztet végeztél?
Hátra nem terveztél valami növényt, ami magasabbra nő?
Nekem félkésznek tűnik, de az irány jó.
 
Nem végeztem savtesztet. És nem arra még nem gondoltam h magas növényeket ültessek. Te mit ajánlanál hátulra?

A kő a fán az természetesen csak nehezék:D
 
Itt van egy kicsit újabb kép

A mohát azóta újra kellett kötözni, mert valahol mindig feljött... Megjelent a zöldpontalga, voltak problémák a co2 ellátással[emoji19] és ami a legutobb történt, hogy bal oldalt elől feljött a reineckii... egyenlőre még a vizen lebeg talán holnap lesz időm vissza ültetni.

Valamint sikerült befejeznem a világítást is[emoji16] plusz egy kicsit alakítottam a szűrésen, ugyanis 1 szürő befolyom volt kettő szűrőre egy T-vel elosztva...hamar rájöttem h ez így nem valami jó, nagyon folytotta szűrőket...meg a fütőt is kiiktattam mert csak feleslegesen foglalta a helyet.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok. Eljött az ideje, hogy áttérjek az RO víz használatára. Szeretném megvásárolni hozzá a szügséges kellékeket! Heti 20-25 liter vízre lenne szükségem. A kiszemelt RO készülékek és TDS mérők:

Dennerle Osmose Compact 130 RO
25600 ft

Eheim Classic NPS RO 190l/nap
21320 ft

Eheim Classic RO 190l/nap
15220 ft

ADWA TDS AD31
11990 ft

ADWA AD 203
9120 ft

Valamint az utolsó 2 RO szetben is megvásárolható a drágábbikhoz az AD 203-as jár az olcsobbikhoz az AD 31-es plusz 6000 ft-ért.

Szóval nekem ár szempontból Eheim Classic RO 190 szetben... teszik a legjobban, csak kérdés, hogy mennyire használható hosszutávon?! Ha estleg valakinek van tapasztalata bármelyikkel, azt nagyon megköszönném ha leírná nekem[emoji6]
 
A másik kérdésem pedig a visszasózással kapcsolatban: milyen készitmény lenne a legtökéletesebb?
Pl.: SaltyShrimp Mineral GH/kh+
 
Back
Oldal tetejére