• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

54l ben gondolkozva

Sid

Új regisztrált
Hali mindenki.
Egy újabb akvát rendezek majd be történetesen édesapámét indítjuk újra.

Világítás:1x15w és 1x36w

Szűrés:Sera Fil 120

Co2:Még élesztő aztán majd később nagynyomásúra vált.

Tápozás:Micro+Macro+Easy Carbo

Táptalaj:JBL Aquabasis+ 2,5l

Általános talaj:JBL Manado 5l

Dekor:1 nagyobb vasfa 3 Seiryu kő

Növények(még lehet változik pár):
Microsorum P. Narrow
Hemanthius C. Cuba
Taxiphyllum barbieri
Pogostemon helferi
Cryptocoryne wendtii 'Tropica”
Riccia fluitans
Rotala rotundifolia
Vallisneria Americana "mini twister"
Bacopa Australis
Ludwigia Glandulosa
 
Szeretnélek én is biztatni! Eredményes aki építést kívánok. Ha tudsz majd rakj fel képeket már csak azért is, mert én is 54 l méretben próbálkozom.
"Hiszen tudjuk, a növényes akvarisztikában nem a méret számít."
Hajrá! :wave:
 
Köszike képek természetesen lesznek szombaton tervezem az akit berendezni amúgy ugyan az az Aquael szett volt neki de azóta már csak az aki+fűtő van benne ami gyári :D Növények majd mindjárt megrendelem Gabibától,a Manaod-t még tudom pótolni :D
 
SZia!
Látom most sokaknak megy ez a bűvös 54l. :p :D Még jó hogy én is ilyent akarok! :D :D A Manado 5l tuti kevés lesz, ha csak nem dekorhomokozol elé, köré... :thumbup:
Sok sikert az akihoz, és persze a képeket várjuk!
 
Íme pár kép az akváriumról a növények egy része van még csak beültetve mert a másik fele majd csak később lesz berakva előbb jön a nagynyomású Co2 rendszer Ga tól berendeltük már a hozzávalókat már csak ide kell érnie.
A vártakhoz képest könnyű volt a Manadoba ültetni és nem is felhősödött sokszor át is lett mondjuk mosva másnapra patyolat tiszta lett a víz.
Végül nem használtam fel mind a 10l-t kb 7,5-8l lehet benne.

4629649217_6f83c14e36_b.jpg
4630251006_919d6773d9_b.jpg
4630251422_227c1d3a4d_b.jpg
És egy kép a kedvenc Raminkról a lábam legyalogoltam mire megtaláltam azt amelyikbe beleszerettem de megérte :)
4629650437_0140e44e76_b.jpg
 
Jól néz ki! :thumbup: De hogy szép is maradjon, erősíteni kellene a szűrésed. Az a belső nagyon necces. 54 litereshez dukálna egy ~600lph-s külső szűrő, szépen megrakva jófajta szűrőanyaggal. ;)
 
Szép lesz! Gratula hozzá ;)
Már csak azért is, mert neked volt bátorságod páncélos törpéket rakni bele. Kíváncsi leszek,hogy milyen tapasztalatokat szerzel velük. Nálam egy-két nap alatt simára gyalulták a domborzatot...Illetve nem tudom, hogy mennyire túrják ki majd a frissen ültetett növényeidet. Most külön vannak egy másik akvában, bár nagyon szeretném a növényesbe berakni, de nem merem..
Kíváncsian várom a tapasztalataidat :)
 
Milyen szép ormányos kutya van az akiban . Középen a vasfára figyelj. ;)
Valami semleges háttér jobb lenne.Ügyelj,hogy a víz ne menjen az üveg és a háttér közé.
A szűrésen mindenképp erősíts,mert gondjaid lesznek.

Szép növényeket!
 
Back
Oldal tetejére