• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 540l-es álom akváriumom, avagy 150x60x60-as akvárium élete- Genesis

Direkt ilyenre akartad? Ritkán látni ilyen konstrukciót (szerencsére). Az üveglapok össze vannak ragasztva? Nálam a "mester" nem ragasztotta össze, a víz közé folyt (természetesen), és annyira bealgásodott, hogy nem lehetett átlátni rajta (nem ment át rajta a lámpa fénye). Egy napi nagyon kemény munkámba telt, mire kiszedtem a középső lapokat. (A helye sajnos megmaradt.)
Köszi a tanácsot. Megnéztem és megtettem a megfelelő lépéseket afelé, hogy ne jusson be víz az üvegek közé! 1000 hála és köszönet érte!
 
Érdeklődve várom a végeredményt. Az én szívemhez is a biotóp áll közelebb, ám amit eddig láttam "biotóp" néven, az jobbára valami sügéres volt kövekkel, meg maximum pár sárga lehullott falevéllel, meg egy fejre állított gyökérrel. Nekem más elképzelésem van a biotópról. ... vagy totális fogalomzavarban vagyok. :rolleyes:
Nálam is mást jelent a biotóp, de sajnos Kongólazacot nem tudok vállalható minőségben felhajtani, így szétnéztem a tenyésztők közt. Végül kompromisszumként választottam a pterophyllum scalare manacapuru-t. De akkor a dél- Amerikai Biotópot kell megoldanom és nem az Afrikait. Ebben az esetben nagyon oda kell figyelnem, mert akkor a növényekben is a monofaunás megjelenítést kell preferálnom!
 
Nálam is mást jelent a biotóp, de sajnos Kongólazacot nem tudok vállalható minőségben felhajtani, így szétnéztem a tenyésztők közt. Végül kompromisszumként választottam a pterophyllum scalare manacapuru-t. De akkor a dél- Amerikai Biotópot kell megoldanom és nem az Afrikait. Ebben az esetben nagyon oda kell figyelnem, mert akkor a növényekben is a monofaunás megjelenítést kell preferálnom!
Még semmit sem láttam a berendezésből, de a hozzáállásod már nagyon szimpatikus! 👍
 
Nálam is mást jelent a biotóp, de sajnos Kongólazacot nem tudok vállalható minőségben felhajtani, így szétnéztem a tenyésztők közt. Végül kompromisszumként választottam a pterophyllum scalare manacapuru-t. De akkor a dél- Amerikai Biotópot kell megoldanom és nem az Afrikait. Ebben az esetben nagyon oda kell figyelnem, mert akkor a növényekben is a monofaunás megjelenítést kell preferálnom!
Ilyen nehét kongólazacot felhajtani? Vagy csak normális tenyészet nincs?
Látom Soprontól nem messze vagy, esetleg Bécsből nem lehet keríteni? Néztem a GA-t, de ott nincsen most, de a Vadvilágban meg a Flórián téri Repti-zzo-ban a webshopok alapján elvileg volna...
Bár gondolom esetlegesen potyára Pestre utazni nem akkora buli, de hátha :)
Esetleg egy kérdest megér.
 
Sajnos nehéz. Inkább tenyésztőtől szeretek vásárolni, mert ott pluszként megkapod a tartási technológiát, a tanácsokat és azokat a tapasztalatokat, melybe a tenyésztő a szívét-lelkét beleadja! Megyek Bp-re ebben a hónapba, de még technikáért ugrok be! Igyekszem mindenre odafigyelni, mert nem nekem fontos a felelős állattartás. Ezért igyekszem tanulni mindenkitől, akik időt áldoznak rám! :)
 
Van itt Békáson egy tenyésztő, aki kimondottan lazacokkal foglalkozik (bár alapvetően nyilván a dél-amerikaiakkal), megkérdezem, van-e esetleg neki.
 
A mai nap egy kicsit tudtam foglalkozni az akváriummal. Így sikerült...
View attachment 93573
A sziget látványos lett. Tetszik!!! De a patronos szűrő nagyon gáz egy nappali díszeként szolgáló lenyűgöző méretű akváriumban :(
Külső szűrővel legalább olyan jól el lehet áztatni egy szobát (már próbáltam), mint egy túlfolyásos alsópolcossal (ezt még nem próbáltam).
 
Érdeklődve várom a végeredményt. Az én szívemhez is a biotóp áll közelebb, ám amit eddig láttam "biotóp" néven, az jobbára valami sügéres volt kövekkel, meg maximum pár sárga lehullott falevéllel, meg egy fejre állított gyökérrel. Nekem más elképzelésem van a biotópról. ... vagy totális fogalomzavarban vagyok. :rolleyes:
Egyféle biotóp él a fejedben. Csilliárd féle van, és mind egy adott víztestre jellemző.
Ha megint felém jársz, megmutatom a könyvet az Amazonasról. Fejben egy dolog az Amazonas, viszont szakaszai oly mértékben eltudnak térni egymástól, hogy még. ;)
 
Nálam is mást jelent a biotóp, de sajnos Kongólazacot nem tudok vállalható minőségben felhajtani, így szétnéztem a tenyésztők közt. Végül kompromisszumként választottam a pterophyllum scalare manacapuru-t. De akkor a dél- Amerikai Biotópot kell megoldanom és nem az Afrikait. Ebben az esetben nagyon oda kell figyelnem, mert akkor a növényekben is a monofaunás megjelenítést kell preferálnom!
A Rio Manacapuru "feketevizű", és szinte csak gyökerek, legfeljebb néhány kő alkotja a víz alatti terepet.
Ez az elrendezés nem annyira viti-barát. Inkább 3-4 részre bontanám, mert idővel a territoriális viták ki fognak alakulni. A részeket úgy kell kialakítani, hogy ha a hal bekuckózza magát a területére, ne láthassa a másik hímet.
Ha már itt tartunk, hány egyedet tervezel telepíteni, ill. milyen ivararányban gondolkodsz?
Mivel savas a víz, ott leginkább Echinodorusokat találni, illetve tavi rózsákat.
 
Egyféle biotóp él a fejedben. Csilliárd féle van, és mind egy adott víztestre jellemző.
Ha megint felém jársz, megmutatom a könyvet az Amazonasról. Fejben egy dolog az Amazonas, viszont szakaszai oly mértékben eltudnak térni egymástól, hogy még. ;)
Szerintem félreértettél. Éppen az ellenkezőjére céloztam. Nagyon sokfélét tudok elképzelni, de amiket láttam, azok nagyon egy irányba mutattak. (a sügérest hoztam példának)
Éppen arra szerettem volna biztatni Zoltánt, hogy ettől szakadjon el. ...és örömmel tapasztalom, hogy nem kell nagyon biztatni. 👍
 
Szerintem félreértettél. Éppen az ellenkezőjére céloztam. Nagyon sokfélét tudok elképzelni, de amiket láttam, azok nagyon egy irányba mutattak. (a sügérest hoztam példának)
Éppen arra szerettem volna biztatni Zoltánt, hogy ettől szakadjon el. ...és örömmel tapasztalom, hogy nem kell nagyon biztatni. 👍
Bocsánat, akkor félreértettem. 😬
 
Az Amazonas mindig más arcát mutatja a száraz és a nedves évszakban! Nekem a fejemben a leszakadt agyagfalak vannak meg. Amúgy igyekszem okosan alakítani a dolgokat! Engem a ProMaster szűrésem nem zavar! Tudom sokan ki nem állhatják, de olyan biológiát csinál, hogy csak na.! Én ebben hiszek, más meg másban! Nem baj ez, így a jó, hogy többen többféleképpen gondolkozunk! Ezért szép ez a hobbi!
 
Van itt Békáson egy tenyésztő, aki kimondottan lazacokkal foglalkozik (bár alapvetően nyilván a dél-amerikaiakkal), megkérdezem, van-e esetleg neki.
Úgy néz ki sajnos csak nőstények vannak neki.

Azért ne add fel, hátha találsz valahol, főlev ha még idő, amíg beköltözhetnének 🙂
Én is sokáig vadásztam a sárga fantomokat, de végül sikerült 🥰
 
Sziasztok!
Kb. 3 éve nem írtam ide semmit. Elvoltam a két akváriumommal ami nagyon jó tanulópénz volt számomra! Megtanultam viszonylag algamenetesen tartani az akváriumaimat. Így most van egy 63 l-es és egy 112 l-es akváriumom. Volt egy külső szűrőm, de az megadta magát. ( Atman cf800) Mivel csak TM30-as szivacsom volt itthon, illetve 2 db cseh emelőm, így összedobtam egy Mattenfilteres szűrést és azóta éli világát a kis ökoszisztéma. El is voltam magam csendességében, mígnem egy YOUTUBE videón Farkas Balázsék fel nem tették Josh Sim előadását..... Itt kezdett valami mélyen belül rágni- meg lehet csinálni, lehetek én is az akinek szép nagy akváriuma lehet.... Néztem hol lehet a legjobb helye, majd a feleségem puhítása következett. Feltételül szabta, hogy akkor az egyik akváriumnak akkor mennie kell, de jobb , ha mind a kettő, mert ekkora akvárium elég a nappaliba. Hetekig tartó gondolkozás után alternatívákat vázoltam fel és meggyőztem, hogy az a két akváriumnak van létjogosultsága, de akkor kiteszem őket a garázsba, mert hát kellhet akármireis..... :) Tehát első pont kipipálva.
A következő, a tervezés volt. Mindig is zavart, hogy olyan akváriumokat láttam csak amihez, vagy nem volt építve lámpatartó, vagy utólag lett hozzá DIY módszerekkel összesufnizva valami, így terveztem egy szekrényt magamnak. Közben számoltam és számolom a költségeket, ami egy vagyon lesz! Kb. 500.000 és 1.000.000 Ft.- közt fog megállni. Ez megrettentett, hiszen egészségügyi fizetésből, hogyan oldom én ezt meg? Ekkor találtam egy idézetet:- ' Annyira akarnod kell azt amit szeretnél, hogy másnak esélye se legyen, mint az, hogy megvalósuljon!' -és kalkuláltam. Beszélgettem régi lakatos barátommal, aki elvállalta ezt a projektet, eljött megmondtam mire lenne szükségem. Fontos volt, hogy a lámpatartó állványzat, állítható és mobilis is legyen. 2 hónap alatt, mert jött a COVID- elkészült. Nagy volt az öröm és boldogság. Ezután hívtam a szintén idős asztalos mester barátomat, aki szintén megörült a munkának, mert ahogy ő mondta: -Végre egy olyan munka, amin gondolkoznia kell! :) Láttátok volna a szemüket az én idős szakembereimnek, amilyen lelkiismeretesen precízen igyekeztek mindenben a kedvemben és a terv szerint megtenni, hogy ez a konstrukció hibátlan legyen. Valahogy olyan érzésem volt, hogy életükben , utoljára valami olyan dologgal szerettek volna megajándékozni pluszban, ami pénzben nem mérhető. Ez a szekrény pár évszázadot ki fog bírni szerintem.... És most jöjjenek a képek:
Szia
Hat elkepedve olvasom a bevezetodet, szórul szóra mintha en irtam volna eme sorokat,mind a GA youtubos Josh Sim video, mind a parom puhitasa stb..stb..😂 (felelmetes) :)) viszont, en csak most kezdenek bele… :)
2 kerdes:
Megkerdezhetem, hogy all mostansag?
A masik, hogy honnan sikerult az akvárium beszerzese?
Koszonom
 
Back
Oldal tetejére