• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

54 literes low tech működőképes-e...

KochR

Nézelődő
Sziasztok!

Tesómnak is nagyon megtetszettek a növényes akváriumok és lenne egy összeállítás, amiről szeretném, ha elmondanátok a véleményeteket, egyelőre csak terv, de kíváncsi vagyok:
Tudom hogy a gyári szettek növényes akváriumokhoz nem ideálisak sőt...
De szeretném tudni hogy ha lenne gy ilyen 60X30X30-as, szögletes, akvárium szett, hozzá 15W világítás, kis szűrővel (pl. aquael fan mini, vagy hasonló, ami kb 5-8X vízforgatást ad) és szeretnék egy olyan aquascape-t csinálni amiben van egy víz alatti lombos fa - lombja jávai moha, (egy -két tő anubias nana), egy kicsire nyírt bokorszerű Hemianthus glomeratus /H. micranthemoides/ és esetleg pár szál Cabomba caroliniana, ami alacsonyra lenne nyírva hogy ne vegye el a fényt a többi növény elől, mennyire lehet működőképes?
Aquascape: A "fa" egyik oldalon, másik oldalon a sarokban a többi növény bokorszerűen, az akvárium nagy része végülis úszótér lenne a halaknak, és nem egy növényekkel telezsúfolt akvárium.
A kérdés, hogy a növények, amiket összeválogattam bírnák-e, természetesen táppal és carboval kiegészítve, ha szükséges, CO2 nélkül! Így nem lenne folyamatosan algás az akvárium?
Lenne benne 6-8 kis nano hal, meg 2-3 hagymacsiga, vagy süncsiga.
Szerintetek lehetséges lenne egy ilyen kinézetű, szép akváriumot kihozni belőle vagy felejtsem el, mert a növények nem fejlődnek és folyamatos küzdelem lenne az algával?
Remélem hogy meg lehet oldani.

Köszönöm előre is!

Üdv. Robi
 
Sziasztok!

Tesómnak is nagyon megtetszettek a növényes akváriumok és lenne egy összeállítás, amiről szeretném, ha elmondanátok a véleményeteket, egyelőre csak terv, de kíváncsi vagyok:
Tudom hogy a gyári szettek növényes akváriumokhoz nem ideálisak sőt...
De szeretném tudni hogy ha lenne gy ilyen 60X30X30-as, szögletes, akvárium szett, hozzá 15W világítás, kis szűrővel (pl. aquael fan mini, vagy hasonló, ami kb 5-8X vízforgatást ad) és szeretnék egy olyan aquascape-t csinálni amiben van egy víz alatti lombos fa - lombja jávai moha, (egy -két tő anubias nana), egy kicsire nyírt bokorszerű Hemianthus glomeratus /H. micranthemoides/ és esetleg pár szál Cabomba caroliniana, ami alacsonyra lenne nyírva hogy ne vegye el a fényt a többi növény elől, mennyire lehet működőképes?
Aquascape: A "fa" egyik oldalon, másik oldalon a sarokban a többi növény bokorszerűen, az akvárium nagy része végülis úszótér lenne a halaknak, és nem egy növényekkel telezsúfolt akvárium.
A kérdés, hogy a növények, amiket összeválogattam bírnák-e, természetesen táppal és carboval kiegészítve, ha szükséges, CO2 nélkül! Így nem lenne folyamatosan algás az akvárium?
Lenne benne 6-8 kis nano hal, meg 2-3 hagymacsiga, vagy süncsiga.
Szerintetek lehetséges lenne egy ilyen kinézetű, szép akváriumot kihozni belőle vagy felejtsem el, mert a növények nem fejlődnek és folyamatos küzdelem lenne az algával?
Remélem hogy meg lehet oldani.

Köszönöm előre is!

Üdv. Robi

Szia!
A választott növényektől függően, és a karbantartás mennyiségétől függően szerintem működőképes lehet a dolog. Nálam az általad leírt feltételekkel, vagy ahhoz nagyon hasonlóakkal működik az akvárium : Növényes - A kísérlet (54 l low light - low tech) | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

Üdv
 
Szia!

Nagyon jó lett az akváriumod. :)
Remélhetőleg sikerül majd egy szépet összehoznunk nekünk is.
Örülök, hogy pozitív tapasztalat is akad a gyári szettekkel (vagy ahhoz hasonlókkal) kapcsolatban. :D

Üdv. Robi
 
Sziasztok!

Tesómnak is nagyon megtetszettek a növényes akváriumok és lenne egy összeállítás, amiről szeretném, ha elmondanátok a véleményeteket, egyelőre csak terv, de kíváncsi vagyok:
Tudom hogy a gyári szettek növényes akváriumokhoz nem ideálisak sőt...
De szeretném tudni hogy ha lenne gy ilyen 60X30X30-as, szögletes, akvárium szett, hozzá 15W világítás, kis szűrővel (pl. aquael fan mini, vagy hasonló, ami kb 5-8X vízforgatást ad) és szeretnék egy olyan aquascape-t csinálni amiben van egy víz alatti lombos fa - lombja jávai moha, (egy -két tő anubias nana), egy kicsire nyírt bokorszerű Hemianthus glomeratus /H. micranthemoides/ és esetleg pár szál Cabomba caroliniana, ami alacsonyra lenne nyírva hogy ne vegye el a fényt a többi növény elől, mennyire lehet működőképes?
Aquascape: A "fa" egyik oldalon, másik oldalon a sarokban a többi növény bokorszerűen, az akvárium nagy része végülis úszótér lenne a halaknak, és nem egy növényekkel telezsúfolt akvárium.
A kérdés, hogy a növények, amiket összeválogattam bírnák-e, természetesen táppal és carboval kiegészítve, ha szükséges, CO2 nélkül! Így nem lenne folyamatosan algás az akvárium?
Lenne benne 6-8 kis nano hal, meg 2-3 hagymacsiga, vagy süncsiga.
Szerintetek lehetséges lenne egy ilyen kinézetű, szép akváriumot kihozni belőle vagy felejtsem el, mert a növények nem fejlődnek és folyamatos küzdelem lenne az algával?
Remélem hogy meg lehet oldani.

Köszönöm előre is!

Üdv. Robi
Szia!
Amit itt leírtál működhet. De a belsőszűrő helyett próbál beszerezni egy kűlsőt. Használtan már jó áron lehet venni Eheim-et. Pl: 2213-ast
 
Köszönöm a tippeket.
Egyelőre csak tervben van az akvárium, tudom jobb egy külső mint a kicsi belső, de első körben valószínű ha lesz akkor csak belső lesz, maximum ha nem elég a szűrés akkor egy nagy szivaccsal felturbózzuk. :)
 
Működhet belső szűrővel is,de a vízcserékre sokkal jobban oda kell figyelned,mintha külső szűrőt használnál. Nálam is elmegy belsővel,de iszonyúan mulmosodik,és mióta áttértem a két hetes vízcserékre, algám is van rendesen.
 
Igen mindenképp heti vízcserés lenne a dolog, esetleg 2X 15-20% hetente. Még nem tudom az is lehet hogy én csinálom meg magamnak :D
 
Működhet belső szűrővel is,de a vízcserékre sokkal jobban oda kell figyelned,mintha külső szűrőt használnál. Nálam is elmegy belsővel,de iszonyúan mulmosodik,és mióta áttértem a két hetes vízcserékre, algám is van rendesen.
Mekkora akksi, mennyi hallal?
Én is a régi belső szűrőmet szeretném használni az 53 literesemben, Profito -EasyCarbo táp combókkal./ no CO2 !! /
Mennyi a hal maximált mennyisége /nano halak,2-3 darab otoval/ szerinted, hogy ne essek át a bizonyos másik oldalra ? /mulm/
 
Mekkora akksi, mennyi hallal?
Én is a régi belső szűrőmet szeretném használni az 53 literesemben, Profito -EasyCarbo táp combókkal./ no CO2 !! /
Mennyi a hal maximált mennyisége /nano halak,2-3 darab otoval/ szerinted, hogy ne essek át a bizonyos másik oldalra ? /mulm/
Nano halakból ebbe a méretbe szerintem nyugodtan mehet 15-20 db. Nem csak a méretük kicsi, hanem a vízterhelésük is, így nem kell annyira óvatoskodni a létszámmal, mint a nagyobb, 5-7 cm-es halaknál.
 
Nano halakból ebbe a méretbe szerintem nyugodtan mehet 15-20 db. Nem csak a méretük kicsi, hanem a vízterhelésük is, így nem kell annyira óvatoskodni a létszámmal, mint a nagyobb, 5-7 cm-es halaknál.
Köszönöm,kezdek akkor vásárolgatni. :)
 
Sziasztok!

Tesómnak is nagyon megtetszettek a növényes akváriumok és lenne egy összeállítás, amiről szeretném, ha elmondanátok a véleményeteket, egyelőre csak terv, de kíváncsi vagyok:
Tudom hogy a gyári szettek növényes akváriumokhoz nem ideálisak sőt...
De szeretném tudni hogy ha lenne gy ilyen 60X30X30-as, szögletes, akvárium szett, hozzá 15W világítás, kis szűrővel (pl. aquael fan mini, vagy hasonló, ami kb 5-8X vízforgatást ad) és szeretnék egy olyan aquascape-t csinálni amiben van egy víz alatti lombos fa - lombja jávai moha, (egy -két tő anubias nana), egy kicsire nyírt bokorszerű Hemianthus glomeratus /H. micranthemoides/ és esetleg pár szál Cabomba caroliniana, ami alacsonyra lenne nyírva hogy ne vegye el a fényt a többi növény elől, mennyire lehet működőképes?
Aquascape: A "fa" egyik oldalon, másik oldalon a sarokban a többi növény bokorszerűen, az akvárium nagy része végülis úszótér lenne a halaknak, és nem egy növényekkel telezsúfolt akvárium.
A kérdés, hogy a növények, amiket összeválogattam bírnák-e, természetesen táppal és carboval kiegészítve, ha szükséges, CO2 nélkül! Így nem lenne folyamatosan algás az akvárium?
Lenne benne 6-8 kis nano hal, meg 2-3 hagymacsiga, vagy süncsiga.
Szerintetek lehetséges lenne egy ilyen kinézetű, szép akváriumot kihozni belőle vagy felejtsem el, mert a növények nem fejlődnek és folyamatos küzdelem lenne az algával?
Remélem hogy meg lehet oldani.

Köszönöm előre is!

Üdv. Robi
Szia

Nekem is egy Low tech 54l-es aksim van egy pár éve, szóval megküzdöttük egymással már a magunkét. :)

Amit bizton javasolhatok: Nem érdemes kis belsőszűrőkkel próbálkozni. Persze a külső szűrők jóval drágábbak, de hidd el annyival jobbak is. Nagyobb a szűrőfelület, kint tarja a koszt, nem csak szivacsot tehetsz bele stb.! Én 3 belsőszűrővel is próbálkoztam mire rászántam magam és vettem egy normálisabb külső szűrőt. http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-experience-150-kulso-szuro-toltettel.html Nagyságrendekkel jobb a vízminőség és takarítani sem kell annyit!;)

Én a 15W-ot egy kicsit kevésnek találom. Szerintem 0,5W/l-re nyugodtan felmehetsz.

És javaslom még az Ottokat. Nagyon frankó kis takarítóbrigád!:)
 
Mekkora akksi, mennyi hallal?
Én is a régi belső szűrőmet szeretném használni az 53 literesemben, Profito -EasyCarbo táp combókkal./ no CO2 !! /
Mennyi a hal maximált mennyisége /nano halak,2-3 darab otoval/ szerinted, hogy ne essek át a bizonyos másik oldalra ? /mulm/

Szia!
54l-es akvárium, 15w világítással és egy eheim pick up szűrővel. Heti egy vízcserével (30%) üemelt elég sokáig. 8db cory pygmaues, 8 db amanda, 2db ottó, 2db amano, és 3db dario dario lakja az akvát. Egyébként én is visszaváltottam a külső szűrőre, és a világításon is tuningoltam. A belső szűrős, kis fényerejű világítással körülbelül 1 évig ment az akva. Nálam működőképesnek bizonyult a konstrukció, persze kompromisszumokkal! Alga mérsékelten, de előfordult, illetve a vízben is sok volt a lebegő anyag (a külső szűrő ezt a gondot szépen meg is szüntette). A hozzászólásom alatti második képre kattintva bejön a naplóm, ott le van minden írva részletesen.

Egyébként csatlakozom az előttem szólókhoz: ha anyagilag megteheted mindenképp szerez be egy külső szűőt, és a világítást is tuningolhatod 05-06w/l ig (akár co2 nélkül is), ez fölött pedig már mindenképp ajánlott a co2 adagolás.

Üdv
 
Szia!
54l-es akvárium, 15w világítással és egy eheim pick up szűrővel. Heti egy vízcserével (30%) üemelt elég sokáig. 8db cory pygmaues, 8 db amanda, 2db ottó, 2db amano, és 3db dario dario lakja az akvát. Egyébként én is visszaváltottam a külső szűrőre, és a világításon is tuningoltam. A belső szűrős, kis fényerejű világítással körülbelül 1 évig ment az akva. Nálam működőképesnek bizonyult a konstrukció, persze kompromisszumokkal! Alga mérsékelten, de előfordult, illetve a vízben is sok volt a lebegő anyag (a külső szűrő ezt a gondot szépen meg is szüntette). A hozzászólásom alatti második képre kattintva bejön a naplóm, ott le van minden írva részletesen.

Egyébként csatlakozom az előttem szólókhoz: ha anyagilag megteheted mindenképp szerez be egy külső szűőt, és a világítást is tuningolhatod 05-06w/l ig (akár co2 nélkül is), ez fölött pedig már mindenképp ajánlott a co2 adagolás.

Üdv

Köszönöm.
Külső szűrő project indul......
 
Külső szűrőt nem alkalmazva !!!!! :)
2 db 54 literesem működik!!! most is. /Eheim Biopower 200 és JBL CristalProfi I80s belső szűrőkkel/
Hightech-kel szemben, nincs semmilyen algám !!!!!!
Növények szépek és nőnek. /természetesen nem olyan ütemben mint a co beoldású medencékben/
Hal hullásom nem volt.Havonta 1/3 vízcsere./Easy Profito -EasyCarbo tápozás /
Jelenlegi állapot: /csak telefonnal lőttem /

1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Üdv,István
 
Én is közel 1wpl fénnyel világítom a medencét és mellé csak vízforgatást illetve kis mechanikai szűrést használok.
 
Külső szűrőt nem alkalmazva !!!!! :)
2 db 54 literesem működik!!! most is. /Eheim Biopower 200 és JBL CristalProfi I80s belső szűrőkkel/
Hightech-kel szemben, nincs semmilyen algám !!!!!!
Növények szépek és nőnek. /természetesen nem olyan ütemben mint a co beoldású medencékben/
Hal hullásom nem volt.Havonta 1/3 vízcsere./Easy Profito -EasyCarbo tápozás /
Jelenlegi állapot: /csak telefonnal lőttem /

View attachment 5360

View attachment 5361

Üdv,István
A tápozásról megtudhatunk többet? ha nem titok [emoji1]
 
Back
Oldal tetejére