• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

54 literes low tech működőképes-e...

Az alsó aquárium hátterezve és "oldalterezve" is van./legalább 10 éves !!!!/
Abban nincs táptalaj sem. /nincs túl nagy flow sem, éppen hogy csak "ketyeg"/
A bal hátsó sarokban egy kis barlangot építettem anno, amiben elhelyeztem az Eheim Biopower 200 belsőszűrőt.
Alul egy 5 cm-es nyíláson szív, /előtte egy durva szivacs darab/, fent hagyományos módon küldi ki a szűrt vizet. /abszolút nem látható semmi/
Hőmérséklet: 26 fok
Hát ennyi.
Tápozás: 1 ml Easy Profito és 1 ml Easy Carbo naponta. / ha el nem felejtem, mondjuk hetente 5-5 ml/ , vízcsere mondjuk havonta 30 százalék.
Csapvízzel, víztesztek nélkül nálam működik.
Algamentes minden.A co2-s akvákhoz képest nem látok hátrányokat.
Nyilván ott sokkal intenzívebben nőnek, egészségesebbek és színpompásabbak a növények. /nekem soha sem volt olyan, ezért nem is zavar nincs hiányérzetem/
A lényeg, hogy előttük ülve gyorsan elszalad 1-1 óra a bámészkodással, kicsit kiszakadva a túlhajszolt, munkás hétköznapok világából.
 
Külső szűrőt nem alkalmazva !!!!! :)
2 db 54 literesem működik!!! most is. /Eheim Biopower 200 és JBL CristalProfi I80s belső szűrőkkel/
Hightech-kel szemben, nincs semmilyen algám !!!!!!
Növények szépek és nőnek. /természetesen nem olyan ütemben mint a co beoldású medencékben/
Hal hullásom nem volt.Havonta 1/3 vízcsere./Easy Profito -EasyCarbo tápozás /
Jelenlegi állapot: /csak telefonnal lőttem /

View attachment 5360

View attachment 5361

Üdv,István

Szia!
Szépek az akváriumaid.
A világításról is írhatnál valami információt.
 
Világítás:
A gyári tetőbe épített DIY Led aluminium sínekre ragasztva /kiváltva a fénycsöveket/
50 cm - 5050 Piros
50 cm - 5050 Kék
50 cm - 8520 fehér
Napi kb. 10 óra / kb 70 százalékon mennek


Jól megkopasztottam :)

20160220_183427_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

Attachments

  • 20160220_182311_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
    20160220_182311_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
    206.7 KB · Megtekintések: 1
Utoljára módosított:
Külső szűrőt nem alkalmazva !!!!! :)
2 db 54 literesem működik!!! most is. /Eheim Biopower 200 és JBL CristalProfi I80s belső szűrőkkel/
Hightech-kel szemben, nincs semmilyen algám !!!!!!
Növények szépek és nőnek. /természetesen nem olyan ütemben mint a co beoldású medencékben/
Hal hullásom nem volt.Havonta 1/3 vízcsere./Easy Profito -EasyCarbo tápozás /
Jelenlegi állapot: /csak telefonnal lőttem /

View attachment 5360

View attachment 5361

Üdv,István
szia az lenne a kérdésem az első képen bal oldalt az a pálmára hasonlító növény milyen fajta,amúgy gyönyörű az aki
 
Világítás:
A gyári tetőbe épített DIY Led aluminium sínekre ragasztva /kiváltva a fénycsöveket/
50 cm - 5050 Piros
50 cm - 5050 Kék
50 cm - 8520 fehér
Napi kb. 10 óra / kb 70 százalékon mennek


Jól megkopasztottam :)

View attachment 5371
Brutális ez a fényesség. Élőben is ennyire üt, vagy csak a fényképező miatt látszik ennyire fényesnek?
 
szia az lenne a kérdésem az első képen bal oldalt az a pálmára hasonlító növény milyen fajta,amúgy gyönyörű az aki
Jajjjjj, bocs @Jopet Gergő értett Téged : Pogostemon Helferi

Brutális ez a fényesség. Élőben is ennyire üt, vagy csak a fényképező miatt látszik ennyire fényesnek?
Élőben is elég "fényes" /nekem :)/, de a fényképezőmet már jobban nem tudom megregulázni. /Galaxy Note 3 telós @arral készült/
 
Back
Oldal tetejére