• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

500l - chapter one

gulygab

Kertész segéd
Sziasztok,

néhány tanuló lépcsőfok megugrása után úgy gondoltam, hogy a pár hete indult új akváriumom megérdemli azt, hogy szakítsak az eddigi passzivitásommal és egy publikus naplóban kísérjem végig a pályafutását.

Én nagyon sokat tanultam/tanulok az itt fellelhető tartalomból (is), remélem az én tapasztalataim is hasznosak lehetnek másoknak.

Az akvárium a saját megelégedésünkre hivatott szolgálni, nem cél a versenyeken való megmérettetés, csak az, hogy szép dísze legyen a lakásnak.

- Bútor: 40x40 zártszelvény, fekete bútorlappal borítva.
- Üveg: Green Aqua-féle 200*50*50 cm, sima 10-es üvegből, feketével ragasztva, alul-felül hosszában, valamint felül keresztben merevítve. A tetején üveglapok vannak elhelyezve úgy, hogy a lámpatestek alatti rész ki van hagyva, így a fény akadálytalanul bejuthat. (Van egy macsekunk, aki nagy kedvvel sétálgat az akvárium szélén és nem nagyon szeretném ha beleszédülne...)
- Szűrés: két Eheim 2080, egyelőre még a gyári zöld csövekkel és esőztetővel, gyári szűrőanyagokkal. Később szeretnék majd lily-re továbblépni. A megforgatás így 6.8-szoros - ha véletlenül nem lesz elég, akkor be tudok még üzemelni egy 2260-ast. A befolyók a négy sarokban vannak elhelyezve, esőztetők egymással szemben az oldalfalakon. A befolyókon garnéla-kompatibilis kosár van.
- CO2: nagynyomású, US-Aquaristik reduktor, US-Aquaristik mágnesszelep, US-Aquaristik visszafolyásgátló, Green Aqua üveg bubiszámláló, DIY szűrőházas reaktor, Green Aqua üveg DC. Egyelőre csak az egyik szűrőre van csatlakoztatva, gondolkodom rajta, hogy kétoldalról fogom majd bejuttatni egy másik ugyanilyen reaktorral a másik szűrőn. A CO2-t a világításnál 3 órával korábban indítom, és 1-gyel korábban kapcsolom le.
- Fény: 2 db Quad T5 4*39W, Osram 865-ös csövekkel. Az akváriumon szélein, ill a középső merevítésen nyugszanak. (Ez így nem túl sok - 0.6W/l-, ha több kell majd, akkor még két 2*39es Quadot rakok melléjük, vagy ha tudok beruházok két komolyabb 6*39-es világítótestbe).
- Tápozás: Easy Carbo, Green Aqua Micro/Macro

Aljzat:
- Táptalaj: Tropica Substrate, 10 liter + ADA Bacter 100.
- Talaj: ADA Aqua Soil Africana. Korábbi akváriumból átkerült átmosva 45 liter (1+ évet futott). Ezt egészítettem ki 18 liter normállal és 18 liter Powder-ral, így összesen kb. 80 liter van benne. Az aljzatot ennyivel még nem tudtam úgy megemelni ahogy szerettem volna, ezért került még alulra lávakő, kisebb-nagyobb darabokban, kb. 15 kiló.

Dekoráció: Dragon Ohko kő, nem sok, az otthoni készlet csúcsosabb darabjai.

Növények:
- Pogostemon helferi,
- Staurogyne repens,
- Littorella uniflora,
- Echinodorus tenellus,
- Micranthemum sp. monte carlo.

Állatok:
- 1 Sziámi,
- 2 Oto,
- kb. 10 Petitella georgiae,
- összesen kb. 90 neon + vörös neon,
- kb. 20 Amano garnéla,
- egy marék Sakura garnéla,
- 2 zebra csiga.
Egy részük korábbról maradt, hozzánk nőttek. Az oto-k és neonok még darabszámra biztosan bővülni fognak.

Víz: sima zuglói csapvíz, Aquatic Nature/Seachem vízelőkészítővel és bacikultúrával megtámogatva. 40-50%-ot cserélek heti rendszereséggel.

'Kicsit' minimalista lett, leginkább azért, mert ez tetszik, de szempont volt, hogy elfogadható időráfordítással karbantartható legyen, ne kelljen egyből újrakezdeni a nyírást mire befejezem.
Maga a berendezés 2 részletben összesen kb. 20 órát vett igénybe, @cheetah barátom jelentős segítségével, a növények egy része is tőle származik. Ezúton is köszönöm szépen!
Pont ma 4 hete indult el az akvárium, egy kevés alga az indulás óta megjelent, egyelőre kezelhető. A stauk dobálják le az alsó leveleiket, de szerencsére jönnek az újak.

Sajnos fotózás terén még sokkal nagyobb hiányosságaim vannak mint a növényes akvarisztikával kapcsolatban, de remélem, hogy mindkét vonalon észrevehető lesz a fejlődés. Eddig még nem is sikerült számomra kielégítő fotót készíteni, de nagyon rajta vagyok a témán... Egy sejtelmeset azért bedobok, hogy legyen itt valami a nyitó hozzászólásban is. Hamarosan (ahogy az akvárium is alakul és fotózni is jobban tudok) jön majd többet mutató;)


DSCF8355__.JPG
 
Üdv a fórumon :)

Izgalmasan indul a napló, de azért megnéztem volna szemből is :)
Sebaj legalább lesz miért visszajönni :)
 
Köszi!
Sajnos küzdök az elfogadható minôségû fényképezéssel. A naplóval is azért vártam ennyit, mert bíztam benne, hogy megugrom ezt az akadályt. Eddig még nem sikerült, ahogy az a fenti fotón is látszik, de úgy voltam vele, hogy ez így talán belefér.
Kicsit még fejlôdök és jön a szembefotó, nem kell rá oldalakat várni:)
 
Azta mindenit,4 het alatt ilyen zold lett,bamulatos. Nekem mindegy milyen minosegben fotozod de ezt latnom kell total kepen is. Varom a kepet,ja es udv a forumon ;)
 
Nagyon kíváncsian várom a képeket és a fejleményeket, hasonló méretű akváriumot szeretnék én is indítani idén.
 
A két 2080 szerintem bőven elég lesz, nem is baj, ha nem olyan nagy a flow, csak az etetésre figyelj oda és kristálytiszta vized lesz.
 
köszi szépen mindenkinek!

A szűrés szerintem is elég lesz a korábbi tapasztalatokból kiindulva. Ha véletlenül mégsem, akkor majd reagálok rá.

A napló indításának az is volt az egyik oka, hogy úgy láttam néhányan még gondolkodnak hasonló méretben, és talán nekik is hasznosak lehetnek majd az itt leírtak.
 
Aztaaaaaaaaaaaaa :nailbiting: (y) Nagyon tetszetős így messziről, szóval mégmég képet! megelégszek a gyenge minőségűvel is :p
 
Sziasztok,

Lőttem egyet szemből, nem túl jó. Előremutató, hogy erről a szintről csak felfelé tudok elmozdulni.:)
Remélem nem lesz túl nagy csalódás azoknak akik várták...

DSCF8389.jpg


Az alsóbb régióban monte carlo van, szerintem nagyon szépen elterjedt, bár még kicsit mászhatna majd magasabbra a széleken a dombokra.
Feljebb a dragonok közé stau van ültetve, illetve jobb oldalon legfelül pogo.
A két szélén középtájon tenellus, kezd szépen sűrűsödni, de még nem az igazi, ezért kicsit kopasznak tűnik ott a domboldal. Ebből nem készültem fel eléggé ültetéskor, és viszonylag kis mennyiséget tudtam csak telepíteni. Pár hét múlva szerintem rendben lesz ez is.

A layout nem túl eredeti és elég egyszerű is, de innen is lesz majd hova továbblépni, addig pedig gyűlik a tapasztalat.
 
Hinnye, de jól néz ki! :)

Nem emlékszem már pontosan, de nagyságrendileg 400 tő Monte Carlót pakoltunk bele az éjszaka folyamán. Majd másnap még belekerült vagy 10-15 GA-s adag stau is. (mondjuk ez nem látszik rajra) Viszont óriási nagy az akvárium.
Nekem először az jutott eszembe róla, amikor üresen megláttam, hogy valami hasonlóban feküdhetett Hófehérke is az almás buli után. :)

A kép alapján az alján már elég sűrű az MC. Szerintem lehetne szálakat kihúzogatni belőle és a dombra is ültetni, ahova szeretnéd, hogy felnőjön.

Jó lesz ez (már az), barátom! :)
 
Hinnye, de jól néz ki! :)

Nem emlékszem már pontosan, de nagyságrendileg 400 tő Monte Carlót pakoltunk bele az éjszaka folyamán. Majd másnap még belekerült vagy 10-15 GA-s adag stau is. (mondjuk ez nem látszik rajra) Viszont óriási nagy az akvárium.
Nekem először az jutott eszembe róla, amikor üresen megláttam, hogy valami hasonlóban feküdhetett Hófehérke is az almás buli után. :)

A kép alapján az alján már elég sűrű az MC. Szerintem lehetne szálakat kihúzogatni belőle és a dombra is ültetni, ahova szeretnéd, hogy felnőjön.

Jó lesz ez (már az), barátom! :)

Aha szóval volt segítség(y) Bár ekkora méretnél el is kel a segítő kéz :) Az akvárium bámulat. Ritka egyedi iwagumi (itt a forumon elsősorban)
Talán a mérete miatt tul hosszan nyúlik el a közepe. vagy nagyob kövekkel jobb lenne de mit beszélek zöldeket...én bele se mertem volna fogni ekkora tankba. :oops:
 
Hinnye, de jól néz ki! :)

Nem emlékszem már pontosan, de nagyságrendileg 400 tő Monte Carlót pakoltunk bele az éjszaka folyamán. Majd másnap még belekerült vagy 10-15 GA-s adag stau is. (mondjuk ez nem látszik rajra) Viszont óriási nagy az akvárium.
Nekem először az jutott eszembe róla, amikor üresen megláttam, hogy valami hasonlóban feküdhetett Hófehérke is az almás buli után. :)

A kép alapján az alján már elég sűrű az MC. Szerintem lehetne szálakat kihúzogatni belőle és a dombra is ültetni, ahova szeretnéd, hogy felnőjön.

Jó lesz ez (már az), barátom! :)

Hallo,

köszi szépen. Valamelyik este ha lesz 1-2 erre szánható órám akkor kicsit organizálok az MC-n, és a sűrűből átpakolok az üresebb részekre. A magasságát már néhol szabályozni kellett, hétvégén kicsit dolgoztattam az ollót rajta.

Aha szóval volt segítség(y) Bár ekkora méretnél el is kel a segítő kéz :) Az akvárium bámulat. Ritka egyedi iwagumi (itt a forumon elsősorban)
Talán a mérete miatt tul hosszan nyúlik el a közepe. vagy nagyob kövekkel jobb lenne de mit beszélek zöldeket...én bele se mertem volna fogni ekkora tankba. :oops:

Köszönöm szépen Neked is, örülök ha tetszik.
Igen, volt jelentős segítség, szerencsére bőven el lehet férni benne többen is egymás akadályozása nélkül.
Kicsit hosszú valóban, nem a megszokottak az arányok, a hossz négyszerese a magasságnak. De örülök, hogy nem magasabb, mert hihetetlen könnyebbség nekem az előző 60 centis után, hogy elérem az alját, és létrára sem kell állni. :)

1-2 nagyobb szikla valóban mehetett volna bele, főleg a jobb oldalra. Próbáltam is, de vagy nagyon magas volt és a felszínt karcolta, vagy pedig nem olyan szép formájú. Próbálgattam, forgattam őket, de nem tetszettek igazán bent, így kikerültek. Majd valamelyik későbbi fejezetben máskor felhasználom őket;)
 
Mi a helyzet itt naplóügyileg?
Meg növényileg, meg fotózásilag?
El kell menjek személyesen, hogy az asztalra csapjak? :)
 
sziasztok,
igen van egy kis elmaradásom...

növényileg minden rendben van, alakul a dolog. fotóilag is határozott előrelépés van, hamarosan meg is mutatom, csak az akváriumot kell most egy kicsit rendberakni, mert sajnos az elmúlt időszakban nem jutott rá annyi időm mint szerettem volna. csak a vízcserék, tápozás ment az utóbbi időben, másra sajnos nem nagyon futotta.
de van szép zöld, meg bubi, meg minden:)

k2.JPG
 
Back
Oldal tetejére