• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 500 liter moha

20180517_204652.jpg 20180517_204628.jpg 20180430_114000.jpg

Persze minden DIY :D
A reaktort 63-as PVC csőből készítettem (50 cm hosszú fele háló fele siporax ) egyelőre jónak tűnik, de igaz, hogy még csak óvatosan adagolom a CO2-t kb 2 bubi/mp.
A szörmedvény szűrő gondolom sokakat megbotránkoztat, de én legalább olyan örömmel barkácsolok mint matatok az akváriumban. Nálam ez a hobbi része:rolleyes:
 
Utoljára módosított:
Szia,
Kaphatunk róla pár technikai infót? érdekelne!
200-as PVC csőből van, 60cm magas - tehát kb 18 liter - Eheim compact 3000-es pumpa hajtja hangszigetelt dobozban, ami azért kellett mert ezek a nagyobb pumpák azért nem annyira halkak mint a reklám szlogenekben.
Az igazi innováció a belsejében van. Ezeknél a DIY szűrőknél mindíg a tömítés a sarkalatos kérdés. Nekem sikerült megoldani gyári szinten, mindenféle eszterga és hasonló segédeszköz nélkül, kizárólag kézzel barkácsolva. Majd teszek fel képeket, de azok most nincsenek kéznél, el kell indítani hozzá a laptopot.
 
200-as PVC csőből van, 60cm magas - tehát kb 18 liter - Eheim compact 3000-es pumpa hajtja hangszigetelt dobozban, ami azért kellett mert ezek a nagyobb pumpák azért nem annyira halkak mint a reklám szlogenekben.
Ere kíváncsi vagyok, hogy külsőleg vagy belsőleg szerelted.
 
Attól még nem lesz high-tech, hogy nyomok bele egy kis CO-t. A fény, és a tápozás low-tech szintű, tehát csak mértékkel...
A növények már ettől is elkezdtek bubizgatni (y)

Nekem a low tech 60-70 literes akvákba megy 1 bubi/sec sebességgel a CO2... és még ez is nagyon alacsony bubiszám...
Ha már van CO2, érdemes úgy belőni, hogy maximálisan kihasználd ne csak himi-humizz, és 500 literbe hiába low tech azért lehet nagyobb bubiszámmal dolgozni.

De te tudod.
 
Nekem a low tech 60-70 literes akvákba megy 1 bubi/sec sebességgel a CO2... és még ez is nagyon alacsony bubiszám...
Ha már van CO2, érdemes úgy belőni, hogy maximálisan kihasználd ne csak himi-humizz, és 500 literbe hiába low tech azért lehet nagyobb bubiszámmal dolgozni.

De te tudod.
Jó, jó tudom.
Az igazság az, hogy ez az akva kifutóban van, a végét járja, nem igazán működik ebben a formában, győzni látszik az ecset, a legtöbb növény stagnál stb. Csak azért kötöttem be a CO rendszert, hogy teszteljem, kipróbáljam. Pont azért akarom lecserélni egy 240L-re, mert ekkora méretnél már vállalhatatlanok a költségek, ha az ember komolyan, high-tec szerűen akarja csinálni. Ha nyomatnám 15-20 bubipersec a 2 kg-os palack ( ami nincs is teljesen tele, mert nem gyári töltés, hanem átfejtés ) napok alatt kiürülne.
Amúgy meg a fenti Ludvigia képen azért már így is látszik némi pozitív hatás apró buborékok formájában:D. Igaz, hogy csak a világítási időszak vége előtt, mire pont lekapcsol a beoldás. DC sincs, gondoltam a növények úgyis jelzik, ha tetszik nekik. Pár hónapig még üzemben lesz ez az összeállítás, jó tesztnek gondolom, hogy mit ér egy low-tec akvába némi "lepkefing"? Az is lehet, hogy semmit. Majd megpróbálom dokumentálni. Ma már mindent másként csinálnék, de nekem ez volt a tanuló növényes a Tropheusok akváriumában...
 
Utoljára módosított:
Kérnék egy moderátort, hogy ezt a naplót zárja le! Az akvárium felszámolásra került, indul helyette az új high-tech :D:D:D
Köszönet mindenkinek aki időt szánt egy kezdő szárnypróbálgatásaira.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére