1. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Növényes 500 liter moha

Kategória: 'Akvárium naplók', témanyitó: Guzs Imre, téma nyitása: Jan 20, 2017.

1. Guzs Imre
    Épp nem fórumozik ...

Guzs Imre Kertész szaki

Tag:
    Jan 20, 2016
    Kedvelik:
    171
    Hely:
    Sopron
    18-1280.
    Sajnos ez még nem az én akváriumom,de ez a kép inspirálta a naplót amelyet indítok főleg azért, hogy a segítségeteket kérjem a megvalósításban.
    A kép alatt az alábbi leírást találtam:
    110x55x60 - 363 liter
    Világítás 2x 30 W neon 10 000 k
    CO2 nincs

Utoljára módosított: Jan 20, 2017
    Kovács Imre kedveli.
  2. Etele
    Épp nem fórumozik ...

Etele Legenda

Tag:
    Szept 7, 2014
    Kedvelik:
    4,406
    Hely:
    Budapest XIV.
    Ezt a mohamennyiséget tisztán tartani, na ehhez kell nem kevés szabadidő. :D

És miben szeretnél segítséget kérni?

3. ezsolt80

ezsolt80 VIP kertész

Tag:
    Júli 29, 2015
    Kedvelik:
    2,990
    Hely:
    Pomáz
    Map
    Mindenki küldje el az összes moháját :)

Bors Zoltan, xpcxp67, Szella és 6 mások kedvelik ezt.
  4. Guzs Imre
    Épp nem fórumozik ...

Guzs Imre Kertész szaki

Tag:
    Jan 20, 2016
    Kedvelik:
    171
    Hely:
    Sopron
    Például abban, hogy miért olyan nehéz tisztán tartani, ha nincs telerakta élőlényékkel?
    Mondjuk minimális neonnal (30~40 db) meg egy csomó garnéla aminek semmi más dolga mint, hogy elvégezze a takarítást.

5. törpesügér
    Épp nem fórumozik ...

törpesügér Főkertész

Tag:
    Dec 9, 2013
    Kedvelik:
    317
    Map
    2x30 watt?10000 K-s csövek? 363 literre?
    Biztos ez? :)

Szabó Henrik kedveli.
  6. Guzs Imre
    Épp nem fórumozik ...

Guzs Imre Kertész szaki

Tag:
    Jan 20, 2016
    Kedvelik:
    171
    Hely:
    Sopron
    Azért egy pár mondat arról is,hogy miért pont ilyenben gondolkodom.
    Adott pár dolog amivel számolni kell és ennek megfelelően kérném a tanácsaitokat is. Az akvárium növényes léptékkel mérve túlságosan is nagy.
    A hatalmas költségeket elkerülendő mindenképpen low-tech jöhet csak szóba! Ja, és nekem ez legalább annyira tetszik, mint bármelyik high-tech aki.

7. törpesügér
    Épp nem fórumozik ...

törpesügér Főkertész

Tag:
    Dec 9, 2013
    Kedvelik:
    317
    Map
    Szerintem is szép akvárium, de véleményem szerint ehhez már kell egy kis technika, már csak a mérete miatt is.

8. Guzs Imre
    Épp nem fórumozik ...

Guzs Imre Kertész szaki

Tag:
    Jan 20, 2016
    Kedvelik:
    171
    Hely:
    Sopron
    A leírásban ez van, de ez nekem is badarságnak tűnik. Ezért is indítottam a naplót, hogy megpróbáljuk összerakni a valójában elégséges feltételek listáját. Ha egyáltalán ez megvalósítható low-tech akváriumban.

törpesügér kedveli.
  9. Guzs Imre
    Épp nem fórumozik ...

Guzs Imre Kertész szaki

Tag:
    Jan 20, 2016
    Kedvelik:
    171
    Hely:
    Sopron
    Egyelőre adott egy 500 literes aki, 3000 liter/h DIY külső szűrő kb 20 literes tartállyal, 3x49 w neon ( 3x4600 lumen 8000 k ) Ezt tervezem bővíteni még egy csővel, tehát 4x49w lesz.
    A Microsorumoknak gondolom elég, de van esély a szép mohaszőnyegre?

10. ideoda
    Épp nem fórumozik ...

ideoda VIP kertész

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    4,262
    Hely:
    Veresegyház
    Map
    Honnan lőtted ezt a képet? Van linked a képen szerelő aksiról?

11. Matyi
    Épp nem fórumozik ...

Matyi VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2012
    Kedvelik:
    2,514
    Hely:
    Budapest 1213 Erdősor utca
    Map
    Amit a garnéla megeszik azt más formába de távozik is belőle, na az nem kevés sőt.

ClassicLook és AmegA kedvelik.
  12. Guzs Imre
    Épp nem fórumozik ...

Guzs Imre Kertész szaki

Tag:
    Jan 20, 2016
    Kedvelik:
    171
    Hely:
    Sopron
  13. oRphEus
    Épp nem fórumozik ...

oRphEus VIP kertész Legjobb napló

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    743
    Hely:
    Budapest, II. kerület Adyliget, Tel: 0620 473 1513
    Map
    Matyi jól mondja: a garnélák termelnek ürüléket rendesen, a mohák tipikusan azzal vannak tele. Az, hogy a garnélák takarítanak nem azt jelenti, hogy minden hulladékot eltüntetnek, sőt...

ClassicLook, AmegA és Matyi kedvelik.
  14. Etele
    Épp nem fórumozik ...

Etele Legenda

Tag:
    Szept 7, 2014
    Kedvelik:
    4,406
    Hely:
    Budapest XIV.
    Sajnos olyan nincs hogy a mohát tisztán tartja irgalmatlan mennyiségű garnéla. És 30-40 neon is kakil, etetésnél sem tudod elkerülni, hogy valamennyi eljusson az aljzatra... szóval szopás, na. :D

Ezt a mohamennyiséget sűrűn, sokáig kell porszívózni hogy ne rohadjon be meg gyűljön fel benne a mulm, és jöjjön az algabumm.

De még ha rendesen takarítod is, akkor is jön valamennyire az alga a mohára, ez sajna tény. Nyírás segít, de ide már fűnyíró kell. :D

Ezért írtam hogy időmilliomosnak kell lenni egy ilyen akvához. :)
    És - szerintem! - ilyen scape-nél minimál algával pöfögni CO2 nélkül nagy kihívás. Én is tartottam microsorumokat mid-tech CO2 nélküli akvában és high-techben is, nem kell mondanom hogy a tipikus harsogó zöld, tömött gombócok melyik változatnál sikerültek. :) Fissim is van high-techben, és az Fool's Crown ver.1-ben is volt - hát, zongorázni lehet a különbséget növényminőségben.

Ezzel nem azt mondom hogy low-techben nem lehet ilyen akvát csinálni, mert csodát lehet művelni ott is erre sok fórumtárs az élő példa, mindössze első növényesnél nem nagyon fog sikerülni. Megint csak szerintem. :) De ki vagyok én hogy jósolgassak? :D Vágj bele és majd menet közben kiderül hogy mi a ria pénteken!(y)(y)

A. Kavicsos kedveli.
  15. Etele
    Épp nem fórumozik ...

Etele Legenda

Tag:
    Szept 7, 2014
    Kedvelik:
    4,406
    Hely:
    Budapest XIV.
    :D :D :D

16. Tityesz
    Épp nem fórumozik ...

Tityesz Főkertész

Tag:
    Febr 26, 2013
    Kedvelik:
    472
    Hely:
    Óbuda
    Nekem volt egy akváriumom (160 literes), abban volt valami hasonló mennyiségű moha.
    Amikor kiszedtem mindent, ne tudd meg mi volt a mohák közt...
    Nagyon nehéz rendben tartani, a végén már egy algatemető lett az akvárium.

17. A. Kavicsos
    Épp nem fórumozik ...

A. Kavicsos Legenda

Tag:
    Júni 27, 2011
    Kedvelik:
    3,086
    Hely:
    Budapest XV. ker. Vasutasház u. 2
    Map
    Sziasztok!

Nem lehetetlen! 1500l 4x36W T8 : https://akvakertesz.hu/threads/robokuty-elveszett-akvariuma.696/
    Kevés fénnyel is van élet.
    A mohákat pedig fákra rögzítve, havonta kivéve, megnyírva, átöblítve lehetséges tisztán tartani, csak mobilan kell a berendezést megkonstuálni.

A.ttila

dexkill, Guzs Imre, Szabó Henrik és 2 mások kedvelik ezt.
  18. Jopet
    Épp nem fórumozik ...

Jopet Legenda

Tag:
    Jan 9, 2015
    Kedvelik:
    6,343
    Hely:
    Budapest XIII. kerület
    Map
    Csak hogy szembe menjek mindenki más véleményével. Szerintem meg csináld meg. Mivel itt nem játszik a hardscape, nem sok vesztenivalód van. Ha befullad, befullad, majd átalakítod, addig is van időd tervezni, tapasztalatot szerezni.
    Építesz egy meredek vagy lépcsős aljzatot, begombócozod oszt' jónapot :)
    Esetleg a meredekséget megcsinálhatod úgy is hogy szerzel valami vízre semleges köveket tüzépről, csak hogy mutasson valahogy, míg a mohák elterjeszkednek.
    Nálam nem egészen így indult a terv, de mondhatni ez lett belőle: KATT :ROFLMAO:
    A fényed nem lehetetlenül kevés. Nem írtad, milyen magas az 500 l akvárium, de mivel 39W csövekkel akarsz világítani, arra következtetek hogy "kisebb" alapterülethez nagyobb magasság társul, ez nem jó. Mindenesetre jó lenne alapból sok mohával indulni, ez akár irgalmatlanul is drága lehet, van rá forrásod? Nem tudom mikori indítást tervezel, de ha aktuális lesz, keress meg, ha úgy állok épp, megtámogatlak picit.

19. verde
    Épp nem fórumozik ...

verde Kertész szaki

Tag:
    Júni 20, 2011
    Kedvelik:
    135
    Hely:
    Sarkad
    Szerintem, nem mission impossible.
    Nekem a 375 literesbe is és a kis garnélás akváriumomban is van moha, mind a kettő low-tech. Oda kell figyelni, hogy ne vegyék el a helyet a többi növénytől. Érdekes, hogy a crs garnélás akváriumomban ahol, RO víz van és nulla tápozás, két hetente kell feleznem a weeping mohát mert kiszorítaná a garnélákat az akváriumból, sokkal intenzívebben nő mint a tápos akváriumban.
    Én nem tapasztaltam, hogy mulmos lenne a moha, habár mind a két akváriumban erős a szűrésem. A tápozás nélküli mohán, jobban zavar a mohát átszövő fonál alga.
    Ettől függetlenül azt tervezem, hogy a crs akváriumot átalakítom high-tech akváriummá, de maradok a moha vonalon, kíváncsi vagyok a a különbségre.
    Sok sikert neked!

Guzs Imre kedveli.
  20. Szabó Henrik
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Henrik Legenda

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    9,896
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Map
    Erdekes szamomra ez a mondat hogy jobban tetszik mint barmelyik high tech. Az hogy high vagy low nem fuggvenye annak, hogy milyen szep es reszletes lesz az akvariumod. Ez csak kreativitas ami rajtad mulik. Valaki a konnyebb high- ot valassza van aki a nehezebb lowot. Mind a ket kategoriaban vannak nagyon szepek es kevesbe sikeresek is.
    Az inspiralo kephez megadott feny elegendo lehet mert nem igazan feny igenyes novenyek lakjak. Latom Te erosebbel kezdenel. Figyelj a magassagra is mert mervado lehet ekkora meretnel. Ha ezt a jelleget valasztod maradj a keves feny igenyueknel ne keverj bele olyan novenyt ami tobbet szeretne, es akkor a vilagitas nem fog szivatni, egy gondal kevesebb.

Szabó Henrik 70/883-4940

Guzs Imre, Greg Filth és ideoda kedvelik.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése