• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

50 literes első növényes

gyenesszabi

Nézelődő
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem! Egy hét alatt már háromszor átrendeztem az akimat, de még mindig nem tudom mi lehet a baj vele. Azt szeretném elérni, hogy nagyobbnak látszódjon, mint egy 50 literes aki.
Nyugodtan írjatok kritikákat, hogy min változtathatnék, hogy szebb legyen az én kis ékszerem.
Régóta van már akváriumom, de növényeset csak most csinálok először.

Nah szóval ezek a dolgok vannak az akimban:

aljzat: gyöngykavics
táptalaj: JBL Aquabasis
szűrő: Eheim PickUp 2006, félig kész van egy házi külső szűrős rendszer, két hétvége és beáll ő is dolgozni
világítás: hát... :oops: ez is tervben van, most jelenleg egy asztali lámpa
Co2: élesztős
növénytáp: easy carbo, pro fito

halak: 4db leopárd dánió, 3db bíborfejű díszmárna, 2db anci, 2db foltos páncélosharcsa, 2db kékpajzsos páncélosharcsa, 2db díszes tarkasügér
garnélák: 8db red cherry
csigák: elején 5 db maláji tornyoscsiga

Így nézett ki először:

els__01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

els__02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Módosítva:

m_sodik_01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

m_sosik_02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

m_sodik_03_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


És még egyszer módosítva :lol: :

harmadik_01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

harmadik_02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

harmadik_03_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF7397_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



Ha valaki felismerné a növényeimet, leírhatná, hogy mi a becsületes nevük. Köszi! :D
 
A nagyobb akvárium érzetét keltő hatást, csakis megfelelően összeválogatott dekorációval érheted el. Az egymásra pakolt palák nemszerencsések. A viszonylag nagy szemű gyöngykavics szintén nem. Az elfűrészelt végű fa pláne nem. ;)
Ezután ezek tudatos elrendezése következik. Javaslom ezt végigolvasni: http://akvarisztika.budapet.hu/2008/09/ ... kvariumot/
Ha az úgynevezett hardscape (kövek fák) megvan, utána az arányos növények beszerzése a következő feladat. A nagylevelű növények kicsinyítik az akváriumot.
A kislevelűek nem, de azokból olyat vegyél, ami vízi. Az utolsó képen jól látható, az ophipogon, ami sajnos nem vízi növény.

Pár dolog még nem világos... remélem a halak nem azonnal kerültek az akváriumba
 
Szia Nigro!

Köszönöm a hozzászólásod!

Az akváriumot már 1,5 hónapja felengedtem, a halak kb 3 hete kerültek bele, a sügérék pedig ma.
A köveket le szeretném cserélni valami szebbre, csak még nem értem rá keresgélni. Mátrában fogok új kövek után nézni. Ezeket a sziklakertből vettem ki :lol: Nagyok voltak, és eltördeltem azért élesek.
A csavart fűz helyett, tuja gyökeret vagy fűzfa gyökeret terveztem.
A gyöngykavics tetejére lehet szórok kisebb szemű gyöngykavicsot. Lehet egyszerűbb lenne kihajítani az akváriumból mindent és újra kezdeni....

A nem vízi növénnyel most egy kicsit kiakasztottál. Szóval, ha azt a növényt kiveszem az akiból, majd beültetem egy cserépbe és kirakom az ablakba akkor ott jobban érzi magát mint vízben?:D Elvileg vízi növényként vettem egy kisállat kereskedésben.
 
Hát szuper!

Köszi a linket, megtaláltam benne egy másik növényemet is.... Fittonia verschaffeltii /a fehér erezetes alacsony növény bal oldalt/
Az első két képen még látható is az akváriumban, azért vettem ki mert néhol barnult, pedig hozott új hajtást is. Most már legalább tudom miért barnult....
 
Nem igaz, még egy...Acorus Gramineus - Törpe kálmos, japán fű :eh:

Lassan nincs is vízinövény az akimban, remélem a jávai moha jávai, nem vmi sima erdei :shock:
 
Engedd le a vizet és kész is a terrárium:D
komolyra fordítva még nagy akvarista boltokban is lehet ilyen növényeket látni, sajnos
 
Ennyi erővel akkor tuját is ültethetnék vagy szerencse bambuszt is szúrhatnék az akváriumba. Nem értem, hogy tudnak sziklakerti növényt így eladni...
Nah mind1, legközelebb jobban felkészülök az ilyen vásárlásokra.
Remélem ebből mások is tanulnak, nem csak én.
 
gyenesszabi said:
Ennyi erővel akkor tuját is ültethetnék vagy szerencse bambuszt is szúrhatnék az akváriumba. Nem értem, hogy tudnak sziklakerti növényt így eladni...
Sikeresen, mint azt az eseted is mutatja.

gyenesszabi said:
Remélem ebből mások is tanulnak, nem csak én.
Persze, miután szintén bedőltek a trükknek. Egy újszülöttnek minden vicc új, mindig lesznek tájékozatlan kezdők, akik életben tartják ezen fajok piacát.
 
A gyöngykavics tetejére lehet szórok kisebb szemű gyöngykavicsot.

Szia!
Ez maximum egy ideig lesz jó megoldás, ugyan is a nagyobb kavicsok följebb jönnek, az aprók pedig szépen eltűnnek!
Első legyen a szűrés, világítás, CO2, tápozás, ha ezek megvannak, én utána kezdeném el a berendezést. Nem könnyű dolog, én is ebben a begyűjtő fázisban vagyok!
 
Én a dekoráció terveidbe szólnék, bele. :oops:
Kövek: Azok nem palák szerintem hanem meszes márgák amik idővel gyönyörűen szét fognak mállani, mert a kötőanyaguk, a mész, kioldódik belőlük. A többit gondolom nem kell részletezni.

Fák: A fűz mérgező, a tuja pedig gyantát tartalmaz ami szintén nem lesz jó sem a halaknak, sem garnéláknak, sem csigáknak.
 
Hát a kövekhez nem nagyon értek, tőlem lehet márga is. Mielőtt betettem az akiba, ecetet cseppentettem rá és nem pezsgett.
A vízparti fűz gyökere is mérező, mert már valahol mintha olvastam volna, hogy szokták akváriumba tenni. Mondjuk ettől még nem azt jelenti hogy nem mérgező... Szóval, ami most benne van csavart fűz ágaim is mérgezik a vizemet?
 
Még sokat kell tanulnod neked is. Én szerencsére csak egy növénnyel jártam így, azt is kaptam. Jól előkészített gyökeret ágat be lehet rakni az akváriumba, legyen az fenyő(red wood, tök érdekes nem?) szőlő, gyümölcsfa, fűz. Az a lényeg hogy vegyszermentes környezetből kell szedni, kell hagyni hogy kiszáradjon, majd kisütni, kifőzni, áztatni hogy újra lent maradjon a víz alján.
Sok akvarista(nem a kertész féle) élő fűzfaágat is rak az akváriumba, nekem is volt, annyi baja van hogy betámadja az ecsetalga, de szépen gyökerezik, és hajtja a leveket. Már nincs meg pont az alga miatt.
Dekorációs fának nagyon sok minden jó tölgy, bükk, cser, akác, csak azért ők is egész jól színezik a vizet.
A szűrőt le kéne cserélni, aztán szép sorban majdnem mindent, az utolsó legyen a világítás.
 
Köszönöm a segítségeket!

Majd ha elkészül az újra berendezett aki, teszek fel róla képeket. A biológiai külső szűrű lassan kész, ha jól végzi a dolgát, akkor megosztom veletek a megépítés módjáról készült fotókat.
 
Back
Oldal tetejére