• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

460 Literes El Natural akvárium indítása

Z1234

VIP kertész
... rendeltem 1 db T5-ös philips HO (!) Ledet. Hátránya, hogy darabja ~15 000 HUF, míg a sima T5 Led fénycső kb 2-3 KHUF.
Sajnos a T5 HO LED fénycső többszöri kézbesítési kísérlete is meghiúsult és törve érkezett. Mivel kb 17 000 HUF darabja és környéken nincs boltban, nem tudom, hogy sikerül-e beszerezni. :(

Egyébként a növények jól nőnek a "sima" T5 LED-el is, bár ezeknek láthatóan gyenge a fénye, fényképezni is nehéz az akváriumot. Mostanában a rotala nő a legjobban, egy vödörnyit kidobtam az akváriumból.

Z1234

VIP kertész
Nos, lassan 3 éves az akvárium, ezért végeztem egy költségvetés számítást, mennyibe került volna, ha 3 éven keresztül Estimative Index alapján CO2 adagoltan üzemeltettem volna.

36 hónapra átlagos termékekkel, árakkal:

Vízcserék: kb 35 000 liter víz, azaz 35 m3, kb 15 000 HUF. RO és meleg víz készítése ? HUF.
Vízkezelő a vízcserékhez: kb 12 000 HUF
Ha carbo-ztam volna, akkor ez kb 60 000 HUF ba került volna, minimális dózissal (tipikus javaslatok ennek 2x, 3x-osa)
CO2 palackok újratöltése kb 100 000 HUF, igen szolidan adagolva
Tápok: mikro és makro kb: 300 000 HUF
Vízcserével töltött idő: 70 óra, azaz kb 3 nap (30 perc / vízcsere, ami nagyon alacsony))

Összesen kb 500 000 HUF, nem is olyan vészes. Viszont elég régóta van akváriumom, mondjuk 20 éves távlatban ez kb 3-3.5 MHUF lenne, egy jobb használt kocsi ára.

Mindenhol a lehető legnagyobb kiszereléssel számoltam, mivel ezek költséghatékonyabbak.

Legjobban talán 2 éves korában nézett ki (persze profi 'scape-khez képest gagyi):

1566481748671.png

Jelenleg a cryptok és a rotala teljesen átveszi a terepet.

Utoljára módosított:

Pendulum

VIP kertész
Nos, lassan 3 éves az akvárium, ezért végeztem egy költségvetés számítást, mennyibe került volna, ha 3 éven keresztül Estimative Index alapján CO2 adagoltan üzemeltettem volna.

36 hónapra átlagos termékekkel, árakkal:

Vízcserék: kb 35 000 liter víz, azaz 35 m3, kb 15 000 HUF. RO és meleg víz készítése ? HUF.
Vízkezelő a vízcserékhez: kb 12 000 HUF
Ha carbo-ztam volna, akkor ez kb 60 000 HUF ba került volna, minimális dózissal (tipikus javaslatok ennek 2x, 3x-osa)
CO2 palackok újratöltése kb 100 000 HUF, igen szolidan adagolva
Tápok: mikro és makro kb: 300 000 HUF
Vízcserével töltött idő: 70 óra, azaz kb 3 nap (30 perc / vízcsere, ami nagyon alacsony))

Összesen kb 500 000 HUF, nem is olyan vészes. Viszont elég régóta van akváriumom, mondjuk 20 éves távlatban ez kb 3-3.5 MHUF lenne, egy jobb használt kocsi ára.

Mindenhol a lehető legnagyobb kiszereléssel számoltam, mivel ezek költséghatékonyabbak.

Legjobban talán 2 éves korában nézett ki (persze profi 'scape-khez képest gagyi):

View attachment 80120

Jelenleg a cryptok és a rotala teljesen átveszi a terepet.

Annyit számolgatsz, hogy ez lassan nem low-tech, hanem skót-tech lesz :D

Oldal tetejére