• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

460 Literes El Natural akvárium indítása

Sikerült megmenteni az akváriumot! Köszönöm a tippeket. Néhány tanulság: Hálóval üldözött kalászhal ekkora akváriumban elég nagy lendületet tud venni, és simán ugrik ~15-20 cm magasra a levegőben. Végül nem szedtem ki a halakat, hanem a majdnem tejesen leeresztett akváriumot sikerült elhúzni a padlócsere idejére. Nagyon nehéz volt. Viszont a gyári eheim bútor rendkívül erős és stabil.
 
Update, Indítás + 3 év és 2 hónap

1573580255456.png


Akvárium visszatolva és a helyén feltöltve. Minden élőlény kibírta a tortúrát. Üvegpucolásra már nem maradt idő és energia. Egy lótusz elkezdett nőni a semmiből, nem emlékszem mikor raktam le a gumót. Most éppen a Vallisneria terjed a legjobban.
 
Update, Indítás + 3 év és 2 hónap

View attachment 83481


Akvárium visszatolva és a helyén feltöltve. Minden élőlény kibírta a tortúrát. Üvegpucolásra már nem maradt idő és energia. Egy lótusz elkezdett nőni a semmiből, nem emlékszem mikor raktam le a gumót. Most éppen a Vallisneria terjed a legjobban.
Üvegpucolás nélkül is jòl fest az akvárium😉
Jò,hogy nem kellet szétbombázni😁
 
Nos, tud még 3 év után is meglepetést okozni az akvárium... Egy kifejlett RCS garnélát vettem észre. Ez önmagában nem lenne különös. Viszont emlékeim szerint 1-2 éve tettem be pár darabot, amit sajnos a halak gyorsan megettek. Azóta nem láttam egyet sem. Erre most egy kifejlett példány szemmel láthatóan nem félve a halaktól sétálgat:

1573714385814.png
 
Nos, kisebb horror jelenetnek voltam szemtanúja. :eek: A fenti képen levő RCS elég bátor lett az utóbbi időben és többször is láttam kószálni. Vesztére. Egyik hal kiugrasztotta az aljnövényzetből és így a vízoszlop közepén találta magát. Gyakorlatilag az összes kalászhal kapásból rámozdult, és az egyik közepes méretű hal egészben (!!) bekapta. Azt hittem, ebbe a falatba a kalászhal is bele fog pusztulni, de nem, még él.
😢
 
Back
Oldal tetejére